Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9576
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: To już w sobotę!

Środa, 26 lutego 2020, 6:03
Aktualizacja: Czwartek, 27 lutego 2020, 9:26
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: To już w sobotę!
Fot. WAC
Ostatnim przygotowaniom do 44. Biegu Piastów, który w najbliższą sobotę (29.02) odbędzie się na Polanie Jakuszyckiej poświęcona była wczorajsza (25.02) konferencja prasowa w hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie.

W ramach tegorocznego 44. Festiwalu Biegowego na Polanie Jakuszyckiej zaplanowano rozegranie dziewięciu biegów na różnych dystansach - od 250 metrów do 50 kilometrów. Część z nich już się odbyła, a kulminację wydarzeń zaplanowano na najbliższy weekend. W piątek (28.02) zaplanowano biegi na 6 i 30 kilometrów, w sobotę (29.02) „danie główne”, czyli rywalizację na 50 km, a na zakończenie, w niedziele (1.03) bieg na 25 km. W tym ostatnim wystartuje nasza „królowa nart” Justyna Kowalczyk.

Jak zapewniają organizatorzy, mimo panującej w znacznej części Europy wiosennej aury (która spowodowała odwołanie kilku imprez z cyklu Worldlopped) Bieg Piastów na koronnym dystansie 50 kilometrów na pewno się odbędzie. Na Polanie Jakuszyckiej i w jej okolicach jest przygotowanych około 70 kilometrów tras biegowych. Do udziału w biegu zapisało się 6941 zawodników z 30 krajów.

Zakładamy, że Bieg Piastów odbędzie się bez żadnych zmian – mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Jeśli te zmiany będą, to niewielkie. Dystans 50 kilometrów może zostać skrócony o kilka kilometrów, albo w najgorszym wariancie rozegramy go na pętli 25 kilometrowej, którą zawodnicy przebiegną dwa razy. Ale celujemy w to, że będzie to jedna pętla bez żadnych powtórek. Aura nam pomaga, bo pogoda w tym sezonie jest lepsza, niż przewidują to prognozy.

Organizatorzy apelują, aby startujący docierali do Jakuszyc darmowymi autobusami. Z powodu rozbudowy ośrodka na Polanie Jakuszyckiej miejsc parkingowych jest znacznie mniej, niż zawsze. Informacje o dojazdach są dostępne na stronie internetowej Biegu Piastów. Sporo atrakcji będzie czekać na tych, którzy do Jakuszyc przyjadą w roli widza. W miasteczku zawodniczym stanie strefa kulinarna, w której odbędą się: warsztaty, degustacje i pokazy, strefa sportu z trenażerami, symulatorami, zawodami i konkursami oraz hala expo z targami sprzętu sportowego. W niedzielę 1.03 na Polanie Jakuszyckiej zorganizowana będzie też akcja charytatywna, ze zbiórką na rzecz zmagającej się z chorobą nowotworową mieszkanki Szklarskiej Poręby – Magdaleny Głodek.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
902
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group