• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 3:40
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 2648
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Termy Cieplickie gotowe na zimowe ferie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 września 2013, 6:13
Aktualizacja: Środa, 18 września 2013, 7:35
Autor: Angela
Fot. Angela
– Jestem pełen podziwu dla firmy Castellum za tempo robót – mówił podczas wczorajszej (16.09) konferencji prasowej w Termach Cieplickich prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Termin zakończenia robót budowlanych, planowany na listopad, zostanie dotrzymany, ale odbiory takich obiektów trwają bardzo długo. Niemniej wierzę, że skorzystać z Term będzie można podczas ferii zimowych – dodał. Postępy prac oraz cały obiekt prezentowali: kierownik budowy Dariusz Hałon oraz prezes spółki Termy Cieplickie Zbigniew Kubiela.

Prezydent Marcin Zawiła mówił o dotychczasowych problemach z budową Term Cieplickich, rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą, który nie wywiązał się z zadania oraz o obecnych nadziejach.

- Cały czas liczymy nasze roszczenia i wszystkie pieniądze odzyskamy sądownie. Mam nadzieję, że problemy mamy już za sobą, a nasze oczekiwania zakończenia tej trudnej inwestycji skończą się szczęśliwie wielką kąpielą, do której media wskoczą pierwsze – mówił prezydent.

Koszt robót budowlanych obecnie szacuje się na 50 mln zł, a całości (w tym wykonanie odwiertu geotermalnego, dokumentacji projektowej i koszty około projektowe) na 62 mln zł.

- Podana w dokumentach dla radnych kwota 67 mln zł to błąd pisarski – mówił Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Zostanie ona skorygowana na najbliższej sesji – dodał prezydent M. Zawiła.

O kompleksie basenowo – rekreacyjnym z wykorzystaniem wód termalnych opowiadał kierownik budowy Dariusz Hałon. Pokazywał on postępy prac oraz to, co zostało jeszcze do zrobienia.

- Na parterze obiektu będzie hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe z systemem obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji – mówił pokazując obiekt. - Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw. Na piętrze będzie gastronomia i antresola widokowa. Najwyższe piętro to zaplecze socjalne dla pracowników i sala wielofunkcyjna – opowiadał kierownik budowy Dariusz Hałon.

Pokazano też podziemie, w którym znajdują się urządzenia, które będą przyjmowały wodę termalną o temperaturze 87 stopni Celsjusza.

- W związku z tym, że z wód termalnych, które są wodami leczniczymi, można korzystać tylko przez określony czas i zgodnie z zaleceniami lekarzy, woda w basenach będzie mieszana ze zwykłą – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Na pytanie czy po prywatyzacji Uzdrowiska cena wód termalnych dla Term Cieplickich nie wzrośnie, prezydent M. Zawiła odpowiedział: W związku z tym, że miasto Jelenia Góra finansowało odwiert, z którego woda termalna jest czerpana, ma zagwarantowaną odpowiednią ilość wód termalnych do wykorzystania po cenach eksploatacyjnych – dodał prezydent.

Szef miasta zapewniał też, że inwestycji nie wstrzyma orzeczenie Sądu Najwyższego nakazujący ponowne rozpatrzenie sprawy funkcjonowania spółki Termy Cieplickie - chodzi o wykonanie przez Miasto odwiertów czy prowadzenie działalności gastronomicznej w Termach.

- Jesteśmy na etapie spierania się z Sądem i Wojewodą, ale ustawa o samorządzie wyraźnie mówi, że Miasto ma prawo podejmować działania gospodarcze spoza jego katalogu jeżeli jest to ważne dla rozwoju, a w tym przypadku jest to bezwzględnie ważne. Decyzja Sądu w niczym nie wstrzymuje działania spółki i nie wyobrażam sobie bym miał np. ograniczać działalność gastronomiczną w tym obiekcie – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Termami Cieplickimi zarządza spółka Termy Cieplickie, w której obecnie pracuje pięć osób, a docelowo zatrudnienie znajdzie około 50 osób, z czego 20 z nich będzie pracowało w Termach, a pozostali zajmą się m.in. stadionem przy ul. Złotniczej.

- Trzy osoby zostały już wybrane w konkursie zorganizowanym w sierpniu br. – mówił Zbigniew Kubiela, prezes spółki. – Trwa procedura naboru na kolejne dwa stanowiska i to się powinno rozstrzygnąć do końca miesiąca. Nabór pracowników trwać będzie co dwa – trzy tygodnie, aż do otwarcia. Urządzenia w tym obiekcie są bardzo skomplikowane i zanim ludzie zaczną faktycznie pracować, muszą przejść szkolenie, tak by reagować na różne sytuacje z „automatu”. Z końcem listopada br. musimy mieć już cały dział techniczny, by na końcowym etapie uruchamiania poszczególnych instalacji, ludzie pracowali już na tych urządzeniach – dodał prezes Zbigniew Kubiela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~marek11 17-09-2013 8:00
jeśli sie tak uda to trzeba będzie powiedzieć brawo Prezydent.../choć nie lubię PO/
~Annoo 17-09-2013 8:09
Obiekt jest tak mały ze proponuję panie Zawiła zrób pan sobie prywatny kurort dla kolesi partyjnych, będziecie spokojnie debatować i popijać szampana. Piękna inwestycja :)) gratuluje jest czym się szczycić.
~jg 17-09-2013 8:17
rzeczywiście wizja term wg. projektów byłego prezydenta Obrębalskiego nie jest zbyt lotna, jednak dobre i to
~ 17-09-2013 8:34
To basen rekreacyjny będzie miał leżanki, groty i rzekę? Tak wynika z tekstu... A tekst jest bardzo poprawny politycznie, bo słowo GEJzer zostało zastąpione słowem GAJzer...
~Johny209 17-09-2013 8:54
Trochę się znam na budowlance i nie mają szans żeby to skończyć w tym roku. Zawiła chyba pomylił ferie z wakacjami :)
~tutek 17-09-2013 9:04
Nawet jeśli dotrzymają terminów, to jestem przekonany, że po roku trzeba będzie usuwać wady budowlane.
~ 17-09-2013 9:09
nie od dziś wiadomo, że Castellum to perełka na rynku budowlanym - oby jej nie zmarnować w tym dziwnym kraju
~lol 17-09-2013 9:29
A prezesa i tak należy zmienić.
~upss 17-09-2013 9:30
A czy ktoś wie jakie będą mniej więcej ceny? Rozumiem, że Zawiła nie wie, bo przecież cała "elita" będzie miała darmowe karnety...
~Pawsonsko 17-09-2013 9:32
Cennik znany? dlaczego przed inwestycja nikt nic o tym nie mówi! masakra
~zainteresowa 17-09-2013 9:42
"Trwa procedura naboru na kolejne dwa stanowiska i to się powinno rozstrzygnąć do końca miesiąca" A gdzie ten nabór ogłoszono, bo nijak nie mogę znaleźć. Strona internetowa termy-cieplickie.pl to domena z wizytówką i nr telefonu, który nie istnieje. Na stronie Urzędu Miasta również nic w temacie zatrudnienia. Nie ma też informacji o osobach już zatrudnionych.
~NNN 17-09-2013 9:46
a którego roku ????........nawet jeśli się uda to i tak gratuluję utopionych publicznych pieniędzy ....te termy powinny stać już dawno i dawno miasto powinno z nich czerpać zyski .......więc nie ma się czym " podniecać " tylko powinno się rozliczyć tych co" spartolili" wcześniej robotę ....
~Gość 17-09-2013 9:55
Żenada co ten Zawiła wygaduje ,termy mialy byc oddane juz rok temu a nie dopiero w 2014 r.ale coz znowu nasz szanowny prezydent mowi co chce i jak chce ,a mieszkancy podziekuja temu panu przy urnach mam taka nadzieje i szczerze życze temu panu aby dalelej biblioteke prowadzil bo tam jest mnustwo bajek i opowiesci z mchu i paproci ,wiec klimat odpowiadajacy naszemu p.Zawile
~HUBERT123 17-09-2013 10:27
WODA CIEPŁA NA ZABOBRZU JEST TAŃSZA OD TERMALNEJ MIESZANEJ 1;14 CZYLI TYLE CO KOT NAPŁAKAŁ DLA ZDROWIA !
~dobre sobie 17-09-2013 10:40
hahahahahahhahahahahhahah, dziękuję za uwagę
~Herischdorfe 17-09-2013 11:03
To już jakiś kociokwik w wykonaniu zawilca. Nikt myślacy nie uwierzy w te zapewnienia. Ale o czym może mieć pojęcie bibliotekarz?
~18 sqandal 17-09-2013 11:14
.... o przepraszam pan prezydent ma doradców i wie co mówi
~tolik 17-09-2013 11:23
czy ktos zna nazwiska zatrudnionych w termach i jakie funkcje sprawują w strukturze PO (lub ich rodziny)?
~Herischdorfe 17-09-2013 11:25
Pełen podziwu Prezydent ... Zdziwisz się dopiero, gdy inni Cię ocenią. Twój podziw dla "firmy", to dla nas , podatników marna pociecha. A nie dziwiłeś się, Marcin, dlaczego wodotrysk kosztowal 1.1 mln. zł? Dlaczego Park Zdrojowy za ca. 15 mln. został tak schrzaniony? Dlaczego tzw. Stadion Miejski jest grzęzawiskiem? Dlaczego do dziś nie funkcjonuje segregacja śmieci? I dlaczego mamy takie stawki? Dla Ciebie ważne jest, zeby działała Biblioteka i Muzeum Regionalne, bo to Twoja przystań na starość. Reszta - to gierki i polityczka. Cieniutki jesteś jako Prezydent miasta.
~2+2=5 17-09-2013 13:26
A co jeśli wojewoda ma rację,że 1,2miliona wydano na utrzymanie spółki z naruszeniem przepisów prawa?Tu nie chodzi o to,że"miasto ma prawo podejmować działania gospodarcze spoza jego katalogu jeżeli jest to ważne dla rozwoju"jak Pan mówi,tylko o"POSZUKIWANIE WÓD TERMALNYCH DLA CELÓW REKREACYJNYCH"przez miejską spółkę.I nie tylko o to.Ciekawe jest również to, że poszukiwanie jest niepotrzebne, bo złoża wód termalnych są doskonale zinwentaryzowane.Włącznie z wydajnością poszczególnych odwiertów.Ponadto,wody termalne są traktowane jako kopalina i na jej "wydobycie" należy posiadać KONCESJĘ!!!Taki dokument posiada u nas tylko Uzdrowisko Cieplice, więc pańskie opowieści o cenach eksploatacyjnych,to bajki.W końcu powiedział Pan, że woda termalna jest wodą leczniczą i nie będzie jej w basenach.
~Iłła 17-09-2013 13:30
A ci kretyni zamiast się cieszyć, że będziemy mieli termy, to jak zwykle plują. Obrzydliwe.
~SP1 17-09-2013 13:31
A ktoś wie gdzie były/są ogłaszane nabory na stanowiska w spółce "Termy Cieplickie"? W jaki sposób była/jest przeprowadzana rekrutacja i gdzie można złożyć aplikacje? Internet świeci pustkami na ten temat...
~XYZ 17-09-2013 13:39
To już po tytule wiem kiedy będą ferie w Jeleniej Górze- Kwiecień chyba optymalny :). Do postu wyżej chyba nie ma rekrutacji są znajomości
~Herischdorfe 17-09-2013 14:01
A ta "spółka" /Termy Cieplickie/ to chyba spółka kolesi? Kolejny kleszcz wysysający pieniądze podatników? Chyba już dość niekompetencji w naszej Jeleniejdziurze.
~Observator 17-09-2013 14:43
No i znów sami fachowcy w komentarzach od budowlanki ,\"trochę się znam\". Taaa tak jak pan Zenek \"fachowiec\" który robił mi łazienkę. Nie wiedziałem że człowiek może tyle wypalić fajek i wypić tyle kaw dziennie nie wspominając o \"piweczku\". W końcu pogoniłem dziada i zaprosiłem poważną firmę. Zapłaciłem drożej, mam gwarancję i porządnie zrobione. No ale cóż w tym kraju \"nie takie rzeczy ze szwagrem po pijaku się robiło\"
~M. Kaflik 17-09-2013 15:23
Oby - fajnie gdyby prezydentowi chociaż jedna rzecz wyszła dobrze. Paskudnie opóźniona inwestycja za to dobrze wykonana będzie cieszyła mieszkańców i turystów przez lata. Pilnujcie więc jakości wykonania żeby nie było jak z parkiem i stadionem!!! A za opóźnienia trzeba będzie rozliczyć osoby które na siłę promowały i zatrzymywały mimo zawalanych terminów pierwszego wykonawcę Term. Pozdrawiam - Marcin Kaflik z Cieplic.
~ 17-09-2013 16:08
Pan Prezydent sam osobiście wizytował termy!!chyba Pani Dzika nie poleci ze stołka,jak wódz taki zadowolony z postępu robót. Dlaczego nie zaprosiłł do wspólnej wizytacji Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, która już zebrała materiały na temat tej słynnej budowy. Budowa będzie skończona jak miasto za zgodą Rady Miasta dołoży ten drobny milion złotych.
~iras 17-09-2013 16:20
Co nalezy rozumiec jako odnowa biologiczna?nie wiem czy saune tez maja na mysli?
~MaćkoPL 17-09-2013 16:47
Rozwalacie mnie ludzie pytając o rekrutację na stanowiska w termach hahaha.:D A co to oni rodzin nie mają, żeby jakiejś obcej hołocie taką fajną robotę proponować? Dla nas to tylko markiety i strefa przemysłowa, tak żeby nikogo nie było stać na karnet do tego przybytku i bogacze nie musieli się tam mieszać z motłochem. A tak w ogóle to czy polska tradycja nie nakazuje, żeby termy już miały prezesa z 5-cio cyfrową pensją, który ,,zapoznaje się z obiektem" tak, jak ma to miejsce np w Siedlcach? Czy może nasze lokalne media są poprostu bardziej ciulowate i nie dogrzebały się do tego?
~UpGraDe 17-09-2013 17:07
ZŁODZIEJE POLITYCY I EKONOMIŚCI - ODDAJCIE MI ZA DRES ! CIĘŻKO SIĘ CHODZI PO PARKU CIEPLICKIM BO DZIURY I KOLEINY WIĘC SIADAM I CO? PRZYKLEIŁEM SIĘ TYLOMILIONOWA INWESTYCJA I ŁAWKI ROBIĄ ZE ŚWIERZEGO DREWNA OCIEKAJĄCE ŻYWICĄ. DO TERM NIE PÓJDĘ, PARK KRYJE TYLE NIESPODZIANEK A TAKIE TERMY TO SAMOBÓJSTWO
~Ciepliczanin 17-09-2013 18:33
Nie , nie możemy się zgodzić z głupotą !. Czy wszyscy tu piszący zdają sobie sprawę o jak ogromnej sumie pieniędzy dyskutujemy ?!!!. Na parki , sadzawki i to kąpielisko wyrzuciliśmy już ponad 100 milionów zł . !!!.Za takie pieniądze z powodzeniem można było kupić licencje i uruchomić nowoczesną fabrykę !. A z zysków tej fabryki budować sadzawki i wodotryski . To nieprawdopodobna niczym nie uzasadniona rozrzutność i brak odpowiedzialności o los Jeleniogórskich rodzin !. O TAKE ?.
~Gal 17-09-2013 18:44
Jak ktoś nie jest ślepy to na zdjęciu zobaczy piękną żółtą suwnicę !!! Q.. mac, będziemy mieć termy przemysłowe ? Przyfabryczne ?!?!
~Danuta W. 17-09-2013 18:47
Jak zwykle odezwały się same hejty i zaspamowały cały wątek. Co jest niestety normą na portalach regionalnych. A ja się cieszę, że wreszcie udało się Panu Prezydentowi dopiąć tę inwestycję. Termy na pewno będą dużą atrakcją nie tylko Cieplic czy Jeleniej Góry, ale całego regionu. Ile miast może pochwalić się aquaparkiem z naturalnymi ciepłymi źródłami? W połączeniu z pięknie odrestaurowanym Parkiem Zdrojowym będzie to piękny zakątek, w którym wspaniale będzie można spędzić wolny czas. Wreszcie nasze uzdrowisko doczeka się atrakcji, na które zasługuje! Na pewno nie raz wybiorę się tam z rodziną. Panie Prezydencie, proszę nie przejmować się anonimowymi internetowymi hejterami i robić swoje, bo takich ludzi nigdy się nie zadowoli!
~Ja 17-09-2013 19:03
Danuta pewnie chce wyskrobać jakiś etacik ?!. Czy Ty kobieto jesteś świadoma jaką krzywdę robimy ,wszystkim dzieciom skazanym na emigrację za pracą ?!. Czy bielmem oczy Ci zaszły i nie dostrzegasz pustych placów zabaw i boisk ? . Już za kilka tygodni zacznie się wielkie zadymianie tej zdrowotnej kotliny . Więc lepiej zostaw rodzinę w bezpiecznym miejscu .Kto zarobi na takie zbytki ? . Większość tych wodnych parków już bankrutuje i nie wiadomo z czego je utrzymać !.
~termy 17-09-2013 19:13
danuta- wybierzesz sie jak Cie bedzie stac, ciekawe jak ma nas wszystkich stac na takie luksusy, wydawanie pieniedzy w galeriach handlowych, wszystkie inwestycje maja byc dla bogatych turystow ????? sory, ale po oplaceniu rachunkow nie bedzie mnie stac na takie luksusy, mimo ze ukonczylam studia, moze glupota bylo wracac do tej dziury po prostu, bo dalej nie ma tu miejsc pracy, a na pewno nie w moim za.... zawodzie, ktorego wszyscy mi zazdroszcza i co z tego jak zwiazanej z nim pracy nie mam i musze ponizac sie, pracowac jako sprzedawca? a ilu jest takich ludzi w jg!!!
~Ja 17-09-2013 20:18
Szczęście , że jest chociaż jeden głos rozsądku / termy / . I dziwne to bardzo bo Jelenia jest kuźnią ekonomistów !. Ludzie, gdzie straciliśmy rozsądek ?!. Każdy by poklepał tych decydentów z szacunkiem gdyby podłączyli te ciepłe wody do ogrzewania obiektów !. Ale wydać 100 milionów ot tak lekką ręką to sabotaż i skrajny egoizm .
~prawda? 17-09-2013 21:00
Dla peoskich dygnitarzy i ich dzieci wszystko się szybko buduje.
~Ciepliczanin 17-09-2013 21:07
Zgadzam się z panią Danutą. A frustraci niech plują na forach do woli - to jedyne co im zostało. Z przyjemnością pójdę do term, po pluskam się wesoło i będę śmiał się na każdą myśl, że życiowi malkontenci i nieudacznicy w tym czasie wylewają kolejne wiadra pomyj na internetowych forach. Są ludzie bardziej wartościowi (myślący, o szerokich horyzontach) i gorsi (bezmyślni prowincjusze nie potrafiący cieszyć się życiem i spojrzeć dalej poza ograniczony krąg wokół własnego brzucha). Wy niestety zaliczacie się do tych drugich.
~zdolniacha 17-09-2013 21:49
Pytanie: czy jako bezpartyjny fachwoiec mogę liczyć na intratną zapewne posadę Prezesa Cieplickich Term?
~analityk1 17-09-2013 23:01
odpowiedź - fachowiec bezpartyjny i nie koleś partyjnego nie moze liczyć na pracę w Termach Cieplickich.Taka jest prawda w tej naszej Jeleniej Górze. Dlatego potem Ci pseudofachowcy wybrani po układzie po prostu źle prowadzą biznes a płaci za to podatnik. Dlatego nazwiska Kubiela i Miedziński powinny być przez mieszkańców zapamiętane. Chcą być wszędzie i radnymi i biznesmenami, politykami tylko tego nie da się pogodzić i w konsekwencji są jacy są.... potrafią ładnie mówić i się tylko układać. Wyborcy powinni wystawić im rachunek...
~wienio 18-09-2013 14:15
Jeżeli chodzi o ceny, to pewnie będą zbliżone do cen w innych termach. W Uniejowie (łódzkie) wynosi około 20zł. za godzinę.
~Arek 22-09-2013 8:45
Ciekawe gdzie będą Ci wszyscy korzystający parkować ?
~kuraciuszka 2-11-2013 14:15
Nie znam władz Jeleniej Góry,ale powinni się wstydzić za wygląd Cieplic Wiele zabytkowych kamienic mogłyby być tłem do filmów wojennych Jedynie parometrowy deptaki i nic więcej Wstyd przed kuracjuszami szczególnie z zagranicy!!!
~ELCIA 4-02-2014 1:11
z niecierpliwoscią oczekujemy na otwarcie,sporo ludzi 40 osób.CHCEMY SIĘ WYGRZEWAĆ W waszych wodach,a nie jeżdzić do Słowacji.KIEDY MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ PRZYJMOWPROSZĘ O ODPOWIEDZANIA GOŚCI? kIEDY MOŻEMY PRZYJECHAĆ DO CIEPŁYCH WÓD-GRUPA 40 OSÓB
~frozia15@int 4-02-2014 1:13
kiedy możemy do WAS ZAJECHAĆ NA GORĄCE WODY/elcia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group