Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6366
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Terenowe Biegi Przedszkolaka już po raz drugi

Piątek, 12 czerwca 2015, 7:27
Aktualizacja: 12:36
Autor: Org/Jel
Jelenia Góra: Terenowe Biegi Przedszkolaka już po raz drugi
Fot. Organizator
Do Terenowych Biegów Przedszkolaka, organizowanych przez Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14 w Jeleniej Górze, zgłosiło się 195 dzieci ze wszystkich miejskich placówek . Jednym z głównych celów tego przedsięwzięcia była weryfikacja wiedzy teoretycznej z praktycznym działaniem poprzez przejście przez kolejno przygotowane stanowiska.

Stanowisko pierwsze przygotowane było przez przedstawicieli grupy WOPR-u: Jana Gazdę i Tomasza Góralskiego, stanowisko drugie objęte było opieką przez Beatę Sosulską-Baran z Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze. Następnym przystankiem była grupa GOPR na czele z Piotrem Zamorskim oraz Tomaszem Trusewiczem. Na czwartym stanowisku dzieci mogły spotkać się z psami oraz ich właścicielami Robertem Czechowskim i Renatą Mięgoć z KKON. Ostatnim punktem na trasie było spotkanie ze strażakami na terenie JRG nr 1. Trasa biegu wiodła przez las w okolicach góry Strzeleckiej. Całą zabawę rozpoczęła prelekcja przedstawicieli WOPR oraz Policji. Podczas imprezy zabezpieczenie medyczne stanowił ambulans firmy Jaco –Med.

- Dzięki uprzejmości komendanta miejskiego policji Zbigniewa Markowskiego, otrzymaliśmy wsparcie 65-osobowej grupy młodzieży wraz z opiekunami z klas policyjnych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy. Młodzież mogła doświadczyć pracy z grupami, w których uczestniczą dzieci z niepełnosprawnością, poznać znaczenie integracji w życiu społecznym jak i przyszłym zawodowym. Spotkanie i udział w organizacji imprezy poszerzył ich horyzonty, wzbudził empatię i dał wskazówkę niektórym do dalszej edukacji – mówią organizatorzy.

- Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że takie imprezy są cennym doświadczeniem dla każdego, zarówno dla nas, organizatorów, służb zaangażowanych w przedsięwzięcie a przede wszystkim dzieci mogących wziąć udział w II Biegu Terenowym Przedszkolaka.

Dzieci po chwilowym odpoczynku oraz spożyciu posiłku mogły kibicować swoim paniom nauczycielkom podczas meczu w piłkę siatkową, który staje się razem z biegami już tradycją.

Dyrektor Przedszkola nr 14 Joanna Konopka oraz główne organizatorki: Zuzanna Bukała, Konstancja Kuśnierz- Mielcarek oraz Lidia Krawczyk i Magdalena Madeksza serdecznie dziękują przedstawicielom GOPR, KKON, SP, Policji, WOPR oraz pracownikom całego przedszkola za pomoc w organizacji a uczestnikom za czynny udział w zabawie.

II Terenowe Biegi Przedszkolaka objął ponownie patronatem Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group