Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3245
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatry uliczne jednak trzydniowe

Czwartek, 14 maja 2015, 8:09
Aktualizacja: 21:35
Autor: Angela
Jelenia Góra: Teatry uliczne jednak trzydniowe
Fot. Archiwum Jelonki.com
Są już ogólne ustalenia dotyczącego tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry spotkał się w tej sprawie z dyrektorem Teatru im. C.K. Norwida Piotrem Jędrzejasem.

Wbrew pierwotnym założeniom Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, kolejny festiwal trwać będzie trzy, a nie dwa dni. Rozpocznie się w piątek i zakończy w niedzielę (3 – 5 lipca). Dyrektor Teatru– organizator Festiwalu - przyjął też sugestie dotyczące niektórych zmian w harmonogramie imprezy.

- Obowiązkiem przedstawicieli miasta – powiedział Jerzy Łużniak – jest przede wszystkim nadzór nad wydatkowaniem środków na tę imprezę, która w tym roku (ze względu na fakt, że Teatr nie pozyskał zewnętrznego finansowania) opiera niemal w całości o budżet Jeleniej Góry poza symboliczną kwotą ok. 9 tys. zł, pozyskaną od sponsorów. Nie będziemy ingerować w program – to jest autonomiczna sprawa organizatora imprezy. Natomiast jest dla nas ważne, by pieniądze budżetowe były wydawane optymalnie, to znaczy by z takiego programu, jaki można zaproponować, najwięcej skorzystali widzowie spektakli festiwalowych.

Jak już pisaliśmy w poprzednim artykule „Minister Kultury nie dopłaci do Teatrów Ulicznych”, 33. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze nie otrzymał w tym roku dofinansowania z Ministerstwa Kultury, dlatego Miasto zwiększyło dofinansowanie tej imprezy z budżetu Jeleniej Góry ze 140 tys. zł na 290 tys. zł.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group