Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4363
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Torbami promują miasto i ekologię

Piątek, 3 lipca 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
REGION: Torbami promują miasto i ekologię
Fot. .....
Trzy tysiące złotych – to kwota przekazana z gminnego funduszu ochrony środowiska we Lwówku Śląskim na zakup 3,5 tysiąca ekologicznych lnianych toreb z napisem Lwówek Śląski – Gmina Przyjazna Środowisku.
Niepozorne torby mają zmienić nawyki mieszkańców, i przypominać im jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego.

Na zasadzie umów między sklepami a gminą, torby poprzez sieci placówek handlowych trafią do mieszkańców.
– To są torby przekazywane nieodpłatnie, by mieszkańcy gminy rezygnowali ze zrywek, rozkładających się w ziemi około 600 lat, na rzecz ekologicznej torby wielokrotnego użycia, która po złożeniu jest nieco większa od portfela, a po rozłożeniu nadaje się robienie większych zakupów – mówi burmistrz Ludwik Kaziów. Każdy posiadacz takiej torby nie tylko rezygnuje z jednorazowych foliówek, ale może ma możliwość przeczytania hasła, które przypomina o ochronie środowiska.

To nie jedyne działanie Lwówka Śląskiego dotyczącego ochrony środowiska. Mimo że do końca 2010 roku gmina ma pozwolenie na zintegrowane wyrzucanie śmieci, już w tym roku Lwówek Śląski ma zakupić pojemniki i linie do pełnej segregacji odpadów.

W tej chwili trwają prace przy zamówieniach publicznych zarówno zakupu pojemników do segregacji, które ustawione zostaną przy każdym gospodarstwie domowym i rolnym oraz zakupu linii sortowniczej tzw. samojezdnej – mówi Ludwik Kaziów. Do końca tego roku chcielibyśmy dokonać tych zakupów i rozwieźć pojemniki, a w przyszłym roku mam nadzieję przystąpimy już do pełnej segregacji śmieci.

W tym roku mają też pojawić się we Lwówku Śląskim nowe stawki za wywóz śmieci, które za posegregowane nieczystości będą symboliczne, a za nie posegregowane bardzo wysokie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group