Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11434
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teren przy potoku Pijawnik znowu straszy!

Wtorek, 23 kwietnia 2013, 7:03
Aktualizacja: Środa, 24 kwietnia 2013, 8:30
Autor: Mea
Jelenia Góra: Teren przy potoku Pijawnik znowu straszy!
Fot. Mea
– Okolice Pijawnika między ulicami Słowackiego i Wyspiańskiego w Jeleniej Górze wyglądają jak śmietnisko – alarmuje mieszkaniec ul. Słowackiego. Naczelniczka Wydziału Gospodarki Komunalnej I Ochrony Środowiska Dorota Wiącek zapewnia, że wkrótce teren należący do miasta zostanie uprzątnięty.

- Na działce pomiędzy Pijawnikiem a zabudowaniami przy ulicy Słowackiego co roku po zimie wyłania się obraz nędzy i rozpaczy. Brud, śmieci, odchody ludzkie i zwierzęce. Jakiś czas temu teren został posprzątany, a zamieszkujący tamtejszy „skłot” bezdomni usunięci. Jednak dalej jest to miejsce spotkań koneserów tanich alkoholi. Bardzo szybko pojawiły się więc kolejne hałdy śmieci i potłuczonego szkła. Również sama zieleń pozostawia wiele do życzenia – napisał do nas Czytelnik.

Rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze Artur Wilimek poinformował, że do straży wpłynęło wiele zgłoszeń od okolicznych mieszkańców o zaśmiecaniu tego miejsca. – Sporządziliśmy protokół, który przekazaliśmy do Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Natomiast jeśli chodzi o zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu na tym skwerze interweniujemy na bieżąco – powiedział Artur Wilimek.

Miasto nie ma na razie planów inwestycyjnych na tym terenie. – Ruszyły obecnie wiosenne prace porządkowe w całej Jeleniej Górze. Teren przy potoku Pijawnik wkrótce powinien zostać uprzątnięty. W ubiegłym roku były tam przeprowadzone gruntowne prace porządkowe, gdyż znajdowało się tam siedlisko bezdomnych, które trzeba było usunąć – poinformowała Dorota Wiącek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
832
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group