Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10180
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To psi włóczykij (aktualizacja)

Czwartek, 31 stycznia 2019, 6:09
Aktualizacja: Piątek, 1 lutego 2019, 18:19
Autor: WAC
Jelenia Góra: To psi włóczykij (aktualizacja)
Fot. użyczone
Na prośbę naszych Czytelników wracamy do tematu bezdomnego psa, który jakiś czas temu przybłąkał się na podwórko jednego z budynków przy ul. Szymanowskiego na jeleniogórskim Zabobrzu.

Przypomnijmy. Zwierzę pojawiło się na Zabobrzu na początku stycznia. Pies wyglądał na zadbanego i przyjacielsko usposobionego.

Może go ktoś porzucił, może właściciel zmarł, a może komuś uciekł lub się zgubił? - pytali mieszkańcy budynku przy ul. Szymanowskiego zaniepokojeni losem czworonoga.

Sprawą zwierzęcia zainteresowaliśmy p.o. komendanta Straży Miejskiej Jacka Winiarskiego.

Po państwa artykule nasi funkcjonariusze kilka razy byli pod wskazanym adresem jednak nie zastali tam tego psa. - Przeprowadziliśmy nasze wewnętrzne śledztwo i okazało się, że ten zwierzak jest doskonale znany strażnikom miejskim. Jest to typowy psi włóczykij, który nie ma właściciela. Często jest widywany przy jednej z firm przy ul Spółdzielczej, której pracownicy go dokarmiają. Zwierzę jest bardzo płochliwe i czujne, dlatego mimo kilkukrotnych prób podejmowanych przez pracowników MPGK nie udało się go złapać. Jako, że pies nie jest agresywny nie było potrzeby urządzania jego odłowu z pomocą środka usypiającego i udziałem lekarza weterynarii. Kolejne próby złapania czworonoga będą podejmowane w sprzyjających okolicznościach.

Jak informuje rzecznik prasowy MPGK Zbigniew Rzońca psi bohater naszego tekstu został odłowiony i obecnie przebywa w Schronisku dla Małych Zwierząt przy ul. Spółdzielczej. Pies został przebadany przez weterynarza, wykastrowany i jest poddawany socjalizacji, gdyż przez wiele lat pozostawał w bezdomności

Twoja reakcja na artykuł?

12
32%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
17
46%
Smuci
1
3%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
750
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group