Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 5502
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tomiki do przytulenia. Po konkursie na książkową zabawkę

Sobota, 2 kwietnia 2011, 14:11
Aktualizacja: 14:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Tomiki do przytulenia. Po konkursie na książkową zabawkę
Fot. TEJO
Książki maskotki, własnoręcznie wykonane „mówiące” albumy z efektami dźwiękowymi – to tylko niektóre z prac, jakie napłynęły na konkurs „Książka zabawka”, ogłoszony w lutym przez Bibliotekę Dziecięco–Młodzieżową Książnicy Karkonoskiej. Zmagania rozstrzygnięto dziś.

– Dzisiejszy termin nie jest przypadkiem, albowiem 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Najmłodszych – wyjaśnia Krystyna Spólnik, kierowniczka BDM. – Na nasz konkurs napłynęło 30 prac. Jurorzy mieli kłopot z nagrodzeniem, bo wszystkie „książki zabawki” były oryginalne i dzieci włożyły dużo pracy w ich wykonanie – dodała. Wśród dzieł, prócz wymienionych w nagłówku, były też historyjki obrazkowe z… płytą CD z nagraną opowieścią. Prawdziwe „książki mówione”.

Podziw oceniających (Agnieszka Romanowska, Georgia Jośko, Jolanta Kopf, Grzegorz Kozek i Krystyna Spólnik) wzbudziła niezwykle oryginalna praca w kategorii przedszkolaków i zerówek. Album własnoręcznie wykonany i wypełniony rozmaitymi obrazkami, zarówno z miasta, jak i tyczącymi swoich fascynacji to dzieło siedmiolatka Kamila Kalinowskiego. Chłopiec dopiero uczy się czytać, ale malowanie i rysowanie ma we krwi. Ilustrację o Formule Pierwszej uzupełnił o grającą widokówkę z dźwiękiem silnika. Przy uzupełnieniu książki o trafne złote myśli pomogli Kamilowi starsi.

Sandra Zielińska, laureatka pierwszego miejsca w kategorii klas IV – VI wykonała książkę wyszywankę z różnych tkanin. – Można jej bezpiecznie dotknąć: jest kolorowa i zawiera rozmaite scenki. Jest przeznaczona dla bardzo małych dzieci – mówi Sandra, na co dzień uczennica piątek klasy Szkoły Podstawowej nr 11 im. Chopina. Sandra lubi czytać. Ostatnio zgłębia losy bohaterów „W pustyni i w puszczy” Sienkiewicza. Norma to dwa rozdziały dziennie. W kategorii najmłodszych klas podstawówek nagrodzono pierwszym miejscem pracę Sary Zacharow.

Krystyna Spólnik podkreśla, że tego rodzaju konkurs z pewnością pozwolił najmłodszym pochwalić się swoimi talentami i jednocześnie przyczynił się do umocnienia przyjaźni z książkami. A te – jak wiadomo – są bodaj najwierniejszymi „przyjaciółkami” każdego. Laureaci i wyróżnieni dostali rozmaite nagrody i poczuli słodycz zwycięstwa.

Klasyfikacja:
Przedszkola i zerówki:
I. Kamil Kalinowski
II. Jakub Jędruch
III. Emilia Adamek
Wyróżnienia: Amelia Lipska, Michał Zemkutowicz

Klasy I – III
I. Sara Zacharow
II. Alicja Kaczmarek
III. Katarzyna Gintowt

Klasy IV – VI
I. Sandra Zielińska
II. Antonina Olszewska
III. Karolina Karpowicz
Wyróżnienie: Paulina Kozłowska

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group