Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6259
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Termy tańsze dla jeleniogórzan?

Czwartek, 12 grudnia 2013, 7:57
Aktualizacja: Piątek, 13 grudnia 2013, 6:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: Termy tańsze dla jeleniogórzan?
Fot. Angela
Dwadzieścia pięć złotych za 1,5– godzinną kąpiel w Termach Cieplickich – to sztywna cena wyjściowa, która została wpisana do wniosku o dofinansowanie budowy obiektu z Unii Europejskiej. Obecnie miasto stara się o pozwolenie na obniżenie tej stawki. Czy to się uda i na jakie zniżki mogliby liczyć mieszkańcy?

Przy stawce 30 zł za godzinną kąpiel m.in. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu jest obawa, że z Term Cieplickich skorzysta niewielu lub nie tak duża liczba jak to oczekują władze miasta i spółka Termy Cieplickie.

- W momencie kiedy ubiegano się o pieniądze na Termy Cieplickie w studium wykonalności projektu, pozwalającym na pobieranie opłat i odliczenie vat-u, wpisano dwie sztywne ceny – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Nie możemy ich samodzielnie obniżyć, więc zobowiązałem prezesa spółki do wystąpienia do instytucji wdrażającej projekt, o pozwolenie nam na wprowadzenie zmian m.in. stawek oraz zastosowanie ulg okresowych dla grup zorganizowanych czy też karnetów. Myślę, że stałych stawek nie da się obniżyć, ale poprzez wprowadzenie ulg ceny by były o wiele bardziej elastycznie niż obecnie. Mam wrażenie, że kiedy tworzono zapis o sztywnych cenach, nikt po prostu o tym nie pomyślał – dodaje prezydent.

Władze miasta chcą, by obniżone stawki zostało wprowadzone jeszcze przed otwarciem Term. Czy to się uda? Na odpowiedź trzeba poczekać do lutego 2014 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group