Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 17666
Zalogowanych: 99
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teren po basenie w Sobieszowie uporządkowany

Niedziela, 19 stycznia 2014, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 stycznia 2014, 7:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Teren po basenie w Sobieszowie uporządkowany
Fot. Angela
W tym roku ma się rozpocząć budowa nowego hotelu z basenem na terenie po byłym kapielisku przy ulicy Łazienkowskiej w Sobieszowie. Firma Bart, która przejęła działkę, zgodnie z deklaracją, uporządkowała teren.

Z terenu byłego basenu wywieziono tony śmieci, zalegające tam od lat. Rozebrano też obiekt po dawnej restauracji „Chojniczanka” , usunięto betonowe elementy niecek, a materiał uzyskany z rozbiórki został posegregowany i rozkruszony. Wykarczowano też krzaki i przycięto gałęzie drzew. Naprawiono ogrodzenie i uzupełniono w miejscach, gdzie zostało skradzione. Teren jest zamknięty i kontrolowany.

- Cieszy fakt, że to miejsce przestało straszyć - mówi pani Basia z Sobieszowa. – Może w końcu coś zacznie się tu naprawdę dziać. Ludzie przestali już w to wierzyć, bo poprzedni inwestor nie robił nic poza obietnicami – dodaje pan Tadeusz.

Zgodnie z umową notarialną, firma Bart na wybudowanie hotelu z basenem ma cztery lata.
- Inwestycja jest obecnie na etapie projektowania, jesteśmy w stałym kontakcie z projektantami tego hotelu i widzimy, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
270
Pod domem/blokiem na parkingu
56%
W garażu
35%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
100 szokujących faktów o latach 90 w Polsce
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
112
Potrącenie na pasach na Bacewicz
 
Aktualności
Bywał też w Jeleniej Górze i Karkonoszach
 
Aktualności
Awaria gazociągu. Ewakuowano 60 osób
 
112
Rozbite auta po mocnym „dzwonie”
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group