Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8545
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To tylko pomyłka

Sobota, 28 stycznia 2023, 6:54
Autor: WAC
Jelenia Góra: To tylko pomyłka
Fot. WAC
Z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości związanych z nowymi stawkami opłat czynszowych wprowadzonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową Ostoja w Jeleniej Górze zwróciła się do naszej redakcji pani Joanna.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Ostoja wysłała do lokatorów zawiadomienia o zmianie wysokości czynszu, w związku z podwyżką podatku od nieruchomości oraz podwyżką opłaty za wywóz odpadów komunalnych – informuje nasza Czytelniczka. - W zawiadomieniu jest informacja, że podwyżka obowiązuje od stycznia 2023 r. Tymczasem w odpowiedniej uchwale Rady Miejskiej Jeleniej Góry jest napisane, że podwyżka ceny wywozu odpadów komunalnych wchodzi w życie z dniem 01 marca 2023. Czy oznacza to, że spółdzielnia chce naciągnąć swoich lokatorów?

Jak wyjaśnia główna księgowa SM Ostoja Sabina Wierzbicka - w tym przypadku doszło do nieścisłości przy sporządzaniu pism z nowymi stawkami opłat, które doręczono lokatorom.

Podwyżka opłat za wywóz śmieci w budynkach należących do SM Ostoja wejdzie w życie podobnie jak w całym mieście 1 marca 2023 roku - dodaje S. Wierzbicka. - Jeśli jednak ktoś sugerując się zapisem w dokumencie zapłaci wyższą stawkę już w styczniu i lutym to zostanie to potraktowane jako nadpłata.

Twoja reakcja na artykuł?

5
5%
Cieszy
30
29%
Hahaha
4
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
17
17%
Złości
46
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
113
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group