Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4352
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Towarzystwo Brata Alberta najuboższym mieszkańcom

Piątek, 9 grudnia 2016, 8:24
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Towarzystwo Brata Alberta najuboższym mieszkańcom
Fot. Archiwum
Coraz większą popularnością cieszy się darmowa żywność przekazywana dla świadczeniobiorców jeleniogórskiego MOPS–u przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Od września br. towarzystwo jest partnerem lokalnym Banku Żywności, które korzystając z programu FEAD współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej , przekazują żywność najbardziej potrzebującym.

Program przewiduje przekazanie najuboższym około 50 kg żywności na osobę w terminie od października do maja 2017 roku. Jak to wygląda w praktyce, mówi prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Bogusław Gałka. - Na nasze zamówienie Bank Żywności przekazuje żywność do naszych magazynów, które mieszczą się przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i tam tą żywność dla osób skierowanych przez ośrodek pomocy przekazujemy. Żeby otrzymać takie wsparcie osoby muszą udać się do MOPS-u, tam zostanie rozpatrzone kryterium dochodowe takiej osoby i jeśli takie kryterium osoba spełnia zostaje wydane jej skierowanie upoważniające do korzystania z takiej formy pomocy - wyjaśnia.

Obecnie żywność wydawana jest według listy, bo - jak powiedział Bogusław Gałka - w pierwszym dniu wydawania jej, po produkty zgłosiło się 600 osób i był problem z obsłużeniem tak dużej liczby osób.

O ile w październiku obsłużono 600 osób, to już w listopadzie było ich 1500. - W ciągu dwóch tygodni w samym listopadzie wydaliśmy 18,5 tony żywności dla osób z terenu Jeleniej Góry jak i powiatu jeleniogórskiego. Zakładam, że liczba korzystająca z tego rodzaju pomocy będzie jeszcze wyższa. Osobiście szacuję, że w grudniu będzie to około 2000 osób - powiedział Bogusław Gałka.

Kolejne, grudniowe już przekazywanie żywności rozpocznie się 14 grudnia i będzie wydawane od wtorku do piątku w godzinach 10.00 - 14.00.

Przekazywanie żywności najuboższym to nie jedyna inicjatywa Stowarzyszenia Brata Alberta. Pod koniec grudnia swoją działalność rozpocznie sklepik, w którym będzie można za drobną sumę kupić ubrania, naczynia, sztućce, czy też mały sprzęt AGD. Jeśli chodzi o większy sprzęt, typu np. lodówka to Towarzystwo św. Brata Alberta będzie pośredniczyło pomiędzy darczyńcą lub sprzedającym, a osobą zainteresowaną tym sprzętem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group