Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5809
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tomasz Zawadzki i Bartosz Smętek startowali w RallyLandzie

Środa, 23 czerwca 2010, 11:25
Aktualizacja: Czwartek, 24 czerwca 2010, 15:43
Autor: Tomasz Jasiak
W Lipce na pograniczu województw Pomorskiego i Wielkopolskiego 19 czerwca odbyły się zawody w charakterze Rallysprintu. Zawodnicy startowali na byłym wojskowym lotnisku zwanym RallyLandem, obecnie należącym do wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach samochodowych – Tomasza Kuchara.

Była to 4 Runda RallyLand WRC Puchar 2010. Zawody te zostały stworzone z myślą o młodych zawodnikach, chcących kiedyś zaistnieć w świecie rajdów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, lecz w tych zawodach udział wzięła również załoga z Dolnego Śląska, a dokładniej z Jeleniej Góry. Tomasz Zawadzki pilotowany przez Bartosza Smętka po ciężkich i wymagających odcinkach zajął 6 miejsce w klasie 3 oraz 24 w generalce. Był to już 2 start tej załogi w tym cyklu i jak zapewniają nas kierowca i pilot na pewno nie ostatni.

- Był to nasz 2 start w tym cyklu. Poprzednio zajęliśmy 5 miejsce w klasie „A” więc troszkę wyżej i lepiej niż teraz, ale nie jest znowu aż tak źle. Początkowo myślałem, że poziom w RallyLandzie nie będzie wysoki, ale chłopaki naprawdę jadą fantastycznie. Dysponują bardzo dobrym sprzętem i jest niesamowitą przyjemnością z nimi rywalizować na fajnie skonstruowanych odcinkach specjalnych, przygotowanych przez organizatora. Powiedziałbym nawet, że po części jak w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski czy Pucharze Polskiego Związku Motorowego – powiedział po zawodach Tomasz Zawadzki.

- Myślę, że auto którym dysponujemy w tym momencie jest zbyt słabe by nawiązywać bezpośrednią walkę z chłopakami, którzy walczą o podium w klasie. Niezmiernie się cieszę, że otrzymaliśmy dzięki naszym partnerom możliwość startów w RallyLandzie. To dla mnie niezmiernie ważne by tam jeździć. Mimo tego, że nie dysponujemy super sprzętem, chcemy tam startować, chcemy walczyć i zdobywać jak najwięcej doświadczenia na tego typu imprezach, by móc w przyszłości, być może już w nowym mocniejszym aucie rywalizować z najlepszymi. Gdyby jednak się nie udało zmienić sprzętu, o co się oczywiście cały czas staram, to chciałbym jak najlepiej klasować się obecnym samochodem, co na pewno będzie niesamowitym wyzwaniem. Czy wszystko się uda - tego niestety nie wiem bo jest to zależne od zbyt wielu czynników, z których niestety ten finansowy jest najistotniejszy. Mocno wierzę w to, że naprawdę na wiele nas z Bartkiem stać i na pewno nie zamierzamy poprzestać na tych 2 eliminacjach. Korzystając chciałbym zaprosić zainteresowane reklamą firmy i osoby, które chciałyby nas wesprzeć w startach w zamian otrzymując fantastyczną reklamę w prężnie rozwijającym się Ośrodku Sportów Motorowych jakim bez wątpienia jest RallyLand. Pozdrawiam i do zobaczenia na rajdowych trasach – dodał jeleniogórski rajdowiec.

Załogę wspiera Simet, Tomex Hamulce, Zabet Betoniarnia, Optyk Anna Jawor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group