Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15676
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: To będzie smaczna bitwa!

Czwartek, 29 sierpnia 2019, 13:40
Aktualizacja: Piątek, 30 sierpnia 2019, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: To będzie smaczna bitwa!
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego wyłoniła już skład Bitwy na smaki w kategorii amatorów. Podczas XVII wystawy produktów regionalnych "Wyprodukowano pod Śnieżką" będzie też pojedynek kulinarny mistrzów, 91 stoisk z wyrobami spożywczymi i rękodziełami, a także część artystyczna. Impreza już 6 września na Placu Ratuszowym!

W konkursie kulinarnym będzie jury profesjonalne i społeczne - to tego drugiego ciągle można się zgłaszać (do 4 września, za pośrednictwem KARR).

Mamy wystawców, którzy najbardziej promują smak Karkonoszy - będą sery, chleby, wędliny, piwa, wina, pasztety. Najlepiej 6 września zjeść śniadanie i przyjść na Plac Ratuszowy od godziny 11:00 - zachęca Katarzyna Harbul-Bała z Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. - Bitwa na smaki wezwała lokalne restauracje i twórców dobrego smaku, aby spojedynkować się na regionalny smak. Wątróbka drobiowa na miodzie będzie rywalizowała z roladą z serem pleśniowym, a także z "izerską Calineczką" oraz kremem z dyni. Makówka będzie rywalizować z "Zaczarowanym ogrodem na orkiszowym ziarnie", do tego "kozie tiramisu" i "kisiel z kociołka" - mówiła K. Harbul-Bała.
Zaczarowany ogród na orkiszowym ziarnie, to kaszka manna orkiszowa z dodatkiem mielonego sezamu, przełamana nutą dipu na bazie owoców leśnych, a do tego polewa czekoladowa z dodatkiem chilli - zdradziła nam jeden z przepisów Nikoleta Dzierżęga, uczestniczka Bitwy na smaki amatorów. - Przygotowując się do konkursu objechałam lokalne gospodarstwa, pozbierałam produkty, które wpadły mi w oko i z tego coś skomponowałam - dodała N. Dzierżęga.

Uczestnicy części konkursowej (mistrzowskiej i amatorskiej) przygotują po 60 porcji degustacyjnych, z czego po 14 trafi do jury, a pozostałe na podniebienia publiczności w okolicach godz. 16:00-17:00. Ciągle można zgłaszać się do jury społecznego (organizatorzy wybiorą 10 osób).

Mamy nadzieję, że doczekamy się charakterystycznego produktu regionalnego. Od kilku lat obserwujemy olbrzymie zainteresowanie regionalnymi, ekologicznymi produktami spożywczymi, stąd ponad połowa wystawców to branża spożywcza - mówił Piotr Miedziński, prezes KARR, który liczy, że poza mieszkańcami miasta i regionu, impreza przyciągnie również turystów.
To doskonała okazja, żeby nasi lokalni producenci i kucharze mogli pokazać to, co najlepsze w naszym regionie. Po II wojnie światowej na nasze tereny zjechali ludzie z całej Polski, przywożąc kulturę i zwyczaje, w tym kuchnię - mówił Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski, który jest fanem lokalnych przysmaków.

Twoja reakcja na artykuł?

12
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
5
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
670
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group