Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4828
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Teraz ma być lepiej

Poniedziałek, 3 lutego 2020, 7:00
Aktualizacja: Środa, 5 lutego 2020, 10:40
Autor: WAC
Powiat: Teraz ma być lepiej
Fot. WAC
Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego zdecydował, że w tym roku nie będzie ogłaszany przetarg dla firm zewnętrznych na prowadzenie letniego utrzymania dróg powiatowych. W zamian zostanie powołana brygada drogowa.

Jak mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski - decyzja ta jest wynikiem niezbyt pozytywnych doświadczeń Starostwa Powiatowego z wykonawcami wyłonionymi w przetargach na letnie utrzymanie dróg. Dlatego w tegorocznym budżecie Powiatu Jeleniogórskiego zarezerwowano środki na organizację brygady drogowej. Między innymi na jej potrzeby zostaną zakupione: ciągnik wraz z osprzętem, rębaki, piły i kosiarki.

Dotychczas zdarzało się, ze jakość wykonania bieżącego utrzymania dróg pozostawiała wiele do życzenia - argumentuje K. Wiśniewski. - Zdarzało się, że pobocza dróg powiatowych były bardzo zarośniete, co ograniczało widoczność. Było to bardzo niebezpieczne dla podróżujących naszymi drogami. Było też fatalnie odbierane wizerunkowo przez mieszkańców powiatu oraz licznie odwiedzających go turystów - podkreśla starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

76
84%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
9
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group