Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9649
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To jest już koniec...

Czwartek, 20 czerwca 2019, 9:11
Aktualizacja: Sobota, 22 czerwca 2019, 6:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To jest już koniec...
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatnie zakończenie roku szkolnego w 20–letniej historii Gimnazjum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Wczoraj (19.06) absolwenci odebrali świadectwa i nagrody, po czym udali się na zasłużone wakacje. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
Chodziłem do bardzo dobrej szkoły - będę to bardzo przyjemnie wspominać. Bardzo dużo się tu nauczyłem, bardzo dobrze napisałem egzamin gimnazjalny i miałem wspaniałych przyjaciół - wyznał Dawid Zierałka, absolwent "Jedynki", który planuje dostać się do szkoły średniej we Wrocławiu, a na wakacje wyjedzie nad polskie morze.
To bardzo dobra szkoła - mieliśmy dużo wspaniałych chwil, imprez. Szkoda, że kończy się nasza zabawa i przed nami nowy etap życia - powiedziała Ania Sołecka, która wybiera się do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, bowiem chce się kształcić w kierunku ekonomii i rachunkowości.
Uroczystość zakończenia roku 2018/2019 jest również uroczystością zamykającą 20-letnią działalność Gimnazjum Nr 1 im. T. Kościuszki w Jeleniej Górze. Mamy nadzieję, że osiągnięte przez was wyniki edukacyjne, zdobyte umiejętności i kompetencje pozwolą wam dostać się do wybranych przez was szkół ponadgimnazjalnych - mówiła Beata Kozyra, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, w skład której po reformie edukacji wchodziły oddziały gimnazjalne "Jedynki".

Jak podkreślała dyrektorka, nauka w gimnazjum trwała 3 lata, ale była bardzo bogata w różnorodne zmiany.

Zmiana dyrektorów szkół, włączenie Gimnazjum Nr 1 do Szkoły Podstawowej Nr 2. W waszym przypadku nauka w jednym budynku, ale w towarzystwie uczniów z młodszych klas. To także zmiana niektórych wychowawców i nauczycieli przedmiotów. Wszystkie zmiany wpłynęły w mniejszym lub większym stopniu na wasz proces kształcenia, ale również na charakter i osobowość. Zmiany są potrzebne, bo uczą zachowań, kształtują postawy. Dzisiaj stajecie przed nami prawie dorośli - mądrzy, z pomysłem na życie. Mamy nadzieję, że wszystko co działo się w naszej szkole dało wam siłę, wiarę i motywację do realizacji własnych marzeń. Mamy też nadzieję, że znajomości tutaj zawarte dały wam poczucie, że takie wartości jak przyjaźń, zaufanie, szacunek, lojalność są w życiu najważniejsze. Życzę wam dobrego życia, spełnienia marzeń, osiągnięcia zamierzonych celów oraz samych dobrych ludzi wokół was - dodała B. Kozyra.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
2
15%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
870
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group