Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7867
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tomasz Kałużny nowym przewodniczącym klubu radnych PO

Wtorek, 9 kwietnia 2013, 6:49
Aktualizacja: Środa, 10 kwietnia 2013, 8:32
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tomasz Kałużny nowym przewodniczącym klubu radnych PO
Fot. Archiwum
Leszek Wrotniewski zrezygnował wczoraj po południu (8.04) z funkcji szefa klubu jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej. Na jego miejsce znaczną większością głosów wybrano Tomasza Kałużnego. Jego kontrkandydatami podczas głosowania byli Wiesław Tomera i Janusz Wojtas. – Już wcześniej zapowiadałem rezygnację z tej funkcji – mówi Leszek Wrotniewski. – Będąc przewodniczącym Rady nie miałbym wystarczającej ilości czasu dla klubu – dodaje poprzedni szef klubu PO.

Leszek Wrotniewski tłumaczy, że przewodniczący klubu, w skład którego obecnie wchodzi 10. członków, to funkcja ważna i odpowiedzialna.

- Przewodniczący klubu reprezentuje radnych na zewnątrz, prowadzi rozmowy i negocjacje z innymi klubami, czasami musi podejmować natychmiastowe decyzje – mówi Leszek Wrotniewski. - Ja nie chciałem łączyć tych dwóch funkcji, dlatego od początku, kiedy wybrano mnie na przewodniczącego Rady Miejskiej, zapowiadałem rezygnację z przewodnictwa klubowi. Mam sporo zadań i wyzwań jako przewodniczący Rady i tym się teraz zajmuję. Już ustaliliśmy terminy sesji do września br. Najbliższa sesja odbędzie się 23 kwietnia. W środę rozpoczynam też rozmowy z klubami radnych SLD oraz Razem dla Jeleniej Góry. Ze względu na wyjazd PiS-u do Warszawy na obchody rocznicy katyńskiej, spotkam się z nim w późniejszym terminie. Chcę poznać oczekiwania radnych i wspólnie wypracować zasady funkcjonowania Rady Miejskiej w Jeleniej Górze – dodaje L. Wrotniewski.

Tomasz Kałużny to radny, który w tej kadencji zadebiutował w polityce. Zawodowo prowadzi własną firmę sprzedającą sprzęt sportowy. To mistrz świata w biegach na nartorolkach i wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach narciarskich.

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group