Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4713
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: To był pracowity weekend u strażaków

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 14:59
Aktualizacja: 15:12
Autor: KM PSP w Jeleniej Górze
Region: To był pracowity weekend u strażaków
Fot. 112
Przez ostatnie trzy dni (24–26.04) jeleniogórscy strażacy interweniowali w powiecie 25 razy. 15 przypadków dotyczyło pożarów. Jakich? Różnych: przy ul. Andrzeja Struga palił się metalowy kiosk, przy ul. Groszowej płonęło ogrodzenie, a w Szklarskiej Porębie spaliła się komórka. Nie obyło się również bez pożarów traw.

Do pożaru kiosku-pustostanu, znajdującego się przy ul. Andrzeja Struga w Jeleniej Górze doszło w niedzielę (26 kwietnia) ok. godz. 8.00. Po przybyciu na miejsce strażacy ugasili wnętrze kiosku, który prawdopodobnie był miejscem schronienia dla osób bezdomnych. Z relacji świadków wynika, że w momencie pojawienia się dymu uciekło z niego trzech mężczyzn. Strażacy ugasili pożar, a następnie przeszukali pogorzelisko i pobliską okolicę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Pożar gasiło sześciu strażaków, wysłano dwa samochody strażackie. Na miejscu obecna była również policja.

W sobotę (25 kwietnia) ok. godz. 16.00 w Jeleniej Górze przy ul. Groszowej paliło się drewniane ogrodzenie. Spaleniu uległo ok. trzech metrów kwadratowych drewnianego płotu. W akacji brało udział pięciu strażaków z PSP. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie. Z kolei ok. godz. 17.00 tego samego dnia, przy ul. Jana Kiepury, na jednym z parkingów zapaliło się auto osobowe. Właściciel samochodu ugasił pożar gaśnicą jeszcze przed przyjazdem strażaków. Spaleniu uległa tapicerka z przednich siedzeń i skrzynka z bezpiecznikami. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie. Na miejscu obecna była również policja.

Z kolei w niedzielę (26 kwietnia) około północy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze komórki przy jednym z garaży w Szklarskiej Porębie. Komórka w całości wypełniona była opałem. Pożar gasiło 15 strażaków z PSP i OSP, pojechały cztery samochody strażackie. Na miejscu obecna była również policja. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

Na terenie powiatu nadal wypalane są trawy. Nieużytki płonęły w Jeleniej Górze (ul. Wojewódzka), a także w: Piechowicach (ul. Tysiąclecia), Kowarach oraz w okolicznych wioskach (Czernica, Wojcieszyce). Dwie interwencje strażaków dotyczyły pożarów w lasach. W Trzcińsku (gm. Janowice Wielkie) paliła się ściółka leśna, a w Jeleniej Górze, w lesie przy ul. Legnickiej, sterta gałęzi zebrana po wycince. Na polu w Komarnie, strażacy ugasili porozrzucane siano i bele siana. Przypuszczalną przyczyną było podpalenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group