Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 11 marca
Imieniny: Benedykta, Ludosława
Czytających: 11126
Zalogowanych: 61
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Teraz jak każe prawo

Poniedziałek, 10 kwietnia 2023, 11:26
Aktualizacja: 11:44
Autor: Jacek
Piechowice: Teraz jak każe prawo
Fot. Archiwum
Komisja Skarg Wniosków i Petycji przy Radzie Miasta Piechowice zapoznała się ze skargą, która wpłynęła do rady 12 stycznia na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II ws. nienależytego wykonywania obowiązków polegającą na braku samodzielnego Biuletynu Informacji Publicznej, co jest obowiązkowe. 23 marca sprawa została ostatecznie rozstrzygnięta - skarga została uznana za bezzasadną

Na stronie internetowej szkoły znajdowała się ikonka, która przekierowywała na stronę Urzędu Miasta w Piechowicach, na której nie wszystkie informacje o szkole były zawarte. W tej sprawie komisja wysłuchała wyjaśnień dyrektorki szkoły Elżbiety Piątkiewicz - Pałki oraz burmistrza Jacka Kubielskiego a także jego zastępcy Kamili Miszteli. Po wyjaśnieniu sytuacji przez odpowiadających, komisja ostatecznie zajęła stanowisko o uznaniu skargi za zasadną. Decyzja komisji została zarekomendowana radzie miasta, która podczas sesji 23 lutego poddała pod głosowanie projekt uchwały o uznaniu skargi lub jej odrzuceniu. Temat został przedyskutowany przez radnych a następnie przystąpiono do głosowania. Radni w tej kwestii byli podzieleni, ponieważ na 10 radnych 4 się wstrzymało 3 było za przyjęciem skargi, a 3 było przeciw. Z uwagi, że w głosach nastąpił remis, (trzech "za" i trzech "przeciw"), więc trzeba było ją poddać pod ponowne głosowanie, co uczyniono na sesji 23 marca.

Tym razem radni już nie byli podzieleni - zmienili treść uchwały z poprzedniej sesji poprzez jednomyślne jej przyjęcie w drodze głosowania, a następnie już zmienioną uchwałę jednogłośnie (10 na 10) przegłosowali uznając skargę na Dyrektora Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Jana Pawła II w Piechowicach za bezzasadną.

Uzasadniono to tym, że co prawda w momencie składania skargi szkoła nie posiadała takiego dostępu do informacji publicznej, jakiego wymaga prawo, ale po skardze taki dostęp został udostępniony, a na dzień 23 marca br., w którym była rozpatrywana uchwała wszystko było zgodne z przepisami.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
4
16%
Hahaha
4
16%
Nudzi
2
8%
Smuci
2
8%
Złości
12
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Utrata "prawka" za prędkość także poza terenem zabudowanym?

Oddanych
głosów
537
Bardzo dobry pomysł
64%
Jestem przeciwny/a
29%
Nie mam zdania
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Masz drętwienie rąk? Nie bagatelizuj tego sygnału
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Czechy
Dlaczego właściwie Czechosłowacja przestała istnieć?
 
Pogoda
Pogoda zmienną jest. Nadchodzi deszcz i burze
 
Inwestycje
Kowary – budują nowe mieszkania komunalne
 
Kilometry
Pod prąd w centrum Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group