Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7022
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Terapia zabawą i śmiechem szpitalnych dzieci

Czwartek, 2 czerwca 2016, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2016, 14:33
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Terapia zabawą i śmiechem szpitalnych dzieci
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Już po raz 25. na oddziale pediatrycznym jeleniogórskiego szpitala odbył się niezwykły Dzień Dziecka. Tradycyjnie zorganizowała go Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom. – To piękna sprawa, najlepsza terapia zabawą i śmiechem – chwalili rodzice trzyletniej pacjentki Zosi, Joanna i Michał Pawiłojć.

Jak co roku, oprawa Dnia Dziecka była tu dopięta na ostatni guzik. Oddział ozdobiły studentki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z Wydziału Przyrodniczo-Technicznego o kierunku pielęgniarstwo (rok 2).

Program artystyczny przygotowały przedstawicielki z firmy Vesna Bajeczne Imprezy Magdaleny Pruś. Trzy dziewczyny przebrane za Minionki zabawiały dzieci tańcami animacyjnymi, grami i zabawami. Nie zabrakło skręcania baloników, zabaw z chustą, olbrzymiego tunelu czy gigantycznych plansz. Ze środków Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej kupiono prezenty oraz słodkości, owoce i soczki, a zaprzyjaźnione cukiernie: Mrugała, Kleinowscy oraz "Żaneta" Jan Kowalski przekazali pączki i różne wypieki. Każdy mały pacjent dostał słodką niespodziankę, a także maskotki zebrane przez uczniów Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze oraz laurki z życzeniami, maskotki i serduszka z masy solnej od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim.
Wszystko to sprawiło, że mali pacjenci w dniu swojego święta zapomnieli o chorobach i bolączkach.

- Jak widać nawet maluchy z wenflonami, które na co dzień skarżą się ból rączki czy inne dolegliwości związane ze swoją chorobą, beztrosko bawią się balonikami, tańczą i biegają, co dla nas jako organizatorów jest bezcenne – mówiła pielęgniarka Anna Sinica, która niestrudzenie co roku organizuje imprezy okolicznościowe dla małych pacjentów. – Uśmiech tych dzieci jest dla mnie największą nagrodą i dowodem na to, że warto takie rzeczy organizować – dodała pielęgniarka jeleniogórskiego szpitala i nauczycielka akademicka KPSW.

W tym roku, poza organizatorami i personelem oddziału, na imprezie pojawili się: dyrektor naczelny szpitala Tomasz Dymyt, dyrektor ds. lecznictwa Zbigniew Markiewicz, pielęgniarka naczelna Monika Kumaczek, kierownik Wydziału Przyrodniczo-Technicznego kierunek Pielęgniarstwo Teresa Gola oraz nauczyciel akademicki Renata Wojtasik.

W organizacji Dnia Dziecka pomogli: Nadleśnictwo Szklarska Poręba Zyta Bałazy, a także osoby prywatne: Grzegorz Dębski, Barbara Waszniewska, Krystyna Szopińska, Katarzyna Płandowska, Tomasz Sinica i Tomasz Tuzel.

- Serdecznie wszystkim dziękuję, bo bez wsparcia sponsorów, których z roku na rok mamy coraz mniej oraz pomocy zaprzyjaźnionych ludzi i instytucji, ta uroczystość nie byłaby tak bogata w atrakcje i tak radosna – dziękowała organizatorka Anna Sinica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group