Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7196
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Termy Cieplickie na Euro 2012!

Sobota, 1 sierpnia 2009, 9:30
Aktualizacja: Niedziela, 2 sierpnia 2009, 7:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Termy Cieplickie na Euro 2012!
Fot. .......
Dobra wiadomość dla stęsknionych za aquaparkiem. Jeleniej Górze przyznano pieniądze na dofinansowanie oczekiwanej inwestycji. Jak dobrze pójdzie, centrum wodnych uciech będzie gotowe przed latem 2012 roku.

Zakończona została kolejna aktualizacja list projektów indywidualnych dla Programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka i Rozwój Polski Wschodniej. – Projekt Miasta Jeleniej Góry "Termy Cieplickie - Dolnośląskie Centrum Rekreacji Wodnej" znalazł się na liście głównej projektów indywidualnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, co jest równoznaczne z otrzymaniem dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na realizację projektu – dowiedzieliśmy się w magistracie.

W uzasadnieniu decyzji ministra rozwoju regionalnego wskazany został ponadregionalny zasięg i komplementarność projektu Term Cieplickich z innymi projektami planowanymi do realizacji w obszarze turystyki uzdrowiskowej, wykorzystanie zasobów wód termalnych.

Wzięto pod uwagę także fakt, że projekt turystyczny będzie oddziaływał ze względu na blisko granic nie tylko na region dolnośląski, ale również na sąsiednie Czechy i Niemcy! Termy Cieplickie stanowić będą uzupełnienie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej Polski w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Więcej o aquaparku - w poniedziałkowym wydaniu tygodnika Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group