Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 13516
Zalogowanych: 69
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

Sobota, 26 maja 2012, 8:01
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
W związku z Euro 2012 uruchomiono Telefon Bezpieczeństwa dla Turystów Zagranicznych, który będzie czynny do końca września. Za pomocą bezpłatnej infolinii turyści mogą zgłaszać informacje o przestępstwach oraz zagrożeniach, w których uczestniczyli na terenie Polski.

Specjalny telefon dla turystów zagranicznych został włączony do systemu bezpieczeństwa uruchomionego na czas trwania UEFA EURO 2012. Z telefonu stacjonarnego można dzwonić na numer 0 800-200-300 , natomiast z telefonów komórkowych na 0 608-599-999.

Do 31 maja oraz od 4 lipca do 30 września br. operatorzy dyżurować będą w godzinach od 10.00 do 22.00 udzielając informacji w języku angielskim, niemieckim. W okresie bezpośrednio poprzedzającym oraz w trakcie rozgrywek UEFA EURO 2012 , tj. od 1 czerwca do 3 lipca wprowadzone zostaną całodobowe dyżury operatorów "Telefonu Bezpieczeństwa", a zgłoszenia przyjmowane będą dodatkowo w języku hiszpańskim i włoskim.
Dyżur przy obsłudze „Telefonu Bezpieczeństwa” polega na udzielaniu pomocy obcokrajowcom, którzy znaleźli się w sytuacji wymagającej wsparcia ze strony Policji.

- Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wzrost bezpieczeństwa turystów zagranicznych przebywających na terenie Polski, jak również poprawa wizerunku Polski na forum międzynarodowym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Telefon dla turystów zagranicznych został uruchomiony w ramach podpisanego porozumienia Ministra Sportu i Turystyki, Komendanta Głównego Policji i Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślisz o podwyższe płacy minimalnej?

Oddanych
głosów
557
Pozytywnie
37%
Mam mieszane odczucia - niewiele się zmienia
36%
Negatywnie
27%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Grenlandia oddana USA? Ratyfikacja umowy z Mercosur zablokowana
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
„Ta śmierć nie może być po nic” – Marsz Ciszy dla Danusi
 
112
Rodzina z dzieckiem utknęła na Śnieżce po zmroku
 
Aktualności
Ule od senatora i posłanki na WOŚP
 
Aktualności
25 lat aikido w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group