Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 3392
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Towarzystwo Brata Alberta najuboższym mieszkańcom

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 grudnia 2016, 8:24
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Archiwum
Coraz większą popularnością cieszy się darmowa żywność przekazywana dla świadczeniobiorców jeleniogórskiego MOPS–u przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Od września br. towarzystwo jest partnerem lokalnym Banku Żywności, które korzystając z programu FEAD współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej , przekazują żywność najbardziej potrzebującym.

Program przewiduje przekazanie najuboższym około 50 kg żywności na osobę w terminie od października do maja 2017 roku. Jak to wygląda w praktyce, mówi prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Bogusław Gałka. - Na nasze zamówienie Bank Żywności przekazuje żywność do naszych magazynów, które mieszczą się przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i tam tą żywność dla osób skierowanych przez ośrodek pomocy przekazujemy. Żeby otrzymać takie wsparcie osoby muszą udać się do MOPS-u, tam zostanie rozpatrzone kryterium dochodowe takiej osoby i jeśli takie kryterium osoba spełnia zostaje wydane jej skierowanie upoważniające do korzystania z takiej formy pomocy - wyjaśnia.

Obecnie żywność wydawana jest według listy, bo - jak powiedział Bogusław Gałka - w pierwszym dniu wydawania jej, po produkty zgłosiło się 600 osób i był problem z obsłużeniem tak dużej liczby osób.

O ile w październiku obsłużono 600 osób, to już w listopadzie było ich 1500. - W ciągu dwóch tygodni w samym listopadzie wydaliśmy 18,5 tony żywności dla osób z terenu Jeleniej Góry jak i powiatu jeleniogórskiego. Zakładam, że liczba korzystająca z tego rodzaju pomocy będzie jeszcze wyższa. Osobiście szacuję, że w grudniu będzie to około 2000 osób - powiedział Bogusław Gałka.

Kolejne, grudniowe już przekazywanie żywności rozpocznie się 14 grudnia i będzie wydawane od wtorku do piątku w godzinach 10.00 - 14.00.

Przekazywanie żywności najuboższym to nie jedyna inicjatywa Stowarzyszenia Brata Alberta. Pod koniec grudnia swoją działalność rozpocznie sklepik, w którym będzie można za drobną sumę kupić ubrania, naczynia, sztućce, czy też mały sprzęt AGD. Jeśli chodzi o większy sprzęt, typu np. lodówka to Towarzystwo św. Brata Alberta będzie pośredniczyło pomiędzy darczyńcą lub sprzedającym, a osobą zainteresowaną tym sprzętem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 9-12-2016 10:09
Tak ludu płaćcie podatek do urzędu miasta a w zamian dostaniecie darmowe ochłapy w postaci niesmacznej żywności , smacznego!
~taxi 19626 9-12-2016 12:27
jakim tzreba byc niedorajda zyciowym, zeby korzystac z takiej pomocy.... kazdy zdrowy czlowiek moze byc bogaty tak jak ja. ja potrafie zarobic wlasymi rekoma srednio ok.8-9 tys miesiecznie i nie musze zebrac.
~gluś 9-12-2016 13:58
sama akcja jak najbardziej potrzebna, ale uważam że miejsce wydawania paczek z żywnością nie jest fortunne, te duże kolejki przy MOPS są bardzo przykre, szczególnie jak godzinami stoją w nich także dzieci z rodzicami, nawet jak pada deszcz, w mojej ocenie uwłacza to godności ludzi którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji
~do głuś 9-12-2016 15:08
Skoro szanowne ..PĄŃSTWO" zrobiło się takie socjalne to zaraz to wszyscy wykorzystują. I dla tego te kolejki !!
~@^@ 10-12-2016 7:20
Mamy nadmiar żywności, który się marnuje, a więc jesli ktoś w potrzebie z niej skorzysta to dobrze. Poza tym o jakim bogactwie może byc mowa, jak ceny mamy jak na Zachodzie a zarobki jak na Białorusi. Więc niektórzy powinni dać sobie na wstrzymanie z tymi komentarzami.
~aneri4@vp.pl 10-12-2016 9:54
JESTEM BARDZO OBURZONA NA OSOBĘ KTÓRA PISZE , ŻE TYLKO NIEDORAJDY STOJĄ ZA ŻYWNOŚć .jstem I gr.inw- dostaję 740 zł renty socjalnej i 350 zł alimentów na córeczkę, z uwagi na moją chorobę nie mogę podjąć jakąkolwiek pracę, moje opłaty przewyższa a moją rentę chwalisz się że zarabiasz 8-9 tys.zł a ja muszę z małym dzieckiem przeżyć za 350 zł-m-cznie. Cłowieku może przestaniesz widzieć tylko koniec swojego nosa -NIGDY NIE WIESZ co przyniesie ci los.
~Takjest 10-12-2016 10:09
Do aneri4@vp.pl proszę się nie oburzać bo to ewidentnie prowokacja.Pokój ludziom dobrej woli co pomagają innym
~Mieszkaniec 10-12-2016 10:47
Tak to prawda nie wiesz co może się wydarzyć, być może i ty będziesz potrzebować pomocy, różne są losy ludzi, dziś pracujesz i zarabiasz 8-9 tysięcy, a jutro tracisz nogę i żyjesz z renty 800 zł która ci na nic nie wystarcza, więc dla takich kozaków z taxi przesyłam taką sugestię, żeby może przemyśleć pewne popisowe słówka i zastanowić się nad sobą, a przede wszystkim poczuć się jak ci co musza korzystać z tych pomocy bo po prostu nie mają innego wyjścia, i nie zawsze wywodzi się to z lenistwa albo z niezaradności, po części na pewno, ale nie wierzę że Pani która ma renty 700 z groszami i 350 zł na dziecko, stara się przeżyć za 350 zł miesięcznie z dzieckiem ze swojego wyboru, los jest przewrotny i życzę ci "taxi 19626" żebyś ty nigdy nie stał się niedorajdą życiową...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group