Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13377
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Teatrem na podbój antyku. Odyseja 2011

Sobota, 23 lipca 2011, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Teatrem na podbój antyku. Odyseja 2011
Fot. Archiwum
Dziś ruszają Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Odyseja”, które potrwają do 29 lipca. Na finał planowana jest prezentacja spektaklu w sali widowiskowej przy ul. Bankowej 28/30.

Celem Międzynarodowych warsztatów teatralnych „ODYSEJA” jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej Polski i Niemiec, promocja świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej. Spotkanie jest swoistym przełamywaniem barier i stereotypów, jak również tworzeniem płaszczyzny porozumienia ludzi o różnej kulturze, tradycji i różnym wieku.

Nawiązanie dialogu, którego treścią będą wspólne pragnienia, marzenia i cele. Projekt przewiduje realizację plenerowego spektaklu teatralnego, którego głównym aspektem inspiracji jest odniesienie do wędrówek Odyseusza - wzoru poszukiwań i dążenia do własnego domu.

Literatura antyczna jest punktem wyjścia do budowania konstrukcji historycznej wędrówek mieszkańców Dolnego Śląska. Historia opowiedziana przez młodzież z dwóch kulturowo różnych państw, przedstawiać będzie kształtowanie regionu na przestrzeni wieków, dzięki wielokulturowej tradycji.

Organizatorem warsztatów jest Jeleniogórskie Centrum Kultury, Teatr Odnaleziony w Jeleniej Górze we współpracy z Socjokulturalnym Centrum Kultury Steinhaus Bautzen w ramach Projektu „Od fundamentów po szczyty” 2010 – 2012. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group