Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6150
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatry młodych w „Okrąglaczku”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 22 maja 2009, 7:47
Aktualizacja: 16:19
Autor: Angela
Fot. Angela
Dwadzieścia placówek przedszkoli z Jeleniej Góry i okolic, w sumie około 500 przedszkolaków i uczniów uczestniczy w Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych.

Wczoraj zaprezentowały się Przedszkole Miejskie nr 2 w Jeleniej Górze, przedszkolaki i wychowankowie domu kultury z Zawidowa, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Szklarskiej Porębie, Zaczarowany Parasol, Przedszkole Miejskie nr 11, Niepubliczne Przedszkole Stokrotka, Przedszkole Miejskie nr 10. Wystąpili też gospodarze, a ponieważ przegląd ma charakter integrujący – zobaczyliśmy również zespół z I LO im. Żeromskiego. To już piąta edycja tego przeglądu, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

– Kiedy zaczynaliśmy tą imprezę, do uczestnictwa zgłosiło się 12 placówek, w tym roku w ciągu dwóch dni trwania przeglądu pojawi się ich u nas 20 – mówi Małgorzata Jędryczak, dyrektor przedszkola nr 27 „Okrąglaczek”, autorka i współtwórczyni Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych. – Z roku na rok jest ich coraz więcej. Gościmy przedszkola z publiczne i niepubliczne z Jeleniej Góry, Kowar, Karpacza, Mysłakowic, Piechowic, Szklarskiej Poręby, a nawet Zawidowa. W przyszłości myślimy o przeniesieniu imprezy na deski teatru.

Jak mówi pomysłodawczyni przeglądów, tematyka wystawianych bajek jest bardzo różnorodna. Najważniejsze jest jednak, by czasowo nie przekraczało 15 – 20 minut. Celem tych przeglądów jest integracja przedszkoli oraz pokazanie im możliwości teatralnych.

Wczoraj w ramach innowacyjnej akcji tzw. nitek edukacyjnych, czyli współpracy szkół o różnych etapów edukacyjnych, na scenie wystąpili też – o czym wspomnieliśmy – uczniowie „Żeroma”. Dziś pojawią się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 oraz z Gimnazjum nr 2.

Relacja z dzisiejszych występów - w popołudniowych doniesieniach Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Papaja 22-05-2009 8:33
Gratulacje dla organizatorów! Świetna inicjatywa. Brawa dla młodych aktorów!
~ 22-05-2009 10:34
"Dwadzieścia palcówek" - lekkie przegięcie!:)))
~ 22-05-2009 13:03
Zmieńcie te "palcówki"!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group