Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 3001
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Terminalem w bandytę

Wtorek, 24 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 24 lipca 2007, 6:57
Autor: anzol
Jelenia Góra: Terminalem w bandytę
Fot. Archiwum
Jeszcze w tym roku pokładowe komputery w radiowozach.

O nowoczesne urządzenia, które znacznie ułatwią i przyspieszą pracę patroli wzbogaci się wkrótce jeleniogórska policja. To terminale zamontowane w radiowozach, dzięki którym policjanci będą mieli szybszy dostęp do informacji o zatrzymanych sprawcach przestępstw.

Dotychczas patrole korzystają z dość archaicznej metody sprawdzenia, czy zatrzymana osoba rzeczywiście jest tą, za którą się podaje oraz jakie ma na swoim koncie występki.
Podają drogą radiową dane zatrzymanego (takie, które on sam przekaże lub wynikające z dokumentów), a oficer dyżurny weryfijkuje je dzięki dostępowi do ogólnopolskiej bazy danych komputerowych dotyczących numeru identyfikacji osobowej (PESEL) oraz Centralnego Rejestru Skazanych.

Bywa jednak, że i w takiej sieci następują awarie serwera, co znacznie przedłuża czynności. Może też zawieść łączność radiowa.

Z terminalem komputerowym w radiowozie część tych problemów zniknie: interweniujący funkcjonariusze będą mieli bezpośredni dostęp do baz danych, które będą mogli sprawdzić w miejscu zdarzenia.

Nowości mają trafić do wyposażenia jeleniogórskich policjantów w czwartym kwartale tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group