Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5155
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Topnieją śniegi – czy czeka nas powódź?

Wtorek, 24 lutego 2009, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Dodatnia temperatura i topniejący śnieg budzą niepokój wśród mieszkańców, których domy znajdują się nieopodal rzek Kamienna i Bobru. W minionych godzinach białego puchu znów dopadało. Wielka odwilż, podobno, nadejdzie w weekend.

Mieszkańcy ulicy Ludowej od wielu lat z niepokojem spoglądają za okno każdej wiosny oraz zimy, kiedy tylko zaczyna topnieć śnieg i pojawia się większa ilość opadów.
– Nie dostałam żadnej informacji o podwyższonym poziome wody w rzekach, ale zawsze kiedy widzę taką ilość topniejącego śniegu, po prostu się boję – mówi nam pani Beata. – Kilka lat z rzędu zalewało nam mieszkanie do połowy okien. Nowe meble, cały sprzęt AGD, łóżka po takiej wodzie nie nadawało się do użytku, teraz wolę dmuchać na zimne.

Dla Pani Beaty, jak i pozostałych mieszkańców mamy jak na razie dobre wieści. Powódź nikomu nie grozi, a stan wody w rzekach nie osiągnął nawet stanu ostrzegawczego. – W rzekach jest około 90 – 100 cm wody – mówił nam wczoraj po południu Włodzimierz Belta, szef Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze. Według prognoz pogodowych dodatnia temperatura w Jakuszycach, Kamiennej Górze, Lubawce i Szklarskiej Porębie ma się pojawić dopiero pod koniec tygodnia i wtedy będziemy bardzo dokładnie monitorować stan wody w rzekach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group