Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2286
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tory "przeszły" koło nosa

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 11 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 października 2007, 19:02
Autor: TEJO
Fot. KDR
Karpacz bez szans na wydzierżawienie za małe pieniądze linii kolejowej.

Polskie Koleje Państwowe zgodziły się po dwóch latach na dzierżawę gminom Karpacz, Podgórzyn oraz Mysłakowice linii kolejowej wiodącej z Jeleniej Góry do miasta pod Śnieżką. Kwota jest symboliczna: 8 złotych i 7 groszy. Tyle że Karpacz już z niej nie skorzysta, bo wcześniej pozbył się dworca i fragmentu linii. Nie wiadomo, co z nimi zrobi nowy właściciel.

Poinformowało o tym stowarzyszenie Karkonoskie Drezyny Ręczne Biuro Ekonomiczne Polskich Linii Kolejowych S.A. Karpacz odpuścił sprawę i – mimo zapowiedzi – nie podjął starań o przejęcie dworca i szlaku. Budynek został sprzedany przez PKP innemu podmiotowi.

- Gdyby burmistrz Bogdan Malinowski okazał się wtedy stanowczy, dziś miasto pod Śnieżką za niewielkie pieniądze mogłyby linię dzierżawić i pomyśleć dwóch reaktywacji lokalnych połączeń – sugerują działacze KDR.

Rafał Gestern ze stowarzyszenia przypomina, że rada miejska podjęła uchwałę, w której zobowiązała burmistrza do podjęcia działań związanych ze staraniem się o przejęcie dworca kolejowego Karpaczu.
- Ponieważ burmistrza Malinowski uchwały nie wykonał, złożyliśmy skargę do wojewody. Teraz Krzysztof Grzelczyk, wojewoda dolnośląski, wzywa odrębnym pismem, aby Bogdan Malinowski złożył mu wyjaśnienia – mówi Rafał Gestern.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~zainteresowany 11-10-2007 19:33
czy ktos mi wytłumaczy o co tu chodzi
~przekręt 11-10-2007 20:03
Ja wiedziałem, że w Karpaczu same przekręty.
~góral karkonoski 11-10-2007 20:34
Pan Malinowski głównie jest tam gdzie są konfiturki i splendor spływający na władzę.Gołębiewski śni mu się po nocach a nie jakieś tam tory kolejowe i drezyny. Jak Kol.Szmaja klupie w tenisa koło "Skalniaka"to nie opuszcza turnieju. Również TDP a także wszystkie imprezy gdzie są media już jest natychmiast. A dworzec w Karpaczu to kłopot i trzeba wytężać szare komóreczki.
~Szklarska 11-10-2007 22:24
Jak widac w Szklarskiej juz dzialaja, dzeiki burmistrzowi i ochotnikom trasa do Jakuszyc zostala wyczyszczona. Prawdopodobnie pierwszy pociag pojedzie juz tej jeseni na Polane Jakuszycka.
~playmen–piotr@hotmail.com 12-10-2007 1:30
– Tory Przeszły Koło Nosa – Tory "przeszły" koło nosa, a może i nie...:–) A tak Całkiem serio, Panie Burmistrzu, który z tak dumnie podniesionym czołem przechadzasz się uliczkami tego jakże uroczego zakątka, jakim jest Karpacz, mam dla pana iście Salomonowe rozwiązanie. Ale myślę iż prędzej tu piszący wpadną jakie to rozwiązanie, niż pan któremu duma pewnie nie pozwoli na zapytanie zwykłego szaraczka jakiż to pomysł. Pozdrawiam
~Dyrygent zielonych malpek 12-10-2007 3:03
Po co reaktywowac pociag , ktory i tak z zalozenia byl pomylka ?
~Ciepłe kluchy z Kotliny 12-10-2007 10:11
Może z tych resztek po kolei odrodzi się Karkonoska Kolej Regionalna? Na tej kolei regionalnej da się nieźle zarobić. Miałem kiedyś marzenie by po torowiskach jeździł tramwaj łączący Szklarską Porębę z Karpaczem z odgałęzieniem do Kowar. W ten sposób, wykorzystujac istniejące torowiska, niewielkimi pieniędzmi dałoby się ożywić naszą Kotlinę. Szkoda tej pięknej okolicy na kopalnie skalenia. A przy okazji: gdyby był to teren Wrocławia lub do niego przyległy, pomysł z reaktywacją komunikacji tramwajowej, czy podobnej, dawno by został zrealizowany. Jeleniogórzanie w swoich żądaniach są mało zdecydowani. Raczej wykazujemy postawę ciepłych kluchów.
~Nudziarstwo–plokkarstwo 12-10-2007 12:14
przeciez to widac co gdzie jest kasa dla Pana Burmistrza do reki po cichutku,tyle lat mieszkał w ciasnym mieszkanku w bloku i nie maiał kasy na nic tylko na wóde i imprezowanie za darmo a teraz jak Gołebiowski się buduje wystarczy zobaczyć gdzie pan Burmistrz teraz mieszka i jaka ma posesje he he sam tego nie zrobił no cóz warto czasami pomyslec,i udawc durnia że własciwie tyle lat pracowałem tak tylko ze teraz konkretna kasa jest w Karpaczu he he pozdrawiam pana łapówkarza burmistrza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group