Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6163
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tłumy na Pasterkach

Środa, 25 grudnia 2019, 6:00
Aktualizacja: Piątek, 27 grudnia 2019, 8:50
Autor: WAC
Jelenia Góra: Tłumy na Pasterkach
Fot. Filip Tkacz
Kolędą „Wśród nocnej ciszy”, jak co roku, rozpoczęły się Pasterki w polskich kościołach. Nie inaczej było w jeleniogórskich parafiach, gdzie wierni tłumnie przeżywali liturgię, upamiętniającą oczekiwanie na narodziny Dzieciątka i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Tak było m.in. w Kościele Łaski, w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach czy w zabobrzańskiej świątyni pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

W kościele pw. św Jana Apostoła i Ewangelisty na jeleniogórskim Zabobrzu Pasterka od kilku lat odbywa się na dwie tury, o godzinie 22.00 i 0.00. Mimo padającego deszczu świątynia szczelnie wypełniła się wiernymi, którzy modlili się przeżywając tą jedyną noc w roku. Wielu też zatrzymywało się przy żłóbku usytuowanym w nawie bocznej kościoła. Homilia, którą wygłosił ksiądz proboszcz Krzysztof Kowalczyk poruszała kwestie, w jaki sposób przyjście na świat Jezusa Chrystusa zmienia dzisiejszego człowieka. Przy okazji kapłan podziękował też wszystkim, dzięki którym udało się wybudować kościół i którzy na co dzień dbają o to miejsce modlitwy.

Nie wyobrażam sobie Wigilii bez Pasterki – mówi pan Marek. - Co roku wraz z rodziną po wspólnej wieczerzy i dzieleniu się opłatkiem udajemy się do kościoła, aby pokłonić się nowo narodzonemu Jezuskowi, zaśpiewać kolędy i złożyć życzenia napotkanym znajomym.

Twoja reakcja na artykuł?

59
68%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
2%
Złości
22
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group