Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8711
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Testowe blaski w grodzie lwa

Niedziela, 14 lutego 2010, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Testowe blaski w grodzie lwa
Fot. Paweł Łęcki
W miniony piątek mieszkańcy Lwówka Śląskiego mogli podziwiać pierwsze iluminacje Baszty Bolesławieckiej i murów obronnych. Jest szansa, aby przez cały rok podświetlone były wszystkie zabytki.

Na pomysł doświetlenia wpadli samorządowcy z Lwówka Śląskiego, którzy o pomoc poprosili organizatorów Karkonoskiego Festiwalu Światła i firmę Philips. W miniony piątek o godzinie 18 na pokaz gry światłem przyszło sporo mieszkańców miasta. Choć „widowisko” trwało tylko kilka godzin, podobało się. – Za krótko! – mówiono. Organizatorzy świetlnego show testowali oświetlenie i chcieli jedynie pokazać, jak może wyglądać miasto w ledowym blasku.

– Ciekawi jesteśmy opinii mieszkańców na temat nowego oświetlenia zabytków. Jeśli pomysł chwyci, jest szansa, aby iluminacje były stałym elementem wystroju miasta – mówi burmistrz Lwówka Śląskiego Ludwik Kaziów.

Problem jednak tkwi w kosztach zakupu i zainstalowania oświetlenia. Może to kosztować nawet 50 tysięcy złotych. Koszt jednej lampy wynosi nawet 1300 zł. Jednak lampa ma bardzo długą żywotność bo świeci nawet…30 lat! Przy tym jest bardzo oszczędna i ma bardzo małe zużycie prądu – dodaje samorządowiec.

Gmina nie musiałaby pokrywać w całości tej kwoty ze swojego budżetu, ponieważ na tego typu cel można uzyskać spore dofinansowanie ze środków ministerialnych i z funduszy unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group