• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 7:26
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 2422
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

To były wernisaże!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 września 2019, 6:10
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 6:57
Autor: Muzeum Przyrodnicze
Otwarcie wystawy – od lewej: Waldemar Furs, Antoni Fałat, Stanisław Firszt
Fot. Jan Foremny
Dwa wernisaże w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze– Cieplicach Wrzesień jeleniogórski rozpoczął się w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze – Cieplicach bardzo interesującymi wydarzeniami kulturalnymi. Były to dwa wernisaże wystaw.

Pierwszy z nich miał miejsce 6 września. Zaprezentowano wystawę, pt. "Antoni Fałat – malarstwo". W jej otwarciu uczestniczył wraz z małżonką sam autor prezentowanych dzieł. Antoni Fałat należy do najwybitniejszych malarzy współczesnych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Urodził się w Warszawie i tam też studiował w Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 1969 roku. Swój program twórczy sformułował w 1972 roku. W 1992 roku został rektorem prywatnej Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Był członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestnicy spotkania mieli okazję spotkania się osobiście z tym wybitnym polskim artystą. Ekspozycję przygotowano we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej i Dawnej – Waldemar Furs z Jeleniej Góry.

Dzień później (7.09) w Muzeum otworzono następną wystawę, tym razem fotograficzną, pt. "Wietnam moja miłość", na którą specjalnie z Hanoi przyleciała jej autorka Nguyên Thi Quýnh Liên. Pani Nguyên kocha fotografowanie swojego pięknego kraju. Od 2011 roku przygotowuje albumy fotograficzne o Wietnamie. Wydała ich już ponad 100. Przedtem była znaną piosenkarką. Ma na koncie wiele płyt i wyjazdów na zagraniczne tournée. Jest członkinią wietnamskiego Stowarzyszenia Fotograficznego w Hanoi, a także Światowego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych z siedzibą we Wrocławiu. To właśnie dzięki temu Stowarzyszeniu i jego Prezesowi Zbigniewowi Stokłosie mogliśmy gościć w Cieplicach tę wspaniałą artystkę.

Obie wystawy można oglądać we wrześniu i październiku w cieplickiej placówce.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 11-09-2019 20:37
Super☺😊😆 !!! !!! !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group