Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 1554
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tenisowe zmagania transgraniczne

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 września 2019, 9:01
Aktualizacja: 9:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (6.09) na kortach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze rozpoczął się trzydniowy turniej transgraniczny amatorów, w którym bierze udział 60 osób, w tym 8 kobiet.

Od piątkowego poranka na kortach przy ul. Sudeckiej trwa rywalizacja tenisistów i tenisistek. W trakcie pierwszego dnia imprezy odbyła się tez uroczystość oficjalnego otwarcia turnieju. To wówczas władze miasta przekazały pamiątkowe statuetki osobom, które przyczyniły się do podtrzymywania tenisowych tradycji w Jeleniej Górze. Wśród nich znaleźli się: Piotr Paczóski, Hubert Heleniak, Roman Prystrom, Janusz Lewiński, Zygmunt Dolatowski, Tadeusz Drozd, Zbigniew Rasiewicz, Andrzej Salicki, Lesław Woźniewski oraz najmłodszy w towarzystwie - Paweł Skoczek.

W 1978 roku tu był turniej z udziałem ponad 100 zawodników. Ten turniej jest bardzo słaby i nie wiem, czy powinien być nazywany Turniejem Września Jeleniogórskiego - tu grali kiedyś: wicemistrz Wimbledonu Jaworski z Czech, Enrich z Niemiec i cała czołówka Polski. Polacy nie chcieli tu przyjeżdżać, bo dochodzili tylko do ćwierćfinału - wspomina szczerze Roman Prystrom, chodząca encyklopedia jeleniogórskiego tenisa. - Na pewno nie wrócimy do takich tradycji - dodał z ubolewaniem R. Prystrom.

Wśród uczestników są reprezentanci Jeleniej Góry i innych dolnośląskich miejscowości, a także goście z Goerlitz (Niemcy), czyli partnerzy unijnego projektu.

Tenis to jest życie, im więcej tenisa, tym więcej radości - wyznał jeden z uczestników, który gra w deblu.

W sobotę i niedzielę zaplanowano dalszą rywalizację, a dekoracje przewidziano na ostatni dzień, około godz. 16:00. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
3
33%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Fanka 8-09-2019 8:25
Beznadziejny komentarz Pana Prystroma
~Przemek 8-09-2019 14:54
Fatalny komentarz, bardzo nie na miejscu. „Polacy nie chcieli tu przyjeżdżać...” to trzeba się cieszyć czy martwić? Co było 1978 roku to stare dzieje i chodząca encyklopedia się zatrzymała na tym etapie. To jest turniej dla amatorów, których trzeba szanować. Grają tu też byli Mistrzowie Polski. Piękny turniej i brawa dla uczestników i organizatorów i wszystkich, którzy kochają ten sport.
~Majk 8-09-2019 15:14
Pan Prystrom powinien już zamilknać
~Niezalogowany 105 8-09-2019 15:51
Ktoś coś zrobił - można skomentować, że źle, przecież Pan Prystrom zrobiłby to lepiej... ale nie zrobił NIC.
~Fanka 8-09-2019 17:29
"Ten turniej jest bardzo słaby i nie wiem, czy powinien być nazywany Turniejem Września Jeleniogórskiego ". Zatem pytanie do Pana Prystroma: Co wg Pana zasluguje na miano Wrzesnia Jeleniogorskiego?". Obraża Pan nie tylko organizatorów turnieju ale i wszystkich uczestników. Żenada!!!!
~Z boku 8-09-2019 17:30
Pan Prystrom generalnie chyba nie wie o czym mówi... ot encyklopedia 😂
~tenis1 8-09-2019 18:52
Komentarz pana Prystroma poniżej poziomu.. brak szacunku i wsparcia dla organizatorów, brak szacunku dla uczestników i poniżanie ich. Jak w naszym mieście potem ktoś ma coś robić i działać, jeśli spotyka się z takim odzewem?? To jest pana pomysł na promocje tego sportu w naszym mieście?? Ile turniejów zorganizował pan dla dzieci/młodzieży/amatorów czy zawodników? Taki obiekt, a przez takie sytuacje i podejście korty czasem przez cały weekend puste. Brawa dla wszystkich zawodników i organizatorów, że mimo przeszkód zorganizowali fajną uroczystość. Tak trzymać!
~J.S. 8-09-2019 19:15
Jako ojciec tenisistki jeździłem z córka na wiele turniejów w Polsce i Europie, a były to turnieje dla zawodników pod egida ITF i ETA. Chce powiedzieć, ze organizacja naszego turnieju była bardzo dobra. Oby mógł być on dalsza impreza cykliczna. Brawa dla organizatorów. Smutne, ze autor tekstu krytykuje.
~TennisPlejer 8-09-2019 19:24
Przez takie wydarzenia można się zakochać w Jeleniej Górze! A na słowa Pana Prystroma naprawdę nie ma sensu zwracać uwagi. To smutny i zgorzkniały człowiek, który z uwielbieniem narcyza rozpamiętuje dawne dni własnej „chwały”, niczym nie przyczyniając się do rozwoju sportu w naszym pięknym regionie. Dla organizatorów turnieju należą się owacje na stojąco!
~JB 9-09-2019 8:56
Ile trzeba mieć tupetu żeby nie zorganizować żadnej imprezy w celu promocji tenisa w naszym mieście a wypowiadać takie głupoty i nie rozóżniać turnieju amatorskiego o wyczynowego .Impreza udana i mam nadzieje że na stałe zagości w naszym mieście.
~Pan 9-09-2019 9:44
Pan Prystrom mentalnie został w 1978 r.
~ 13-09-2019 8:04
Panie Romania P. czasy się zmieniają. W Pana czasach to Polacy nie chcieli przyjeżdżać na turniej września jeleniogórskiego, a dziś to Niemcy boją się grać na kortach w JG bo nic nie mogą ugrać. Czyli chyba nie jest tak źle z poziomem jak pan twierdzi 😂, ja ze swojej strony Pana chciałem parafrazować pańską wypowiedź: nie wiem czy Romanowi P. przystoi wypowiadać się o dzisiejszych czasach tenisowych kiedy to przez tyle lat nie potrafił wychować tenisisty na ogólnopolskim poziomie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group