Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1687
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomaszczyk i Włoch walczą o podwójną stawkę

Wiadomości: Niemcy
Piątek, 21 sierpnia 2015, 11:29
Aktualizacja: 11:40
Autor: MDvR
Fot. użyczone
ADAC Rallye Deutschland, czyli impreza zaliczana do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), jest jednocześnie 5. i 6. rundą ADAC Opel Rallye Cup. Walkę o kolejne punkty na niezwykle wymagających odcinkach wokół Trewiru rozpoczyna dziś rywalizująca w tym cyklu załoga Ulter Sport Rally Team, czyli cieszyński kierowca Jurek Tomaszczyk i jeleniogórski pilot Łukasz Włoch.

Jurek Tomaszczyk:
- Start w rundzie mistrzostw świata to marzenie wielu kierowców, a my właśnie mamy szansę je spełnić, bo piekielnie trudny i wymagający Rajd Niemiec, jest w kalendarzu pucharu Opla Adama. Po zapoznaniu wiemy, że malownicze oesy wokół Trewiru tylko na zdjęciach wyglądają tak niewinnie, a w praktyce są pełne zdradliwych miejsc i różnorodnych pułapek. Przekonują się o tym nie tylko debiutanci, ale także i wielcy mistrzowie, którym zdarzało się nie kończyć zmagań w tej imprezie. Dlatego chcemy podejść do tego startu mądrze, realizując właściwą taktykę. Cel to przejechać jak najwięcej kilometrów, zdobyć jak najwięcej doświadczenia i oczywiście – być na mecie.

Łukasz Włoch:
- Ten rajd jest bardzo długi. To są mistrzostwa świata, czyli rajdy przez wielkie "R". W związku z tym trzeba odpowiednio rozłożyć siły, energię i koncentrację. Ze względu na to, że jest to podwójna runda pucharu to gra toczy się o dwa razy więcej punktów więc tym bardziej trzeba bardzo dobrze oceniać ryzyko, jakie możemy podjąć. Nie jest to łatwe, bowiem tutejsze próby są trudne do opisania. Wiele miejsc na odcinkach wygląda bardzo podobnie, a o tym jak szybko można je przejechać decydują niuanse.

Klasyfikacja ADAC Opel Rallye Cup przed Rajdem Niemiec (21-23 sierpnia):
1. Tannert/Thielen - 152 pkt.
2. Neuville/Kohl – 79 pkt.
3. Vuorisalo/Hellsten – 77 pkt.
4. Tomaszczyk/Włoch - 57 pkt.
5. Madsen/Jensen – 49 pkt.
6. Neumann/Kohring Dr. – 45 pkt.
7. Broda/Danielsen – 43 pkt.
8. Wacker/Braun – 42 pkt.
8. Orth/Fuchs – 42 pkt.
10. Leger/Baehr – 41 pkt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group