Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 4798
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tłumy na otwarciu Centrum Turystyki Aktywnej

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Niedziela, 15 września 2013, 7:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 września 2013, 7:40
Autor: AP
Fot. TED
Dwukilometrowa wielofunkcyjna trasa biegowa dla rolkarzy, nartorolkarzy i treningowa dla biegaczy narciarskich, budynek ze świetnie wyposażonym zapleczem socjalnym dla turystów, ogólnodostępne toalety i obszerny parking na 32 samochody osobowe i 20 autokarów – wszystko to znajduje się w otwartym wczoraj (14.09) Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej przy ul. B. Czecha w Sobieszowie.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele wojewódzkich i miejskich władz, reprezentanci niemieckiego partnera projektu - Gminy Boxberg/O.L, organizacji pozarządowych, sportowcy, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 oraz mieszkańcy.

- To jedna z tych atrakcji, które mają podnosić atrakcyjność tej części Jeleniej Góry: Cieplic, Sobieszowa i Jagniątkowa. Wierzę, że ta inwestycja przyczyni się do zwiększenia liczby turystów – mówił prezydent Marcin Zawiła – a jak przyjadą turyści, to zanocują, jak zanocują, to zrobią zakupy i jak zrobią zakupy, to może jeszcze wybiorą się na obiad –mówił prezydent.

Po poświęceniu i przecięciu wstęgi, na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Każdy mógł spróbować swoich sił w biegu na nartorolkach, strzelaniu z karabinka z celownikiem elektrycznym, startu i zjazdach na sankorolkach, gry w hokeja. Fachowych rad udzielali najlepsi zawodnicy i trenerzy MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Dzieci mogły uczestniczyć w konkursach z ciekawymi nagrodami. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody i dyplomy najlepszym zawodnikom i trenerom MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

Pętla dla rolek ma dwa kilometry długości i szerokość trzech metrów. W większości jest asfaltowa, tylko na terenie KPN-u nawierzchnia jest ekologiczna, ale także przydatna do jazdy na nartorolkach.Trasa ma jeden ostry zakręt, kilka łagodnych, podjazdy oraz zjazdy. Mogą na niej trenować początkujący, a także bardziej zaawansowani. A zimą zamieni się w trasy do narciarstwa biegowego.

W następnym etapie trasa zostanie włączona do sieci szlaków ponad 30-kilometrowej długości, zlokalizowanych na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Budowa została rozpoczęta w 2011 r. i realizowana w ramach programu wspólnego z miastem Boxberg (Niemcy). Sfinansowana została w znacznej części z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Polska-Saksonia. Całkowity koszt inwestycji to 4 mln złotych, z czego 3,37 mln – to dofinansowanie zewnętrzne.

Faktyczne roboty rozpoczęły się w 2012 r. po dłuższym okresie przygotowania. Objęły budowę tej trasy o szerokości 3 m, z nawierzchnią typu Terra-Way i asfaltobetonu. Ale projekt obejmował nie tylko ścieżkę, a także budynek Centrum, ze świetnie wyposażonym zapleczem socjalnym dla turystów (w tym szafki do przechowywania odzieży i akcesoriów). Ogólnodostępne toalety i obszerny parking na 32 samochody osobowe i 20 autokarów, ławki dla pieszych, stojaki na rowery, itp. uzupełniają wystrój placu.

Jeszcze przed zakończeniem budowy organizowano wiele działań promocyjnych, marsze z kijkami „nordic walking” – „Razem zdobywamy Chojnik”, ale także podobne imprezy w Boxbergu. W czerwcu br. w Jeleniej Górze zorganizowano też polsko-niemieckie zawody dziecięce dla narto- i łyżworolkarzy. Okazało się też w trakcie realizacji projektu, że partner – Gmina Boxberg może być dla Jeleniej Góry bardzo atrakcyjnym miejscem relaksu. Położona w odległości ok. 130 km nad największym w Saksonii jeziorem, umożliwiającym uprawianie żeglarstwa i surfingu, doposazona w efektowną 23-kilometrową trasę rowerową staje się coraz częściej odwiedzanym miejscem przez Jeleniogórzan. Zbudowana tam ścieżka rolkowa (zdecydowanie krótsza niż jeleniogórska) była miejscem niemiecko-polskich zawodów rolkarzy, połączonych z maratonem pływackim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz

~jacha 15-09-2013 8:47
dwa kilometry trasy - smiechu warte to po cholere ten budynek się pytam ? 20 km to jeszcze rozumiem ale 2 km ?
~RALLYACTION 15-09-2013 8:54
Ilość osób pokazuje jak wielki niedobór jest u nas takich tras,sam biegam i szczeże mówiąc to nie zabardzo jest gdzie....
~pol 15-09-2013 9:10
jacha ma świętą rację!!!!
~@RALLYACTION 15-09-2013 9:13
sczeRZe mówiąc to pobiegnij po słownik, biegasz więc moze ZA BARDZO się nie zmęczysz
~MaćkoPL 15-09-2013 10:25
,,Wierzę, że ta inwestycja przyczyni się do zwiększenia liczby turystów – mówił prezydent Marcin Zawiła – a jak przyjadą turyści, to zanocują, jak zanocują, to zrobią zakupy i jak zrobią zakupy, to może jeszcze wybiorą się na obiad –mówił prezydent." Hahaha co za a...liza, istny szał, dzięki prezydencie za poprawę humoru od rana.:D Już sobie wyobrażam te dzikie tłumy walące ze wszystkich stron świata, żeby się bujnąć twoją epicką 2km ścieżką. Po czymś takim wszyscy styrani, głodni jak wilki każde pieniądze wydadzą w restauracjach i zaczną szukać noclegów, bo jak po takim treningu wsiąść za kółko i jechać do domu.:D Nasz władca jak zwykle zwyciężył hahaha, qrde jak to miasto jeszcze funkcjonuje...
~Klara 15-09-2013 11:02
Dwa słowa. Po pierwsze cieszy mnie, że dyrektor sam uczestniczy w biegu, cieszy mnie, że nie wdział garniaka tylko jak prawdziwy sportowiec przybył na sportowo :). Po drugie - to jest dobry fotoreportaż, zdjęcia dokładne i jest ich dużo, opowiadają co się tam działo :)
~kolik 15-09-2013 11:43
Oj tam, oj tam. Ale po co zaraz te kropidła?
~?? 15-09-2013 12:31
A na samych rolkach będzie można jeździć, czy tylko na nartorolkach?
~ 15-09-2013 12:33
Przemówienie pana prezydenta powalające, może etat suflera albo "cuś"
~misi 15-09-2013 12:49
a rowerem można jezdzić???
~naj 15-09-2013 13:05
Istotnie zdjęcia bardzo ładne, ale zabrakło mi na nich Pana Zbigniewa Popka, który był pierwszym trenerem narciarstwa biegowego w naszej szkole.
~taa 15-09-2013 13:44
Znając przyzwyczajenia Polaków to na trasę ruszą tłumy spacerowiczów z dziećmi, matki z wózkami i d... będzie z jazdy na nartorolkach bądź rolkach !!!
~uente 15-09-2013 14:01
pójdą na zakupy do pobliskiej biedronki... ;-)
~mina 15-09-2013 14:25
Pozdrawiam wszystkich trenerów brawa dla p.Dorotki, p.Ewy, p.Jacka.
~ElaB 15-09-2013 14:26
Elżbieta Brasewicz "- To jedna z tych atrakcji, które mają podnosić atrakcyjność tej części Jeleniej Góry: Cieplic, Sobieszowa i Jagniątkowa. Wierzę, że ta inwestycja przyczyni się do zwiększenia liczby turystów – mówił prezydent Marcin Zawiła – a jak przyjadą turyści, to zanocują, jak zanocują, to zrobią zakupy i jak zrobią zakupy, to może jeszcze wybiorą się na obiad –mówił prezydent. " Dobrze, że wiemy jak to działa, aby interes się kręcił. To już jest krok do tego, aby zrozumieć na czym polega rozwojowa gospodarka: Jak jest praca, to ludzie zarabiają- jak mają pieniądze, to kupują - jak kupują, to znaczy, że trzeba więcej produkować - jak trzeba zwiększyć produkcję, to trzeba zwiększać zatrudnienie i koło się zamyka. Niby takie proste, a tak trudne (co dla niektórych) do zrozumienia :(
~jelgór 15-09-2013 14:39
justyna kowalczyk na takiej trasie rozbiła się bo przed sobą zobaczyła spacerujące dziecko i chciała uniknąć stqaranowania go! do głupich, nieodpowiedzialnych rodziców: trasa służy do szybkiej jazdy na rolkach a nie do spacerów i jak nie chcecie stracić dziecka albo psa to go nie wyprowadzajcie zanim będzie za późno!
~Mieszkaniec 15-09-2013 16:49
Niecałe 2 km pętelka, ale co tam - otwarcie z wielką pompą musi być. Nawet marszałka zaprosili. Jeszcze pretensjonalna, pompatyczna nazwa tego "centrum" w postaci kawałka asfaltu. Śmiechu warte... Więcej tam będzie na tej trasie mieszkańców z psami niż rolkarzy bo nikt nie będzie jechał z centrum miasta specjalnie na tę trasę, żeby przebiec kółko niecałe 2 km długości. Ale co tam, wielki parking na 20 autokarów musi być. 20 razy 50 miejsc w autokarze daje 1000 osób jednocześnie korzystających z tej trasy. O ile się nie zabiją. Nie licząc jeszcze samochodów osobowych. 2000 m podzielić na 1000 daje 2 metry na jednego rolkarza. wyjątkowo nieprzemyślana inwestycja. Zdobyć pieniądze z Unii to dzisiaj nie problem nawet na najgłupszy projekt. Ja się pytam: kto i za co będzie to teraz utrzymywał??
~o ho ho 15-09-2013 17:22
za miesiąc może dwa wszystko będzie zdewastowane pomalowane a co metalowe zdemontowane i sprzedane na złom i tyle waszej radości nasza naćpana młodzież i złomiarze już zacierają ręce i chyba cieszą się najbardziej
~hycel 15-09-2013 17:25
Coś nie widać tym razem wiernych piesków ojca-dyrektora obszczekujących na forach wszystkich, którzy odważą się napisać coś krytycznego o tej bzdurnej inwestycji .Pochowały się do bud w obliczu faktów ? albo dotarło, że zdroworozsądkowych opinii mieszkańców nie zakrzyczą a co mieszkańcy myślą o tej inwestycji -widać wyżej. Warto dodać do powyższego że TA TRASA POSTAŁA ZE ZŁAMANIEM USTAWY O OCHRONIE PRZYRODY !!!
~Mieszkaniec 15-09-2013 17:32
Parking postawiono dla autokarów i samochodów przywożących turystów wybierających się pieszo na Chojnik.Na pewno nie będzie pusty.do tego toalety i małe zaplecze gastronomiczne.Sprytnie pomyślana inwestycja za unijne fundusze.Trasa rolkowa to kwiatek do kożucha. hah
~Best-Bruk 15-09-2013 17:53
wszystko będzie na długie lata...hehe wkońcu sami uczestniczyliśmy w budowie...best-bruk
~do 17:32 15-09-2013 18:30
Jakoś nie zauważyłem, żeby do tej pory brakowało parkingów w Sobieszowie. A ten parking akurat średnio nadaje się do wyjścia na chojnik. Gastronomia? A kto ją będzie prowadził w szczerym polu dla jednego samochodu, który tam się pojawi na pół dnia? Bo raczej mieszkańcy nie będą drałować na parking leżżący w szczerym polu. Inwestycja bzdurna i z daleka śmirdzi niegospodarnością, a hejty mogą sobie pisać co chcą - i tak nigdy nie pojadą w to miejsce.
~gość-j 15-09-2013 19:55
nie od razu Rzym zbudowano, od czegoś trzeba było zacząć, przynajmniej jeszcze komuś zależy na młodzieży ! oby tak dalej.
~Gość 15-09-2013 19:55
No moze wreszcie tych nartorolkarzy nie spotkam na sciezce rowerowej bo o te kije to mozna sie zabic jak taki baran je trzyma pod pachami i niezwaza na innych uczestnikow drogi przeznaczonej dla rowerow,a straz mieska loli na rozyckiego zakladac blokady ,zamiast raz na dzien po sciezce rowerowej sie przejsc ,smiechu warte to nasze miasto i ten Prezydent od niczego ,jestem ciekaw za ile czasu te szlaki porosna chaszczami jak sciezki rowerowe tak chucznie otwierane ,żenada
~Brunner 15-09-2013 20:39
Jak już takie ochy i achy... to może zgłośmy już nas do organizacji Zimowych albo może także i Letnich Igrzysk Olimpijskich!
~ 15-09-2013 20:42
Nartorolkarze i tak będą jeździć tam gdzie im się podoba czyli blisko domu a ta pętelka pod sobieszowem szybko opustoszeje bo tylko głupi będzie jechał przez całe miasto żeby pobiegać na 2 kilometrach asfaltu.
~jadek 15-09-2013 21:08
dobrze że nie było tych naciągaczy z ze START SKI. Tylko pchają sie do gazet żeby ich widziano wielcy sportowcy i instruktorzy
~gggg 15-09-2013 21:31
Dlaczego narzekacie? Nikt wam nie każe tam biegač.Dla dzieci i młodzieży fajna sprawa aby wyjść z domu poza komputery.Brawa dla sportowców i ich trenerów.
~spółka zło 15-09-2013 21:41
...wybiorą się na obiad, a jak zjedzą obiad to pewnie skorzystają z toalety, wynikiem czego będzie zwiększony pobór wody, a więc i więcej ścieków do odprowadzenia i oczyszczenia. Ponadto dodatkowe samochody i autokary spowodują zwiększoną emisję spalin i wzrost zanieczyszczeń powietrza. Dlatego jako odpowiedzialna władza zareagujemy szybko. Podniesiemy cenę wody i ścieków. Myślimy też jak uzasadnić podwyższenie tzw. klimatycznego. Zapraszamy turystów do naszego miasta. Dwa kilometry wielofunkcyjnego asfaltu, to coś z czego powinniśmy być dumni. Mówimy: to nasze, przez nas zrobione, na miarę naszych potrzeb i możliwości. I to nie jest nasze ostatnie słowo. To są nasze pierwsze kilometry, a na pewno nie ostatnie. Biegajcie zatem wielofunkcyjnie, my idziemy sobie gratulować.
~bbb 15-09-2013 22:01
Na szczęście zbliżają się wybory, Zawiła nie długo wyleci ze stołka ....... i na tych 2 km asfaltu i gigantycznym parkingu zakończy się budowa tego bezsensownego Transkontynentalnego Centrum Turystyki Aktywnej.
~do 17:32 15-09-2013 22:33
Jeśli trasa rolkowa to kwiatek do kożucha, to trzeba będzie zwracać kasę do unii, bo wydatek niezgodny z programem. Parking nie służy aktywnej turystyce lecz postojowi samochodów, więc turysta nie jest wtedy aktywny lecz bierny... Proporcja wydatków powinna być odwrotna, czyli trasa 10 razy dłuższa, a parking o wiele mniejszy.
~ 16-09-2013 3:58
Te "tłumy" to chyba sami urzędnicy i dzieciaki pozganiane z okolicznych szkół. Śmieszne, żeby z taką pompą otwierać 2-kilometrowy kawałek asfaltu.
~Yrezi Rewor 16-09-2013 7:35
Piękna sprawa!!! Sport to potęga.., Życie nauczyło mnie, że najmniej robią ci co najgłośniej narzekają. Spokojny więc jestem, malkontentów tam nie spotkam, święty spokój będzie:-) Pozdrawiam:-)
~ski way 16-09-2013 11:25
tak do wiadomości dla narzekajacych, wbrew pozorom osób biegajacych na rolkach i nartorolkach jest bardzo duzo w okolicy. bedzie to dobre zaplecze do trenngów i organizowania imprez tego typy. sam wielokrotnie trenujac na drogach publicznych kilkukrotnie ewakuowałem sie do rowu aby uniknac wypadków. A i bedzie mozna znów organizowac Puchar świata w nartorolkach który odbył sie juz u nas w miescie 2 albo i 3 razy. SKONCZCIE NARZEKAC CHODŹCIE SIE RUSZAC!!
~do ski way 16-09-2013 12:57
Tak tak... Będzie codziennie przyjeżdżać 20 autokarów nartololkarzy, a tłok będzie taki jak na Świdnickiej we Wrocławiu. Puknij się w ..., człowiecze. To, że ty trenujesz i jeszcze paru twoich kumpli, jeszcze nie oznacza że koniecznie trzeba budować specjalną ściezkę dla kilku osób. A tak właśnie jest - biją pianę o sensowności tej inwestycji jacyś pojedynczy rolkarze, którzy myślą że oni to cały świat. Puchar świata w nartorolkach na 2-kilometrowej pętelce biegnącej w części po dziurawych ulicach Sobieszowa? I co jeszcze? Nie masz pojęcia o czym piszesz, człowieku. TA INWESTYCJA TO KASA WYWALONA W BŁOTO! I daję głowę, że za kilka lat wszystko zarośnie, "ekologiczna" nawierzchnia popęka, a budynek zostanie zamknięty na trzy spusty. Typowa zabawka władzuni, która szybko się nudzi.
~bk 16-09-2013 18:06
Czy może być turystyka aktywna i taka, która nie jest aktywna ? Jeżeli mamy centrum turystyki aktywnej to czy powinny byc ośrodki mniejsze, posiadające cechy regionalnych? Czy Pan Prezydent wierzy w to co mówi?
~do 12;57 16-09-2013 18:36
Jeśli sie nie mylę to jesteś naczelną marudą tego portalu i nikt, ani nic Ci nie odpowiada... Ciśnie sie na usta parę śmiesznych słówek pod Twoim adresem, ale po co... Za kilka lat organizowana będzie wyprawa na Marsa, tam nie ma nic, więc to idealne miejsce dla Ciebie.., zapisy trwają;-) Baba z wozu koniom..;-) Pozdrawiam " Yrezi Rewor"
~Do 18:36 16-09-2013 18:58
Hehe, odezwał się Rower Izery pisany w spak i nazywa innych marudami. Popatrz lepiej na swoje wpisy, bo to ty marudzisz przy każdej możliwej okazji na tym portalu. Tym razem też niczego merytorycznego nie napisałeś. Zanim wytkniesz drzazgę w oku innego, wyjmij belkę ze swojego.
~Yrezi Rewor 16-09-2013 20:25
Maruda jesteś i tyle...
~ski way 16-09-2013 21:38
Kolega który tak na mnie najechał chyba nie ma zielonego pojęcia o tym co mówi.. klubów na terenie powiatu jest kilka i troche ludzi trenuje (od dzieci do seniorów) wiec osrodek sie przyda. a zawody na petli to nic nowego. długosc wystarczajaca... popatrz na inne osrodki w świecie to zobaczysz :P
~mam pomysł 16-09-2013 21:40
mam pomysł-wybudujmy taaaki długi parapet zeby mogli o nie sie opierac ludzi i narzekac.. to bedzie najbardziej potrzebne,
~Do 20:25 16-09-2013 21:40
A ty troll i spamer. Znowu zaczniesz produkować wynurzenia o swoim leczeniu, jak w niedawnym wątku: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,48294,foto,0&koment=2#coment ?
~ 16-09-2013 21:44
@ski way: Bredzisz jak potłuczony. Nie ma żadnych klubów rolkowych w Jeleniej, a jak ktoś chce sobie prywatnie potrenować, może to zrobić na kilku ścieżkach rowerowych i wcale nie jest do tego potrzebne wielkie centrum z gigantycznym parkingiem na 20 autobusów.
~ski way 16-09-2013 22:16
nartorolki sa podstawowym treningiem letnim narciarzy biegowych. tobie tez zarezewowac kawałek parapetu do marudzenia?? :)
~Do 22:16 16-09-2013 22:46
To rolki do plecaka i jeździj sobie np. do Jakuszyc, a nie biegaj po parku narodowym. Ja to bym stał przy ścieżce w Sobieszowie i każdego takiego leniwego pajaca pałą przez łeb zdzielał, a przynajmniej wystawiał mandaty. Ta trasa o ile się nie mylę jest nieoznakowana, a więc zgodnie z przepisami Karkonoskiego Parku Narodowego wstęp jest zakazany, gdyż zgodnie z przepisami po parku narodowym można poruszać się tylko znakowanymi szlakami.
~do 21;40 17-09-2013 6:11
... tyle i jesteś maruda :-)
~do 22;46 17-09-2013 6:20
Szykują się zmiany w przepisach.., bardzo na nie czekam! Każdy, a nie jak do tej pory (pollicja, prokuratura) bedzie miał możliwość ustalenia takiej osoby wypisującej grożby... Będzie też dużo łatwiej pociągnąc takie osoby do odpowiedzialnośći karnej. Mam nadzieję, że organy ścigania się za to zabiorą, bo to niepokojąca plaga!!!
~do 06:20 17-09-2013 14:43
Straszenie policją i prokuraturą to też są groźby, za które grozi odpowiedzialność karna. Więc to bardziej ty tu łamiesz prawo, gdyż osoba, do której się odniosłeś, nie grozi nikomu konkretnemu, a ty już tak. Więc zanim następnym razem coś napiszesz, sam sprawdź czy nie łamiesz prawa.
~do 06:20 17-09-2013 14:47
Poza tym jakim trzeba być hipokrytą, żeby straszyć prokuraturą kogoś, kogo wpis w istocie jest apelem o przestrzeganie przepisów prawa w Karkonoskim Parku Narodowym. Widać sam nie rozumiesz, co to jest prawo i do czego służy, a nieprzestrzeganie prawa to dla ciebie normalka. Więc przestań marudzić, człowieku, bo zupełnie nie masz pojęcia o czym piszesz.
~ 17-09-2013 19:28
Odpowiednie słóżby rostrzygną kto z nas ma racje. Chciałbym wtedy zobaczyć Twoją głupawą minę.., bardzo bym chciał!
~ 17-09-2013 19:31
"z" ;-)
~ 17-09-2013 20:16
Hehe, obyś się nie zdziwił, trolliku, bo może zobaczysz głupawą minę - ale swoją, w lustrze :-) Do tego czasu kup sobie słownik ortograficzny, bo jak będziesz pisał wniosek do sądu i tak samo napiszesz "służby" jak tutaj, to raczej nie wzbudzisz u nich zainteresowania, w jedynie rechot. Tak jak u mnie teraz :-))
~ 17-09-2013 22:47
Trasa ładna, ludzie po niej poruszający się mili. Panie Zbigniewie jest Pan wielki.Pomysł bardzo dobry. Powodzenia!!!!!!!!
~Do 22:47 18-09-2013 1:09
Co z tego, że ładna, jak bez żadnego sensu i wybudowana z naruszeniem prawa? Panem Zbigniewem to powinny chyba zainteresować się odpowiednie służby z tego powodu. Przy okazji też innymi osobami, które do tego dopuściły. Pieniądze wywalono w błoto i estetyka nie ma w tym świetle najmniejszego znaczenia.
~do 20;16 18-09-2013 20:10
Sprawa bandy chamów oczerniających, wszystkich i wszystko zaczyna być głośna w mediach, za sprawą tragedji, czyli atakowanej w internecie młodej dziewczyny. Nie wytrzymała, popełniła samobójstwo! Odpowiednie osoby zadbają, o odpowiednie zmiany w prawie, mam nadzieje... Czas pokaże, czy ze świadomością braku animowości też bedziesz taki wyszczekany... Koniec bezkarnego oczerniania innych jest blisko!
~ski way 18-09-2013 23:58
a co biegacz biegnacy sobie 9nie powiem ze spokojnie bo bym skłamał) uczyni destrukcyjnego dla parku narodoweg, zwłaszcza dla miejsca którego granica przebiega nieopodal aglomeracji miejskiej. rozjade kwiatak, zabije muflona. jelenia czy moze mój ped przepłoszy stado jakis cwiergotów pospolitych :p troche krytycyzmu w swoich wypowiedziech :) Żeby nie było nie upieram sie ze jest to inwesticja mega potrzeba, bo oczywiscie ze sa inne ważniejsze. ale jako ze inni nie potrafia zdobyc na nie pieniedzy a na to potrafiono to chwała im za to. nie zarobimy na tym duzo ale kilka klubów napewno bedzie tu obozy organizowac :)
~Henrykk 19-09-2013 3:43
Inwestycja jest bezsensowna i tyle. Wywalone pieniądze w błoto i nic więcej. Na dodatek złamano prawo o ochronie środowiska. Teraz powinny władze miasta razem z parkiem narodowym solidarnie rozebrać tę ścieżkę, tak jak wcześniej solidarnie niszczyły przyrodę. Oczywiście teraz na własny koszt. Ciekawe, czy Unia wie, że za jej pieniądze dokonano zniszczeń w parku narodowym? Warto zainteresować ekologów i Unię Europejską, ciekawe jak wtedy gadałby inwestor tego poronionego pomysłu. Niektórym mieszkańcom się nie dziwię że nie widzą niczego złego w tym bublu - świadomość ekologiczna ciemnych, niewykształconych ludzi z prowincji wciąż pozostawia wiele do życzenia. Ale władze miasta a tym bardziej parku narodowego powinny wykazywać się szerszymi horyzontami. Stop bezmyślnemu niszczeniu przyrody!
~cd. 19-09-2013 3:48
Ostatnio byłem na Śnieżce i widziałem nowo wyremontowany szlak przez KPN. W miejscu górskiej ścieżki powstały schodki, takie jak od dawna były z czeskiej strony. Czy kogoś w tym KPN-ie do reszty porąbało?? Czy to są góry, czy może miejski deptak? Teraz panie w szpilkach, klapkach czy japonkach nawet nie zauważą że idą w góry. Przy okazji ścieżkę poszerzono, nie wiem po co komu. Nie jest to pierwszy szlak który zamieniono na równiutki chodnik. Ktoś powinien w końcu zainteresować się tym co się dzieje w Karkonoszach, bo jak tak dalej pójdzie to ani się obejrzymy, jak z gór zostanie nam park miejski z chodnikami zamiast szlaków. Czy o to chodzi KPN-owi?
~ 19-09-2013 7:20
Henryku! Swiat to nie tylko Twoje potrzeby!!! Zapominasz o osobach niepełnosprawnych, a to też ludzie i coś chcą mieć z życia! Jesli natomiast naiwnie wierzysz w ekologów, to marna twoja wiedza w tym temacie... Przykro mi:-(
~do 07:20 19-09-2013 15:31
Jasssne... Za to świat to potrzeby takich jak ty, którzy wycinają drzewa w Karkonoskim Parku Narodowym i niszczą cenną przyrodę, bo muszą mieć kawałek asfaltu do treningów. Gdyby nie ekolodzy, już dawno by ciebie i twoich znajomych nie było na tej ziemi albo mieszkałbyś w totalnie zdewastowanym środowisku na poziomie ludzi z epoki kamienia łupanego. To właśnie ekolodzy troszczą się o interes społeczny i przyszłość pokoleń, na pewno w dużo większym stopniu niż tacy jak ty niezdolni do popatrzenia kawałek dalej od własnego brzucha. Pomyśl trochę zanim następnym razem coś napiszesz. Żenująco się czyta wypociny takich jak ty przemądrzałych smarkaczy, którym wydaje się, że pojedli wszystkie rozumy, a nie widzą nic. Zniszczyć, zniszczyć, zniszczyć, a potem będzie płacz, że nie da się odwrócić.
~ski way 19-09-2013 19:23
Ekolodzy sie znaleźli :)
~do 15;31 19-09-2013 21:48
Masz rację! Ekolodzy troszczą się o interes, ale wyłącznie swój:-( Wystarczy odpowiednia kwota na konto jakiejś organizacji i ten twój park narodowy, jak i ciebie mielby daleko gdzieś... To nie moje wymysły, to życie, Jesli masz inne zdanie, radzę wgłębić się w temat.., bardzo się zdziwisz:-(
~do 21:48 19-09-2013 23:31
A co ty w ogóle wiesz o ekologach i ekologii, chłopczyku? Naczytałeś się trochę hejtu na forach i teraz powtarzasz bezmyślnie. Gdyby nie było parku narodowego w Karkonoszach, to całe góry byłyby zadeptane, zdewastowane, zniszczone gospodarką leśną i wszelką inną, nie byłoby cennych gatunków roślin i zwierząt, każdy robiłby co mu się podoba. Tyle, że żeby to wiedzieć, trzeba mieć jakieś pojęcie o ekologii, a nie powtarzać za kimś jakieś slogany wymyślane przez takich jak ty ...
~ 20-09-2013 7:13
Twierdzisz, ze KPN. to dzieło ekologów? KPN to maszynka do zarabiania kasy... niestety:-((( Prawdziwy ekolog, to dzis biały kruk! Ubolewam nad tym, ale pieniądze rządzą światem:-( Wiekszosc dzisiejszych ekologow jest równie wiarygodna co siedmiokrotny zwycięzca Tour De France:-( Ps. Nawet nie masz pojęcia jak pojęcia jak bardzo na sercu leży ni czystość naszego swiata... Jednak w ekologów juz dawno przestałem wierzyć:-( i nie pisze tego złośliwie. W tamtym roku próbowałem zainteresować wielu ekologów sprawa dewastacji przyrody na Mazurach... Nie mieli czasu:-(
~ 20-09-2013 16:10
To, że KPN to maszynka do zarabiania kasy, to akurat jest fakt. Co widać choćby po tej ścieżce nartorolkowej. Albo niedawno była sprawa z orczykiem na Hali Szrenickiej, na miejsce którego KPN chciałby, żeby duża spółka wybudowała czteroosobową kanapę. Nie trudno domyślić się, że ktoś dał w łapę. To jest patologia na naszym lokalnym podwórku ale na szczęście nie wszyscy ekolodzy postępują tak samo. Uogólnianie na wszystkich ekologów na podstawie lokalnych patologii jest bezzasadne i świadczy tylko o tym, że słabo orientujesz się w działaniach ekologów.
~ 20-09-2013 22:46
Dziwna zależność.., gdzie duża kasa tam i ekolodzy..:-( "Paprociami" Pani Jadzi z Miłek jakoś za nic nie chcą się zainteresować... Ps. Jednak, to fakt.., w jednym worku wszyscy nie siedzą!
~ 21-09-2013 0:24
Ile razy będziesz jeszcze powtarzał tę samą spiskową śpiewkę o ekologach? Najpierw zainteresuj się ich działalnością, a potem pisz. Z twoich wpisów wynika, że nie masz zielonego pojęcia na ten temat. Przy okazji: na Miłku nie ma żadnych paproci.
~ 21-09-2013 0:44
Miłki człowieczku, Miłki... Taka wieś na Mazurach. Jednak nie kombinuj.., na google tego nie znajdziesz;-) Pozdrawiam.
~ 21-09-2013 11:43
Ach, Miłki! I ogródek Pani Jadzi. Czyli znaczy to, że twój wpis był jeszcze głupszy niż myślałem. Pozdrawiam również. PS. Nie wiesz, że jak czegoś nie ma w Google, to to nie istnieje?
~ 22-09-2013 0:58
Dla takich jak Ty napewno...
~ 22-09-2013 2:02
Ale to ty masz postarać się, żeby uświadomić innym swoje istnienie, a nie ja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group