Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 11257
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: The Beatles i... w Teatrze Zdrojowym

Poniedziałek, 14 października 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: Manu
Jelenia Góra: The Beatles i... w Teatrze Zdrojowym
Fot. Organizator
W czwartek (17 października) o godz. 19.00 na scenie Zdrojowego Teatru Animacji, w cyklu Zdrojowe Czwartki z Filharmonią, zabrzmią standardy legendarnej grupy The Baetles w aranżacji i wykonaniu zespołu GaD Mu Trio w składzie: Michał Gasz – wokal, Adam Rybak – fortepian oraz Tomasz Mucha – skrzypce. Cena biletu: 20 zł.

Na program koncertu złożą się utwory zespołu The Beatles w oryginalnych, jazzująco-funkujacych aranżacjach. Zespół nieprzypadkowo wybrał repertuar Beatlesów, w ubiegłym roku minęła 50. rocznica powstania najsłynniejszego zespołu z Liverpoolu.

Liderem i jedną trzecią składu zespołu GaD Mu Trio jest Michał Gasz, wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor, absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, solista zespołu Piotra Rubika. Wokalnie kształcił się u Ewy Mentel i Elżbiety Zapendowskiej. Jest zwycięzcą XII finału telewizyjnego programu TVP2 „Szansa na sukces” z piosenką „Papierowe ptaki” z repertuaru Krystyny Prońko. Tworzy w gatunku alternatywnym oraz rozrywkowym. Śpiewał w chórze Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach (klasa gitary klasycznej) oraz Młodzieżowym Chórze Mieszanym „Schola Cantorum”. Wystąpił w świątecznym programie z Piotrem Rubikiem w 2007r., śpiewając utwór „Zdumienie”. Od 2000 r. współpracuje z zespołem wokalnym laureatów „Szansy na sukces”.

Na pianinie zagra Adam Rybak, odpowiedzialny za aranżację utworów i programowanie wirtualnych instrumentów, związany także z For Your Soul, założyciel i lider Xpress Jazz Trio (2000–2001), wraz z zespołem TOMQ zwycięzca VENA Festival w Łodzi 2010. Jego autorska kompozycja z zespołem Thruja została wyróżniona i znalazła się na składance Hirka Wrony wydanej przez Radiową Trójkę.

Na skrzypcach usłyszymy Tomasza Muchę, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncertował m.in. na festiwalach: Jazz Session, Boom Jazz, Warsaw Summer Jazz Days 2004 (polska edycja projektu „Cobra” Johna Zorna), Jazz Forum „Ci, na których liczymy” (z T. M. Collective), Krokus Jazz Festival 2005, Gdańskie Noce Jazzowe 2006, Jazz Rock Meeting 2006, Koktebel Jazz Festiwal 2006 na Krymie. Występował ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Maciejem Sikałą, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym (w duecie), a także sceny yassowej: Tomaszem Gwincińskim (gościnnie na płycie „Jupiter” w towarzystwie Locko Richtera i Arka Skolika) oraz Tymonem Tymańskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group