Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6441
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Terapia zabawą i śmiechem szpitalnych dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 czerwca 2016, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 3 czerwca 2016, 14:33
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Już po raz 25. na oddziale pediatrycznym jeleniogórskiego szpitala odbył się niezwykły Dzień Dziecka. Tradycyjnie zorganizowała go Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom. – To piękna sprawa, najlepsza terapia zabawą i śmiechem – chwalili rodzice trzyletniej pacjentki Zosi, Joanna i Michał Pawiłojć.

Jak co roku, oprawa Dnia Dziecka była tu dopięta na ostatni guzik. Oddział ozdobiły studentki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z Wydziału Przyrodniczo-Technicznego o kierunku pielęgniarstwo (rok 2).

Program artystyczny przygotowały przedstawicielki z firmy Vesna Bajeczne Imprezy Magdaleny Pruś. Trzy dziewczyny przebrane za Minionki zabawiały dzieci tańcami animacyjnymi, grami i zabawami. Nie zabrakło skręcania baloników, zabaw z chustą, olbrzymiego tunelu czy gigantycznych plansz. Ze środków Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej kupiono prezenty oraz słodkości, owoce i soczki, a zaprzyjaźnione cukiernie: Mrugała, Kleinowscy oraz "Żaneta" Jan Kowalski przekazali pączki i różne wypieki. Każdy mały pacjent dostał słodką niespodziankę, a także maskotki zebrane przez uczniów Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze oraz laurki z życzeniami, maskotki i serduszka z masy solnej od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim.
Wszystko to sprawiło, że mali pacjenci w dniu swojego święta zapomnieli o chorobach i bolączkach.

- Jak widać nawet maluchy z wenflonami, które na co dzień skarżą się ból rączki czy inne dolegliwości związane ze swoją chorobą, beztrosko bawią się balonikami, tańczą i biegają, co dla nas jako organizatorów jest bezcenne – mówiła pielęgniarka Anna Sinica, która niestrudzenie co roku organizuje imprezy okolicznościowe dla małych pacjentów. – Uśmiech tych dzieci jest dla mnie największą nagrodą i dowodem na to, że warto takie rzeczy organizować – dodała pielęgniarka jeleniogórskiego szpitala i nauczycielka akademicka KPSW.

W tym roku, poza organizatorami i personelem oddziału, na imprezie pojawili się: dyrektor naczelny szpitala Tomasz Dymyt, dyrektor ds. lecznictwa Zbigniew Markiewicz, pielęgniarka naczelna Monika Kumaczek, kierownik Wydziału Przyrodniczo-Technicznego kierunek Pielęgniarstwo Teresa Gola oraz nauczyciel akademicki Renata Wojtasik.

W organizacji Dnia Dziecka pomogli: Nadleśnictwo Szklarska Poręba Zyta Bałazy, a także osoby prywatne: Grzegorz Dębski, Barbara Waszniewska, Krystyna Szopińska, Katarzyna Płandowska, Tomasz Sinica i Tomasz Tuzel.

- Serdecznie wszystkim dziękuję, bo bez wsparcia sponsorów, których z roku na rok mamy coraz mniej oraz pomocy zaprzyjaźnionych ludzi i instytucji, ta uroczystość nie byłaby tak bogata w atrakcje i tak radosna – dziękowała organizatorka Anna Sinica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Kibol2 2-06-2016 7:50
Bavo, Bravo.......
~gluś 2-06-2016 7:52
Pani Aniu jest Pani WIELKA a Dzieciaczki wracajcie do zdrowia :)
~zaboberek 2-06-2016 9:28
Wielki szacun tym wszystkim,którzy z takim poświęceniem potrafią pochylić się nad losem tych najmłodszych.
~Gerald 2-06-2016 13:59
Super
~monik 2-06-2016 16:32
Pani Anno ! Zawsze można na Panią liczyć!Jest Pani niesamowita i Kochana! pozdrawiam i SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!
~agi 2-06-2016 20:29
Pani Aniu jest Pani fantastyczną kobietą o ogromnym serduchu, leżał u Pani na oddziale mój syn Kornel-wdzięczna jestem że trafił właśnie na Panią. Dużo zdrowia dla Pani i WSZYSTKICH dzieciaczków .*****ZŁOTA KOBIETA:)*****
~Px 2-06-2016 22:50
Jeszcze panie pielęgniarki z tego oddziału powinny się nauczyć terapii uśmiechem i miłym słowem bo z gorszymi zolzami to się jeszcze nie spotkałam. Dorosły się ich boi więc vo dopiero dzieci!
~A 2-06-2016 23:55
do ~Px zgadzam się z Toba w zupełności! Takiej znieczulicy jak na tym oddziale, to się na żadnym nie spotkałam... a Byłam na niejednym (praktyki)
~Gutek 3-06-2016 14:10
Do Px i A. Nie oceniajcie wszystkich jedną miarą! Jest na tym oddziale kilka pań, które faktycznie nie powinny z dziećmi pracować, ale to wyjątek. W kazdej grupie zawodowej takie Typy są. Popatrzcie na Tą Cudowną Kobietę, która oprócz urody, pięknych niebieskich oczu jest bardzo dobrym człowiekiem, serdecznym dla ludzi, kochanym dla dzieci. Komu by się chciało w dzisiejszych zwarjowanych czasach to wszystko ogarnąć. Widać, ze kocha dzieci, szczególnie te niepełnosprawne. To wielki dar i za to Cię Pani Aniu bardzo kochamy. Dużo zdrowia i siły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group