Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 2325
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tegoroczna zima na razie o połowę tańsza

Środa, 14 marca 2012, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 15 marca 2012, 8:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Tegoroczna zima na razie o połowę tańsza
Na co wydać "zaoszczędzone" na zimie pieniądze? W wielu miejscach Jeleniej Góry ulice aż się "proszą" o remont.
Fot. RED
Są już pierwsze szacunki kosztów tegorocznej zimy. Dotychczas miasto wydało na odśnieżanie mechaniczne i ręczne, a także zakup soli i piasku o połowę mniej niż w minionym roku. Zdaniem drogowców jest też mniej pozimowych dziur, które trzeba będzie załatać.

Czy zima już powiedziała ostatnie słowo? Wszystko będzie zależało od tego, czy na koniec wzorem roku poprzedniego w marcu, kwietniu i maju nie sypnie białym puchem lub solidnie nie przymrozi. W minionym roku miasto na zimowe utrzymanie dróg wydało około 7 mln zł. W tym roku jest to około 3,8 mln zł.

Wykonano również pierwsze kontrole dróg i jak się okazuje, pozimowych ubytków w jezdniach jest o wiele mniej niż w minionym roku o tej porze. Jak tylko temperatura się podniesie, ekipa Rolniczego Kółka Siedlęcin wyjedzie na ulice i rozpocznie „łatanie” powstałych dziur.

Lżejsza zimę odczuli nie tylko drogowcy, ale i mieszkańcy, którzy zaoszczędzili na opale i kosztach ogrzewania mieszkań. Sporo szkód narobił natomiast silny mróz, przez który kilkakrotnie pękały gazowe i wodociągowe rury w wielu miejscach w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group