Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8021
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tłuką witryny miejskim brukiem?

Środa, 16 lipca 2008, 14:25
Aktualizacja: 15:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Tłuką witryny miejskim brukiem?
Fot. TEJO
Ze ścieżki w parku przy kościele garnizonowym systematycznie ubywa kostki brukowej. Mieszkańcy są przekonani, że służy ona wandalom do wybijania szyb. Służby odpowiedzialne za porządek stosują „spychologię”, a kłopotu nie ma komu rozwiązać.

O tym, że kostki ubywa, powiadomił nas pragnący pozostać anonimowy Czytelnik. – Chodzę tamtędy codziennie i za każdym razem kamieni jest mniej – mówi. Wyrwa powstała tuż przy ławeczce, gdzie często – zwłaszcza wieczorową, letnią porą – przesiadują młodzi ludzie.

Czy to oni kradną kamienie? Tego nie wie nikt. – Wielokrotnie informowałem o tym straż miejską, ale kłopotu nie udało się rozwiązać – mówi Czytelnik. Strażnicy patrolują park wyjątkowo często, ale złodzieje są sprytniejsi, bo działają wtedy, kiedy stróżów miasta w parku nie ma.

Załatać ubytku też nie ma komu, bo – póki co – naprawy ścieżki nie przewidywał miejski zarząd dróg. A kłopot jest poważny, bo – zdaniem nie tylko naszego Czytelnika – brukowa kostka w dłoniach przestępców to niebezpieczne „narzędzie”. – Łatwo można tym wybić szybę i zrobić komuś krzywdę. To niedopuszczalne, aby niemal w centrum miasta ktokolwiek odpowiedzialny tolerował taką sytuację – usłyszeliśmy.

Monitoringu, który załatwiłby częściowo problem, póki co nie ma i szybko nie będzie. Być może dopiero w przyszłym roku. Na razie strażnikom pozostaje więc polowanie na złodzieja, który nie tylko demoluje miejskie mienie, lecz także może się okazać niebezpiecznym dla innych przestępcą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group