Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8119
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Techniczny sposób na nowych studentów

Wtorek, 27 października 2009, 12:39
Aktualizacja: 19:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Techniczny sposób na nowych studentów
Fot. TEJO
Jak zachęcić absolwentów szkół średnich do studiowania w Jeleniej Górze? Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego chce dotrzeć do każdego zainteresowanego tą dziedziną nauki i zachęcić go do zasilenia szeregów studentów uczelni.

W tym celu dziś w siedzibie wydziału odbyło się wstępne spotkanie robocze dyrektorów szkół z miasta i powiatu jeleniogórskiego, na które gości zaprosiły władze tej jednostki jeleniogórskiej uczelni. W wydarzeniu uczestniczył też Zbigniew Jakiel, przewodniczący rady powiatu. – Moglibyśmy poprzestać na wysłaniu materiałów promocyjnych, chcemy jednak, aby pedagodzy zobaczyli na własne oczy wnętrza naszych pracowni i zobaczyli, jak pracujemy – mówi dr Danuta Fjałkowska, prodziekan WTKK.

Po pracowniach oprowadzali gości przedstawiciele kadry wydziału z dziekanem dr Zbigniewem Fjałkowskim na czele. Przewodnicy opowiadali, do czego służą poszczególne – mniej lub bardziej skomplikowane – urządzenia i pomoce naukowe. Szczególne zainteresowanie wzbudziła trzyczęściowa pracownia fizyki.

– Jesteśmy otwarci na współpracę ze szkołami, na prowadzenie zajęć z uczniami zainteresowanymi przedmiotami ścisłymi i technicznymi – mówił Zbigniew Fjałkowski. Podkreślił też, że Kolegium Karkonoskie już współdziała z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1. – Uczniowie z „Żeroma”, którzy odnieśli sukcesy na olimpiadzie fizycznej, przygotowywali się w naszych laboratoriach – zaznaczył szef wydziału. KK stawia też na współpracę studentów z licealistami w różnych projektach naukowych.

Władze uczelni zasugerowały także szkołom z miasta i regionu, aby wykorzystały potencjał absolwentów Kolegium Karkonoskiego wykształconych na kierunku technicznym. Zapowiedziano także udział kadry KK w Maratonie Naukowym, który od tego roku szkolnego będzie organizowany cyklicznie. – Podczas spotkania roboczego omówimy szczegóły współpracy – zapowiedziała dr Danuta Fjałkowska. W tej chwili na wydziale technicznym studiuje około 400 osób. Władze uczelni same przyznają, że to niewiele w stosunku do możliwości. Czy liczba ta zwiększy się od przyszłego roku akademickiego? Zależy od wyboru samych zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group