Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5615
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tętniące uzdrowisko

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 20 maja 2007, 8:17
Autor: AG
Fot. Agnieszka Gierus
Bez nudy podczas imprez Wiosny Cieplickiej.

Jarmark Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz cieplicki festyn rodzinny zdominowały sobotnie wydarzenia trwającego święta uzdrowiskowej części miasta.

Podczas tradycyjnego już jarmarku, na który zaproszono miejscowych rzemieślników, wystawców było niewielu. Ale ich wyroby wzbudzały zainteresowanie przybyłych na jarmark.
Zainteresowanie wzbudzał Dariusz Nowacki z Kożuchowa (w województwie lubuskim) razem z żoną od 10 lat prowadzi rękodzieło artystyczne. Nie można było przejść obojętnie obok ich barwnych i wesołych sizalowych chochołków.

Podobała się oferta Ewy Węgierskiej i Pawła Zgóreckiego z Muchówka, którzy tworzą swoje prace razem z dziećmi. Wierzą, że ich pomysł na życie odniesie sukces, bo rękodzieło jest coraz bardziej doceniane.

Pokazał swoje dzieła znany rzeźbiarz ze Szklarskiej Poręby Ryszard Zając. Najczęściej wystawia i sprzedaje swoje rzeźby w Niemczech, Belgii i Holandii, ale z chęcią wraca zawsze w rodzinne strony.
Wśród wielu prac uwagę przyciągają jego akty, dla których inspiracją jest żona Ryszarda Zająca.

Podczas późniejszego festynu rodzinnego zorganizowanego także w Parku Zdrojowym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Dla dużych ozdobna biżuteria, lecznicze miody, wyroby z drewna, kapelusze, czy cygańskie patelnie, które mają służyć całe lata.
A dla tych mniejszych – kolorowe bajki o przygodach karkonoskiego Skrzata autorstwa Marii Nienartowicz, konkursy z nagrodami, czy występy „śpiewających warzyw”.

Były też pokazy potężnych motocykli z klubu „Sfora”, okazja do skosztowania cieplickich pierników zwanych „ciaptakami” oraz koncerty grup: J Band, Revital Band a także Ekam Bart.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group