Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 5467
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To był niezapomniany piknik

Poniedziałek, 10 października 2016, 12:06
Aktualizacja: Wtorek, 11 października 2016, 7:30
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: To był niezapomniany piknik
Fot. agrzywacz
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa już po raz 26. zorganizowało Piknik Integracyjny dla rodzin i przyjaciół stowarzyszenia. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Skalnik" w Borowicach. Natomiast teraz organizatorzy zapraszają na cykliczne zajęcia z muzykoterapii i teatroterapii w Osiedlowym Klubie „Orlik”, które odbywają się w każdy czwartek.

Podczas imprezy dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia muzykoterapeutyczne oraz warsztaty kuglarskie przeprowadzone przez Kacpra i Daniela współpracujących z klaunem Rufi Rafi (Rafał Biesiada). Nie zabrakło też innych atrakcji: gry, zabawy, śpiewów, tańców i zwiedzanie okolicy.

W pierwszym dniu pikniku strażacy z OSP Podgórzyn zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu samochodu ratowniczo-gaśniczego. Pokaz medyczny przygotowała firma Divemed Jarosława Przybylskiego. Nie zawiedli też motocykliści zaprzyjaźnieni ze stowarzyszeniem. To dzięki nim, uczestnicy pikniku mogli przejechać się na jednośladzie. Podopieczni stowarzyszenia w podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczyli motocyklistom oraz Dorocie Kwiecień, u której corocznie organizowane rodzinne pikniki, „Złoty Medal Stowarzyszenia”. W drugim dniu imprezy niespodzianką dla wszystkich był przejazd quadami z Karpacza.

- Takie pikniki są nie tylko formą aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również możliwością kontaktu z lokalną społecznością oraz rodzicami innych dzieci z zespołem Downa i korzystania z ich doświadczeń – mówi Bożena Tarłowska, wiceprezes Stowarzyszenia. - Wspólne biesiadowanie to świetna integracja uczestników, rodzin oraz przyjaciół, poprzez aktywny udział w zabawach i konkursach. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył samych pozytywnych wrażeń – dodaje.

Natomiast w miniony czwartek (06.10.2016r.) rozpoczęły się cykliczne zajęcia z muzykoterapii i teatroterapii w Osiedlowym Klubie „Orlik” przy ul. Wita Stwosza 6. Zajęcia odbywają się w każdy czwartki o godz. 17.15.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do uczestnictwa w organizowanych przez nas spotkaniach oraz dzielenia się swoimi radościami i troskami związanymi z wychowywaniem dziecka. Razem łatwiej jest pokonywać wszelkie trudności – zachęcają organizatorzy.

Szczegółowe informacji na temat zajęć można uzyskać pod numerem tel. 884 632 170.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group