Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9460
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: To jest najpiękniejszy stadion w Polsce!

Piątek, 30 sierpnia 2019, 14:06
Aktualizacja: Sobota, 31 sierpnia 2019, 10:38
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: To jest najpiękniejszy stadion w Polsce!
Fot. Przemek Kaczałko
Burmistrz Karpacza i przedstawiciel wykonawcy (firmy Tamex) zgodnie twierdzą – obiekt z widokiem na Śnieżkę to najpiękniejszy stadion lekkoatletyczny w Polsce. Wkrótce nastąpi jego oficjalne otwarcie z gwiazdami królowej sportu na czele.

Już 1 września obiekt ma zostać oddany do użytku, a na 12 września zaplanowano oficjalne otwarcie stadionu im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Z tej okazji odbędzie się miityng lekkoatletyczny z udziałem Konrada Bukowieckiego, Piotra Liska i Piotra Małachowskiego.

Nie ukrywam, że za każdym razem, gdy tu przychodzę odczuwam dumę. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, że mi uwierzyli, że uda się to zrobić. Melduję wykonanie zadania - powiedział Radosław Jęcek, burmistrz miasta pod Śnieżką.

Trybuna ma 300 miejsc siedzących, ale - jak zaznacza burmistrz - poza trybuną jest mnóstwo miejsca do oglądania, więc wejdzie znacznie więcej osób. Obiekt posiada pełnowymiarowe boisko piłkarskie, a lekkoatletyczna arena otrzymała już certyfikat PZLA. Przy stadionie znajduje się 56 miejsc parkingowych (będą płatne) oraz 4 miejsca dla autokarów.

Ogólnodostępne dla wszystkich chętnych będą m.in.: pumptrack, kalistenika, boisko do siatkówki plażowej oraz tor do biegania czy jazdy na rolkach wokół stadionu. Jest też sala audiowizualna na 50 osób i mniejsza sala konferencyjna, sauna, winda dla osób z niepełnosprawnością, ogólnodostępne toalety, do tego będzie siłownia z zapleczem sanitarnym, nagłośnienie na całym obiekcie, które może być uruchamiane w wybranych miejscach, bądź na całym obiekcie.

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ok. 26 milionów złotych (brutto), z czego 9 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 2 mln z Urzędu Marszałkowskiego.

Mamy złożone dokumenty o dodatkowe dofinansowanie z ministerstwa i jesteśmy dobrej myśli. Dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu oraz wiceminister Marzenie Machałek, bez której podejrzewam - nie mielibyśmy tego, co mamy - dodał R. Jęcek.

Przedstawiciel wykonawcy również jest zachwycony efektem.

Powstał piękny obiekt. Według zespołu pracującego na budowie to najpiękniejszy obiekt w Polsce. Jest piękna lokalizacja, to prawdziwy cukiereczek - Kamil Sałamacha, dyrektor pionu wykonawczego firmy Tamex Obiekty Sportowe, który przyznaje, że podczas budowy dawał o sobie znać "Duch Gór". - Wielokrotnie zmagaliśmy się z trudnościami technicznymi, warunkami terenowymi oraz pogodowymi, ale razem poradziliśmy sobie. Wokół stadionu są mury oporowe - to właściwie jedynie płaskie miejsce w Karpaczu i obiekt pięknie się komponuje z Karkonoszami w tle - dodał wykonawca.

Otwarcie stadionu już 12 września o godz. 11:00. Wstęp wolny!

Twoja reakcja na artykuł?

35
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
5
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
607
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Koncert na szóstkę
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group