Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8173
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Tłumy wśród dinozaurów

Czwartek, 5 sierpnia 2010, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Tłumy wśród dinozaurów
Fot. Karolina
Wczoraj po południu Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie przeżył potężne oblężenie. Wszystko to za sprawą piknikowej fety, podczas której mieszkańcy mogli wejść bezpłatnie na teren nowo powstałej atrakcji w mieście pod Szrenicą.

Darmowa impreza rozpoczęła się o godz. 17.00. Na sporym parkingu tuż przy stacji kolejowej zabrakło wolnych miejsc. Tłumy ludzi szły w kierunku wejścia do Dinoparku, które od parkingu jest oddalone o kilkaset metrów. Aby móc bezpłatnie przejść przez bramki przy kasach, wystarczyło okazać dokument poświadczający o zamieszkaniu w Szklarskiej Porębie. Obsługa parku bardzo sprawnie poradziła sobie z długą kolejką przed wejściem. Przybyłe osoby podzielono na kilka grup, m.in. na rodziców z dziećmi i osoby dorosłe.

Bramki kontrolne są przystosowane do wózków inwalidzkich oraz dziecięcych. Niestety, osoby spoza miasta pod Szrenicą musiały zapłacić tego dnia za wstęp. Bilet normalny kosztuje 18 zł, a ulgowy 14 zł. Gości przy wejściu witała manager parku, Dorota Kruczkowska oraz jej asystentki. Wszyscy pracownicy ubrani byli w charakterystyczne, czarno-żółte uniformy z logo Dinoparku. Po przekroczeniu bramek kontrolnych większość osób udała się w kierunku ścieżki edukacyjnej, wzdłuż której ustawiono kilkadziesiąt figur naturalnej wielkości dinozaurów.

Przy każdej z nich znajduje się tabliczka z krótkim opisem danego gatunku. Dla zwiedzających była to także okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć przy wybranych figurach. Na ponad kilometrowej trasie znajduje się także kilkanaście ławeczek w nieco spokojniejszym miejscach. Najczęściej z tego typu przystanków korzystały osoby starsze. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym bardzo podobały się te największe okazy, sięgające do kilkunastu metrów wysokości. Należą do nich m.in. mamenchizaur czy wulkanodon. Jednak najwięcej emocji wzbudzały „dinozaurątka”, czyli malutkie figury niektórych gatunków.

Po przejściu ścieżki edukacyjnej, na zwiedzających Dinopark czekały kolejne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano kolorowy plac zabaw, piaskownicę małych odkrywców, gdzie można było wykopać szkielet dinozaura oraz dmuchaną zjeżdżalnię. Tuż obok znajduje się dinoshop, czyli sklep z tysiącem rozmaitych pamiątek. Można tam kupić figurki dinozaurów o różnej wielkości, śmieszne gadżety z logo parku czy specjalne kamienne pieniążki Dino. Przy wejściu mieszkańcom Szklarskiej Poręby rozdawano talony, uprawniające do otrzymania darmowego poczęstunku.

Gościom serwowano pyszną grochówkę oraz grube pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym. O wiele większy wybór był w pobliskiej restauracji, ale tam trzeba już było zapłacić za posiłek. Podczas pikniku wiele osób skorzystało przy okazji darmowych wejściówek na teren parku i wybrało się na seans do kina 5D. Jest to bardzo nowoczesna atrakcja, łącząca w sobie elementy kina 3D z efektami ruszających się i wibrujących foteli, tryskającej wody, wiejącym wiatrem czy padającym śniegiem. Podczas oglądania filmu widz odnosi wrażenie uczestnictwa w przestrzeni jego akcji.

Niestety, darmowe wejściówki do Dinoparku umożliwiały tylko obejrzenie figur i wstęp na plac zabaw. Za pozostałe atrakcje trzeba było już zapłacić. Seans w kinie kosztował 15 zł dla osób dorosłych i 12 zł dla dzieci. – Byliśmy tu już wcześniej, dlatego ścieżkę edukacyjną przeszliśmy bardzo szybko. Za to pierwszy raz idziemy do kina 5D, bo chcemy przekonać się jak tam jest – powiedziała pani Ula, która przyszła z nastoletnią córką i mężem.

Wczorajszy piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szklarskiej Poręby. Pogoda dopisała, więc była to świetna propozycja na spędzenie fajnego popołudnia rodziców z dziećmi czy w gronie przyjaciół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
809
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group