Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8107
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tenisowe zmagania transgraniczne

Sobota, 7 września 2019, 9:01
Aktualizacja: 9:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Tenisowe zmagania transgraniczne
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (6.09) na kortach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze rozpoczął się trzydniowy turniej transgraniczny amatorów, w którym bierze udział 60 osób, w tym 8 kobiet.

Od piątkowego poranka na kortach przy ul. Sudeckiej trwa rywalizacja tenisistów i tenisistek. W trakcie pierwszego dnia imprezy odbyła się tez uroczystość oficjalnego otwarcia turnieju. To wówczas władze miasta przekazały pamiątkowe statuetki osobom, które przyczyniły się do podtrzymywania tenisowych tradycji w Jeleniej Górze. Wśród nich znaleźli się: Piotr Paczóski, Hubert Heleniak, Roman Prystrom, Janusz Lewiński, Zygmunt Dolatowski, Tadeusz Drozd, Zbigniew Rasiewicz, Andrzej Salicki, Lesław Woźniewski oraz najmłodszy w towarzystwie - Paweł Skoczek.

W 1978 roku tu był turniej z udziałem ponad 100 zawodników. Ten turniej jest bardzo słaby i nie wiem, czy powinien być nazywany Turniejem Września Jeleniogórskiego - tu grali kiedyś: wicemistrz Wimbledonu Jaworski z Czech, Enrich z Niemiec i cała czołówka Polski. Polacy nie chcieli tu przyjeżdżać, bo dochodzili tylko do ćwierćfinału - wspomina szczerze Roman Prystrom, chodząca encyklopedia jeleniogórskiego tenisa. - Na pewno nie wrócimy do takich tradycji - dodał z ubolewaniem R. Prystrom.

Wśród uczestników są reprezentanci Jeleniej Góry i innych dolnośląskich miejscowości, a także goście z Goerlitz (Niemcy), czyli partnerzy unijnego projektu.

Tenis to jest życie, im więcej tenisa, tym więcej radości - wyznał jeden z uczestników, który gra w deblu.

W sobotę i niedzielę zaplanowano dalszą rywalizację, a dekoracje przewidziano na ostatni dzień, około godz. 16:00. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
3
33%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group