Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Termy Cieplickie: bezpieczeństwo nad wodą

Wtorek, 20 czerwca 2017, 16:34
Aktualizacja: 16:37
Autor: T–C
Jelenia Góra: Termy Cieplickie: bezpieczeństwo nad wodą
Fot. Użyczone/Termy Cieplickie
Już jutro (21.06) pierwsza edycja akcji „Bezpieczne wakacje w Termach Cieplickich”. Początek o godz. 10.00. Akcja ma na celu przygotować dzieci i młodzież do bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

W trakcie pobytu w Termach Cieplickich, oprócz zabawy w basenach i na zjeżdżalniach, będzie można: uczestniczyć w pokazach ratownictwa wodnego i poznać wyposażenie indywidualne Ratownika wodnego, poznać tzw. „duży” sprzęt do ratownictwa wodnego (wóz bojowy Straży Pożarnej koordynujący akcje wodne oraz łódź ratowniczą), obserwować pracę nurka prowadzącego poszukiwania pod powierzchnią wody, nauczyć się telefonicznego wzywania pomocy, sztucznego oddychania oraz masażu serca na fantomach, wysłuchać informacji o właściwym i zgodnym z regulaminem zachowaniu się w Termach Cieplickich, a także innych kąpieliskach oraz wziąć udział w ćwiczeniach ewakuacji z niecki basenowej zgodnej z procedurami ratownictwa wodnego Term Cieplickich.

Jeśli inicjatywa spotka się z zainteresowaniem ze strony nauczycieli, organizatorów wypoczynku wakacyjnego i rodziców, impreza będzie powtarzana w kolejnych wakacyjnych miesiącach oraz jesienią.

Honorowym patronatem przedsięwzięcie objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group