Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8526
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ten park jest mniej popularny, a piękny

Poniedziałek, 29 lipca 2019, 6:29
Aktualizacja: Środa, 31 lipca 2019, 10:07
Autor: ZR/MPGK
Jelenia Góra: Ten park jest mniej popularny, a piękny
Fot. MPGK
Jest mniej popularny od Parku Zdrojowego i Parku Norweskiego, ale nie znaczy to wcale, że jest mniej atrakcyjny. A może nawet ładniejszy?

Mowa o Parku na Wzgórzu Kościuszki. Codziennie jego pielęgnacją zajmuje się od dwóch do sześciu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Sprzątają, koszą, gracują ziemię, czyszczą schody, przycinają żywopłoty oraz co najmniej raz w tygodniu opróżniają kilkadziesiąt koszy na śmieci.

W parku na Wzgórzu Kościuszki rośnie wiele ciekawych drzew, między innymi: kasztany jadalne, klony czerwone, a także sosny limby oraz sosny czarne. Możemy spotkać też „płaczącą” odmianę buka pospolitego, którego gałęzie dotykają ziemi.

To także siedlisko wielu zwierząt. Oprócz myszy polnych i leśnych mieszkają w nim także jeże. Późnym wieczorem i nocą możemy natknąć się na nietoperze: borowce, karliki malutkie i gacki brunatne. Park jest miejscem występowania również drapieżnych ssaków: kuny domowej, tchórza i łasicy.

Dużą popularnością wśród małych jeleniogórzan cieszy się parkowy plac zabaw, a rodziny coraz częściej korzystają ze stanowisk do grillowania. Nad stawem chętnie spędzaj czas właściciele psów, a także dzieci lubią podglądać pływające kaczki.

Twoja reakcja na artykuł?

61
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
3%
Smuci
1
1%
Złości
7
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group