Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4491
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: The Cuts zagra w jeleniogórskim Kwadracie

Poniedziałek, 12 listopada 2012, 10:21
Aktualizacja: 10:23
Autor: Org
Jelenia Góra: The Cuts zagra w jeleniogórskim Kwadracie
Fot. Organizator
Koncert odbędzie się 17 listopada o godz. 20.00 w ramach tourne Electro–Rockowy Festiwal Objazdowy – Piła Elektryczna, podczas którego zespół The Cuts promować będzie swój najnowszy album „Zimne Słońce”. Jako support wystąpi Lecter, po koncertach afteparty poprowadzą dMarek i ManieK z More Than A Party Jelenia Góra. Wstęp: 18 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu.

The Cuts tworzy muzykę electro z domieszką gitarowego indie-rocka. Prawdziwe narodziny The Cuts zespół datuje na styczeń 2008 roku, kiedy grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty "Syreny nad miastem" 3 marca 2009 roku. The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością.

W lipcu 2008 roku zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008. Jurorzy festiwalu wybrali The Cuts i siedem innych zespołów spośród prawie trzystu zgłoszeń nadesłanych na konkurs.

W roku 2009 zespół wystąpił na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie "Premiery" zagrał utwór "Pokój na jedną noc". Utwór ten zajął 4. miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009.

W październiku 2010 r. ukazała się druga płyta zespołu, pt. "Czarny Świat". Tę płytę promował singiel "Anastazja", który między innymi znalazł się na, wydanej przez Polskie Radio “Czwórka”, pierwszej w Polsce składance na pendrive’ie.
W lutym 2011 roku do stacji radiowych i telewizyjnych trafił kolejny singiel i teledysk The Cuts - "Martwy Kwiat".

Zespół niedawno wydał najnowszą płytę „Zimne Słońce” oraz nakręcił do niej trzy klipy „Ty i Ja”, „Pamiętam” oraz „7 minut”. Najbardziej rozpoznawalne piosenki The Cuts to: “Pokój na jedną noc”, “Kochać cię chcę”, “Smutna dziewczyna” i “Anastazja”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group