Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13301
Zalogowanych: 113
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Test na próbę, stres na serio

Wtorek, 21 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:41
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Test na próbę, stres na serio
Fot. Krzysiek
Próbny egzamin gimnazjalny zdawali we wtorek uczniowie trzecich klas Gimnazjum nr 4. Za nimi część humanistyczna. W środę będą się zmagać z zagadnieniami z przyrody, matematyki i fizyki.

Wynik testu nie będzie miał wpływu na oceny z przedmiotów. Jak podkreślają pedagodzy jest to sprawdzian, który pozwoli gimnazjalistom ocenić, co umieją dobrze, a nad czym trzeba jeszcze popracować.

To także wskazówka dla nauczycieli. Jedni i drudzy mają jeszcze trochę czasu przed majowym egzaminem gimnazjalnym, którego wynik w dużej części zdecyduje, do jakiego liceum dostaną się obecni gimnazjaliści.

A na próbnym teście było prawie jak na prawdziwym. Zakaz wnoszenia pomocy naukowych poza przyborami do pisania. Uczniowie nie mogli też postawić na stołach ulubionej maskotki, ani spożywać w trakcie testu posiłków oraz napojów.

– Na teście z języka polskiego było za dużo tematów z poezji – ocenił jeden z trzecioklasistów. Ale ogólnie – poszło dobrze.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
167
Pod domem/blokiem na parkingu
55%
W garażu
36%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Człowiek jest kimś wyjątkowym we wszechświecie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Awaria gazociągu. Ewakuowano 60 osób
 
112
Rozbite auta po mocnym „dzwonie”
 
Inwestycje
Kowary ruszają z budową domu komunalnego
 
Jelonka wczoraj
Szpiedzy w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group