Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 7261
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłumy w podziemiach na „Miedziance”

Niedziela, 6 listopada 2016, 8:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 listopada 2016, 8:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tłumy w podziemiach na „Miedziance”
Fot. Tomasz Raczyński
Zapowiedź spektaklu „Miedzianka – przestrzeń czasu” oraz najprawdopodobniej jedyna taka możliwość zwiedzania jeleniogórskich podziemi w stanie „surowym” – zgromadziły wczoraj (5.11) ponad stu mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Całe przedstawienie będzie można zobaczyć w marcu 2017 r. w Miedziance.

Zainteresowanie wejściem do podziemi przy ul. Chełmońskiego w Jeleniej Górze było bardzo duże i zgodnie z obietnicą organizatorów, wszyscy (podzieleni na grupy) obejrzeli z przewodnikiem zakamarki kompleksu, który w czasie, gdy istniała tam dyskoteka – były niedostępne. - To pokazuje, że jeleniogórzanie i nie tylko, są zainteresowani obiektem – powiedział Krzysztof Wojtas z firmy Arado, która wkrótce rozpocznie aranżację wnętrz pod „Time Gates – Bramy Czasu”.

Podczas spaceru, w którym brali udział doświadczeni przewodnicy sudeccy poruszano m.in. sprawę legend jakoby tunele miały prowadzić nawet w okolice dworca kolejowego. - To jest zastanawiające, bo z różnych źródeł dochodzą takie informacje, ale nie wykluczam tego, że pod Wzgórzem Kościuszki jest może inny obiekt, który umożliwia połączenie z podziemnym tunelem przy PKP. Na 100 proc. obiekt, który wydzierżawiliśmy takiego połączenia nie ma – wyjaśniał Krzysztof Wojtas.

Wkrótce gotowa będzie wizualizacja efektów pierwszego etapu prac w podziemiach, ale korzystając ze stanu „surowego” po wywiezieniu kilku ton gruzu – postanowiono je udostępnić.

Sobotni poranek rozpoczął się jednak w Muzeum Karkonoskim, gdzie część osób zwiedziło wystawę z okazji 70-lecia PTT-PTTK oraz pozostałe atrakcje muzeum, a następnie przeniosło się do podziemi, gdzie w licznej grupie obejrzano w sali nr 1 zapowiedź spektaklu „Miedzianka – przestrzeń czasu” w wykonaniu grupy teatralnej Korkontoi.

- Jak się dowiedziałem, że będziemy mieli okazję udostępnić podziemia pod zapowiedź spektaklu Miedzianka, to się bardzo ucieszyłem. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca, żeby pokazać ten klimat, treść – dodał menedżer obiektu. Cały spektakl będzie można zobaczyć 11 marca w Miedziance.

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
40
Plac Ratuszowy
10%
Plac Piastowski
55%
Wolę miejskie parki
35%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group