Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 9610
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłumy na spotkaniu z sędzią Igorem Tuleyą

Wtorek, 17 grudnia 2019, 8:10
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2019, 14:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tłumy na spotkaniu z sędzią Igorem Tuleyą
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałkowy wieczór (16.12) sala widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca – wszystko za sprawą otwartego spotkania z sędzią Igorem Tuleyą. Organizatorem wydarzenia był jeleniogórski Komitet Obrony Demokracji.

Igor Tuleya po raz pierwszy pojawił się w Jeleniej Górze i był pod wrażeniem licznie przybyłych mieszkańców naszego regionu, którzy chcieli się z nim spotkać, zadać pytania, wymienić poglądy. Spotkanie rozpoczęło się od hasła organizatorów "proszę wstać, sąd idzie", dzięki czemu gość jeleniogórskiego KOD-u został przywitany na stojąco. W swoim wystąpieniu mówił o sprawach bieżących - dot. praworządności w Polsce, przekłamanych przekazów medialnych.

W przekazie medialnym mówi się, że oskarżony został uniewinniony, ponieważ był znanym dziennikarzem. Tak naprawdę nie było związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy jego zachowaniem a tym, co się wydarzyło na drodze. Nie było tak, że nie miał prawa jazdy, a samochód był niesprawny. Nie było tak, że osoba została potrącona na pasach i w wyniku tego zmarła - było zupełnie inaczej - wyjaśniał I. Tuleya. - Nasze wyobrażenie o sądach kształtowane jest na podstawie przekazu medialnego, który często jest zafałszowany. Wierzę, że sędziowie wszystkich traktują równo. Oczywiście, jak w każdym zawodzie, zdarzają się osoby, które nie powinny pełnić tej funkcji - dodał sędzia z Warszawy.

Gość spotkania podkreślił również, że reformy sądownictwa, które wprowadza obecny rząd nie służą przyspieszeniu pracy sędziów, aby wyroki zapadały szybciej. Nazywa to wręcz deformą.

Te zmiany są minimalne, natomiast obawiam się, że procesy będą trwały tyle, ile do tej pory. Politycy nie słuchają praktyków - mówił Igor Tuleya, który zwracał również uwagę na zmiany kadrowe w sądownictwie.

W trakcie spotkania chętni mogli zadawać pytania sędziemu ze stolicy. Jednocześnie organizatorzy zapraszają na najbliższą środę (18.12) o godz. 18.00 pod Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, gdzie planowana jest kolejna akcja na rzecz obrony sądownictwa.

Twoja reakcja na artykuł?

102
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
8
4%
Złości
78
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (133)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
427
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group