Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7237
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Teatr zakamuflowany

Wtorek, 3 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2007, 19:29
Autor: anzol
Jelenia Góra: Teatr zakamuflowany
Fot. rylit
Wyrosła przybudówka za dziewięć milionów złotych.

Spacerowicze chodzący po Parku Zdrojowym mogą od pewnego czasu „podziwiać” nieotynkowaną przybudówkę do zabytkowego gmachu Teatru Zdrojowego przykrytą wojskową płachtą maskującą.

Zakończono bowiem pierwszą część rozbudowy placówki. Przybudówka jest obecnie w stanie surowym zamkniętym. Będą w niej szatnie i toalety dla publiczności oraz garderoby dla aktorów Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida, która w Cieplicach wystawia większość swoich spektakli.

Inwestycja została zaplanowana na dwa lata, więc na oddanie do użytku zmodernizowanego budynku trzeba będzie jeszcze poczekać.
– Prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku – zapowiada Bogdan Nauka, dyrektor Teatru Jeleniogórskiego.
Remont i budowa finansowane są w części przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Część pieniędzy pochodzi z budżetu Jeleniej Góry. W sumie to około dziewięciu milionów złotych. Inwestycja to "Rozbudowa Teatru Zdrojowego" w Jeleniej Górze.

Zgodę na poszerzenie pochodzącego z 1836 roku budynku teatru wydał konserwator zabytków. Sam projekt wzbudza tyle zachwytu, co kontrowersji. Tradycjonalistów może razić stal w ażurowej konstrukcji przybudówki. Zdaniem zwolenników dobrze się ona wkomponuje w neoklasycystyczny gmach.

– Najważniejsze, że aktorzy będą mieli się gdzie przebrać, a widzowie – załatwić potrzebę – przekonuje dyrekcja TJ, który jest inwestorem tej przebudowy.
Do tej pory musieli chodzić do sąsiedniego budynku dawnej Kawiarni Zdrojowej. Po sprzedaży przez uzdrowisko tej części zespołu, gmach został przedzielony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group