Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5075
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Termy Cieplickie Cup

Sobota, 12 stycznia 2019, 23:22
Aktualizacja: 23:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Termy Cieplickie Cup
Fot. Tomek Raczyński
W hali przy ul. Złotniczej odbyła się pierwsza edycja Młodzieżowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej "Termy Cieplickie Cup". Jak zaznaczają organizatorzy, poza udostępnianiem obiektów klubom sportowym, spółka chce się też otworzyć na niezrzeszone grupy i taki turniej jest tego przykładem.
Wychodzimy w sposób otwarty do młodzieży. Z inicjatywy młodych ludzi, oddolnie - udało się zorganizować ten turniej. Myślę, że w Jeleniej Górze w ramach wspierania sportu przez Termy Cieplickie, jest miejsce dla form niezorganizowanych - nie tylko młodzieży zrzeszonej w klubach sportowych - powiedział Dariusz Stolarczyk, prezes miejskiej spółki, który nie wyklucza też organizacji podobnych imprez na otwartym boisku. - Będziemy też zachęcać do innych dyscyplin - w planach jest m.in. siatkówka - zapowiada D. Stolarczyk.

Rywalizacja na parkiecie była zacięta - w pierwszej edycji wzięło udział 8 zespołów. Najlepsza okazała się ekipa pod nazwą Andrzej Tronix, która w finale pokonała zespół "Pi jak piłkarze". Na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy pod pseudonimem "Drewniaki". Organizatorzy przyznali też nagrody indywidualne - najlepszym bramkarzem został Olaf Olszewski, królem strzelców Miłosz Michalik, a MVP turnieju Marcin Woliński.

Poprzez tego typu wydarzenia sportowe chcielibyśmy propagować aktywność fizyczną wśród młodzieży. Jest to również okazja do integracji młodych piłkarzy, którzy rywalizują o miano najlepszej, młodzieżowej drużyny piłkarskiej w Jeleniej Górze - powiedziała Sabina Robak z Term Cieplickich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group