Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2454
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr uliczny rządził drugi dzień

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 lipca 2014, 8:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 lipca 2014, 7:33
Autor: Elster
Fot. Aleksandra Wiącek
Kolorowym happeningiem “Trawa – najśmieszniejsze rozwijanie!” rozpoczął się w sobotę (12.07.) przy amfiteatrze na Placu Ratuszowym drugi dzień XXXII Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Popołudniowym gościem był klaun Rufi Rafi z programem “Odjechane Kuku na Muniu”. Wieczorem odbywały się wyjątkowe pokazy teatrów polskich i zagranicznych (z Belgii, Francji i Hiszpanii) w przeróżnych sceneriach – ulicznych, ale i podniebnych.

Zupełnie nieoczekiwanie dla przypadkowych przechodniów, zaczął się happening zatytułowany “Trawa - najśmieszniejsze rozwijanie!”. Ogromne bele z trawą na oczach widzów rozwijała ubrana w białe kombinezony z zielonym logo załoga artystyczna Teatru im. Norwida w składzie: Marta Kędziora, Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Małgorzata Osiej-Gadzina, Robert Dudzik, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania, no i sam dyrektor festiwalu i Teatru im. Norwida Piotr Jędrzejas (bądź co bądź aktor zawodowy). Aktorzy Teatru im. Norwida wyglądali niczym zgrany zespół ogrodników lub grupa aktywistów organizacji ekologicznej Greenpeace. Na powstałym trawniku pojawiły się wielkie pomarańczowe fotele i poduszki oraz interaktywne działania aktorskie pozwalające na integrację mieszkańców miasta (dorosłych i dzieci) z jeleniogórskimi artystami. Spontaniczny występ z czasem zgromadził coraz to większą grupkę osób przyglądających się z zaciekawieniem.

Klaun i iluzjonista Rufi Rafi, teatr jednego aktora, modelował zabawki z balonów, puszczał bańki mydlane, celebrował żartobliwą jazdę na rowerze i bawił widownię sztuczkami w programie pt. “Odjechane Kuku na Muniu”. Jego znak rozpoznawczy to przytwierdzony czerwony nos, czapeczka w paski, kolorowe spodnie ogrodniczki w kratę, żółty t-shirt i ogromne buty. Przepełniony serdecznością do ludzi, zawsze radosny i tryskający humorem. Takiego komika Rafała Biesiadę znamy... Jednak Rufi Rafi, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia jest animatorem kultury i pedagogiem. To performer promujący ideę “Nowego cyrku” i współpracownik organizacji pozarządowych, zaangażowany w powstawanie inicjatyw kulturalnych.

Wieczorem z performancem “Les Polyamide Sisters” (Poliamidowe Siostry) wystąpiły francuskie akrobatki Cie Les Fées Railleuses z Lille. Występ od razu spodobał się i zebrał gromkie brawa. Artystki prezentowały niespotykany “kempingowy cyrk” w śpiworach, namiotach i z plecakiem. W czasie ich pokazów publiczność zobaczyła m.in. iście magiczne sztuczki nylonowych zwierząt.

Wyjątkowym, ujmującym niesamowitą techniką występem zauroczyła hiszpańska grupa Cia La Tal z Barcelony w spektaklu “Carilló” (Dzwonki), opartym na pantomimie i malowniczej scenografii. Wszystko rozgrywało się wokół wielkiego starego zegara, który ożywał, wybijał godzinę, a zębate koła obracały się. Trzech klaunów(Enric Casso, Jordi Magdaleno i Sergio Pons), niczym szwajcarskich zegarmistrzów, przedstawiło kilka pełnych dowcipu (raz subtelnego, innym razem pikantnego) etiud z życia bokserów, klownów i rycerzy, parodie romansów i pojedynków.

Formacja ShazZa z Warszawy, czyli duet Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, zaprezentowała się z muzyką graną na żywo do niemych projekcji filmowych. Za pomocą klarnetu, skrzypiec i głosu, nieco żartobliwy występ - w interakcji z publicznością - przybrał formę groteski i nieco mrocznej zabawy.

Drugi dzień festiwalu zakończyło wielkie podniebne widowisko “Corazôn de Angeles” (Serce aniołów) w wykonaniu belgijskiego Theater Tol z Antwerpii. Spektakl zrobił duże wrażenie. Na uczcie weselnej taniec i śpiew przeplatały się z efektownymi wizualnie obrazami. Setki białych baloników, konfetti oraz fajerwerki odpalane przez osiem postaci zawieszonych kilkadziesiąt metrów nad widownią tworzyły wspólnie cudowne plastyczne kompozycje.

Dziś przed nami ostatni dzień tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Około godziny 11.00 wystartuje I Bieg Ludzi Teatru, którego trasa połączy jeleniogórski Teatr im. Norwida z Teatrem Zdrojowym w Cieplicach. Na Placu Ratuszowym ostatnie spotkanie z klaunem Rufi Rafi, który tym razem pojawi się ze swoimi “Historiami domowymi”. Rodowita Austriaczka Anna de Lirium rozbawi i wzruszy w “Alive! - In Concert”. Niemiecka grupa grających szczurów Pas Par Tout zaprezentuje “Die Rattenkommen!”. W ramach tej edycji zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców biegów oraz laureatów konkursu na scenariusz sztuki w przestrzeni miejskiej. A na finał festiwalu zaplanowano koncert zespołu Spare Bricks - A Pink Floyd Tribute Band.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~gluś 13-07-2014 9:03
fantastyczna impreza, widowisko wyjątkowe :)
~kokospoko 13-07-2014 9:05
Impreza super tylko szkoda, że większość ludzi pojechała do Lwówka. No ale chyba takie czasy że siermiężna rozrywka w stylu grill, piwko pajda ze smalcem i zespól muzyczny bardziej przypada ludziom do gustu. Swoja droga nie powinny większe imprezy nakładać się na siebie.
~Angus 13-07-2014 9:30
Belgowie rewelacyjni. Pomysł na podniebny balet połączny z fantastyczną operowa muzyką - Rewelacja!!!
~Angus 13-07-2014 9:32
Belgowie byli fantastyczni!!! Podniebny balet połączony z operową muzyką po prostu rewelacja!!! Oby więcej takich spektakli :)
~ 13-07-2014 10:10
Potwierdzam, było rewelacyjnie - spektakl i atmosfera :)
~,,, 13-07-2014 10:29
Coście zrobili z MFTU ! ;( Płakać się chce
~ 13-07-2014 10:32
Jutro już koniec :) I wreszcie nastanie błoga cisza:) Będziecie wówczas jak zawsze pisali o żłobkach, przedszkolach i stłuczkach samochodowych, a na 3 dni tandety zwanej teatrami przyjdzie wam czekać cały rok:)
~,,, 13-07-2014 10:35
1 dzień - tragiczny. 2 dzień - jak większość wybrałem później mecz, więc nie widziałem teatru z Belgi (który chyba bił na głowę całą resztę (trzeba przyznać, ze nie miał żadnej konkurencji). Siostryu akrobatki - aż żal byłopatrzeć, jak dziesiątki ludzi wychodzi z przedstawienia. Ale im się nie dziwię.... Co do zegara - nie było to porywające, ale z braku laku nie było to najgorsze. Póki co to jest NAJGORSZY MFTU w historii, a zaliczyłem ich kilkadziesiąt! Gdańsk - 60 przedstawień, Kraków 72, Jelenia do 10 nie dobija... poziomem jestem rozczarowany totalnie. Szkoda było wydawać pieniądze na takie teatry! Zróbcie w końcu dobry MFTU, bo w końcu obudzicie się z ręką w nocniku i ani się nie obejrzymy i trzeba będzie zamknąć festiwal! Myślałem, że niżej spaść nie można :(
~AnonimGall 13-07-2014 10:47
Rewelacyjny jest tegoroczny MFTU. Spektakularne występy w scenografii i układzie zapierającym dech w piersiach. Gromkie, spontaniczne brawa i uśmiech na twarzach mówią wszystko - tego nam trzeba. A zwiedzonym "ekspertom" napiszę - zróbcie lepiej to was będziemy oklaskiwać. Wieczne zawodzenie i tęsknota do 10-dniowych MFTU odbywających się na terenie województwa jeleniogórskiego brzmią tak samo jak lamenty, żeby młodość wróciła. To se ne vrati panowie i panie - pora pogodzić się. Są inne czasy i inna publiczność, a i tak wiadomo, że nie każdemu się dogodzi. Tak więc kochani - tęsknicie za latami 70-tymi to włączcie sobie video i przeglądajcie stare kasety ;)
~Do 10.35 13-07-2014 10:54
Ale pitolosz kolego (lub koleżanko). Byłem cały dzień i nie widziałem żeby ktoś opuszczał jakieś przedstawienie. Siostry akrobatki były super ale moze nie zauwazyłeś to było głównie przedstawienie dla dzieci i moje bawiły się świetnie. Trzeba chyba bardzo nei lubić swojego miasta aby roświewać takie plotki. Co jest, opozycja Ci płaci? Naprawdę chcesz porównywać Kraków, Trójmiasto i Jelenią Górę? Zaraz powiesz że jak to możliwe że w Gdańsku i Krakowie jest lotnisko a u nas nie ma. Moim zdaniem miejszkanie w Jeleniej Górze to wybór. Ja mieszkałem w dużym mieście i już dziękuję. Wolę swoją jelonkę z jej kilmatem i jak na wielskość naszego miasta moim zdniem poziom teatrów ukicznych jest naprawdę ok. Pzodr
~Ryszard 13-07-2014 11:14
Idea piękna dzięki Pani Ali Obidniak sztuki rewelacja chociaż bywało bardziej bogato , jedyna uwaga dotyczy terminu nietrafiony nie rozchodzi się o lwóweckie grilowanie gdyż wiele ludzi tak odbiera sztukę ale chodzi o mecze mistrzostw świata w piłce nakładają się wielu czeka 4 lata na takie mecze , szkoda może zabrakło wyobrażni czasowej organizatorom lub terminy się nałożyły i niewiele mogli zrobić warto odwiedzić plac , bieg aktora rewelacja myślę że w następnych latach więcej będzie chętnych do biegania
~,,, 13-07-2014 11:28
Chcę porównywać Kraków i Gdańsk. Dlaczego? Bo koszt Teatrów w Gdańsku (26 teatrów z 11 państw) wyniesie 650 tysięcy!!! Kilka lat temu mówili, że Jelenia Góra przeznacza ok. 400-500 tysięcy i mamy aż 10 teatrów... Jest różnica? Ponadto Gdańsk na teatry (wszystkie) przeznacza 7 milionów zł rocznie. Jelenia Góra - 6 milionów (dane z budżetów miast) http://kultura.trojmiasto.pl/Pierwsza-Feta-w-nowej-lokalizacji-na-26-teatrow-Czesc-spektakli-biletowana-n80043.html - tu link do Gdańskiej FETY. Co prawda minusem jest to, że na niektóre spektakle trzeba zapłacić (to zabija trochę formułę teatrów ulicznych) Do przemyślenia dla władz - można coś dobrego zrobić? Na przedstawieniu sióstr wychodziło wielu ludzi - ok 100 jak nic. Wierz mi. Jak stałaś blisko sceny to nie było tego widać. Z góry - owszem
~ 13-07-2014 12:02
ja byłem na agatowym lecie, koncert za... a później dyskoteka w rynku do rana :D W jeleniej o 22 cisza nocna - miasto umiera
~ 13-07-2014 14:34
W jeleniej nie ma władzy jest fasada władzy i imprezy fasadowe robione z rozpędu sięgające zaprzeszłych czasów. Co tu komentować skoro już wszystko jest powiedziane i powielane, zrzynane przez dekady. A że się ludziom podoba, to mnie to nie dziwi, jakby im zrobić galę disco-polo też im by się podobało. Albo wystawę krasnali ogrodowych. Ja wiem zaraz się pojawi koment od kogoś z klucza, kto powie zróbcie lepiej:) I kto będzie bronił imprezy jarmarcznej jak lwica młodych.
~Rico 13-07-2014 14:59
Bravo organizatorzy,bravo dla Pani Obidniak prekursorki i pomysłodawcy tego festiwalu! Dzięki Bogu ,że jeszcze w naszym mieście ostały się imprezy rodzimego pomysłu.Szkoda,że nie ma festivalu muzyki country ,który 1-szy odbył się w Jeleniej Górze i na Szwajcarce.Cóż ,nie było klimatu dla amerykańskiej muzyki ludowej w czerwonej dolinie , a co za tym idzie i pieniędzy.Przegrywamy z bogatszymi miastami,szkoda.Co do zbiegu terminów imprez we Lwówku i Jeleniej Górze to życzmy sobie aby w niedalekiej przyszłości było co najmniej 5 - 6 takich imprez do wyboru w jednym czasie ku naszej i turystów uciesze,pozdrawiam
~xx 13-07-2014 15:21
Co niektórzy jarają sie latem agatowym a tam w tym roku też wyjątkowo biedny skład- bojs i afromięta .Chyba idą w ślady imprez organizowanych w Jeleniej;)
~gluś 13-07-2014 15:35
jak zawsze o gustach się nie dyskutuje, jednym podoba się to innym co innego, ważne że coś się dzieje ale najlepiej krytykować i marudzić, choć pewnie się nawet nie wie o czym :(
~Kibic 10 13-07-2014 19:11
Bardzo rzetelnie opisana impreza, zachęca do wzięcia udziału celem sprawdzenia, czy tak jest w istocie? Pozdrawiam.
~ 13-07-2014 20:34
Pewnie,że się o gustach nie dyskutuje, dlatego od krasnali ogrodowych i teatrów ulicznych ze szczudłami trzymam się jak najdalej, co do lata agatowego owszem jarmark, ale i można się skupic tez jedynie na ogladaniu kamieni ozdobnych, a to już czysta przyroda, a nie kicz. Nie porównywał bym ładnego agata ze szczudłami, na lato agatowe zwykle jeździliśmy oglądać kamienie nic innego...
~AnonimGall 13-07-2014 20:43
Agata na szczudłach - to jest to :)))) Ludziska więcej luzu i uśmiechu, pamiętajcie, że "prowincja" to stan ducha a nie położenie geograficzno-ekonomiczne :)
~obserwatorr 13-07-2014 21:39
Uważajcie na trolla jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) ! Połowa komentarzy jest jego, wszystkie wychwalające pod niebiosa Festiwal Teatrów. Jest to znany spamer z teatru Norwida, udzielający się we wszystkich wątkach poświęconych teatrowi. I drugi spamer (albo stale ten sam, piszący tylko z dwóch komputerów) - dialog.net.pl (78.8.*.*). Redakcja powinna zablokować tych spamerów, bowiem: 1) posługują się nieuczciwymi metodami; 2) robią tylko śmietnik z dyskusji. A wszystkich uczulam na obecność tych trolli.
~uczestniczka 13-07-2014 21:47
Beznadziejny jest tegoroczny festiwal. Kuglarze, klauny, chodzący na szczudłach? co to w ogóle jest??? TO NIE JEST TEATR!!! Czasy gdy na Festiwal rzeczywiście przyjeżdżały teatry uliczne należą już do przeszłości. Dzisiaj jest to tania, efekciarska akrobatyka nie mająca NIC WSPÓLNEGO Z TEATREM !!! Byłam wczoraj i dzisiaj i niestety ludzie odchodzili zniesmaczeni albo znudzeni. Na 5 minut może to przyciąga uwagę, ale nie więcej. WIELKIE GWIZDY DLA ORGANIZATORA FESTIWALU !!!
~Jan 13-07-2014 22:02
Już lepiej było jechać na Lato Agatowe do Lwówka. Byłem na trzech spektaklach i mogę powiedzieć tylko jedno - jedna wielka kompromitacja organizatorów!
~ela 13-07-2014 22:22
Tegoroczny festiwal był najgorszy w ostatnich latach. Wstyd dla teatru Norwida - organizatora festiwalu!
~ 13-07-2014 22:25
przecież to była porażka. nie wierzę że coś takiego może się podobać. wywalono pieniądze miasta na chłam i kicz.
~arcadius 13-07-2014 22:28
Zgadzam się z opiniami, że MFTU w tym roku był beznadziejny. ci co sie zachwycają muszą sami posiadać gust na poziomie fana disco-polo.
~ 13-07-2014 22:31
Byłem na pokazach tak reklamowanych teatrów z Belgii, Francji i Hiszpanii. Niestety to co zaprezentowali to nie był w ogóle teatr a jedynie jakieś tańce. Ogólnie widać, że organizatorzy zorganizowali wszystko jak najmniejszym kosztem, zapraszając grupy które nic wartościowego właściwie nie pokazały. Tegoroczna edycja to była porażka.
~nom 13-07-2014 22:33
dno, dno i jeszcze raz dno ! nie wiem jak można coś takiego reklamować !
~ 13-07-2014 22:37
Zgadzam się z negatywnymi opiniami. Mało kto był w stanie to ogladać. Liczę że w przyszłym roku festiwal będzie bardziej udany. Juz niżej z poziomem chyba się nie da zejść.
~tata 13-07-2014 22:40
Całe szczęście że równolegle z teatrami ulicznymi odbywało się Lato Agatowe we Lwówku.Byłem wczoraj z rodziną na kilku spektaklach i niestety tego nie dało się oglądać.Dzisiaj z czystym sumieniem i bez żalu mogliśmy pojechać do Lwówka gdzie impreza była dużo ciekawsza.
~ 13-07-2014 22:45
strata czasu. nie polecam
~Marlena67 13-07-2014 22:51
Liczyłam na coś ciekawego i... niestety mocno się zawiodłam. Ogólnie, chyba organizatorzy trochę minęli się z powołaniem. Na takie fikołki, postacie chodzące na szczudłach i zionące ogniem, tańce i tym podobne rzeczy chodzi się raczej do cyrku, a nie do teatru. Od teatrów, nawet ulicznych, oczekiwałabym jakiejś historii, jakiegoś przekazu. Tutaj tego nie było. Mam wrażenie, że była tylko komercha, która - jak to często bywa - zjadła sztukę. Tegoroczny festiwal trzeba zaliczyć do jednego z gorszych (żeby nie powiedzieć najgorszych), a wiem co mówię, gdyż co roku uczestniczę w tej imprezie.
~W. T. 13-07-2014 22:55
Teatry uliczne w Jeleniej to równia pochyła. Każdego roku poziom jest coraz gorszy. Tak źle jak w tym roku chyba jeszcze nie było. Co roku wydaje się, że gorzej być nie może. A jednak... jest.
~ 13-07-2014 22:57
Niestety, muszę zgodzić się z opiniami poprzedników. Nawet gdyby bardzo chcieć, niczego dobrego nie da się powiedzieć o tegorocznym XXXII Festiwalu Teatrów Ulicznych. Porażka organizatorów na całego, czy ktoś wyciągnie wnioski ?
~Antoni 14-07-2014 0:18
"Rufi Rafi" - jakiś umalowany klown jeżdżący w kółko na rowerku. "Es Polyamide Sisters" - to było kilka panienek fikających fikołki. "Corazon de Angeles" - baloniki i fajerwerki puszczane przez dziwnie umalowane postacie. "ShazZa" - to właściwie zaledwie mini koncert, na dodatek w fatalnym wykonaniu. I to ma być teatr uliczny? Ludzie... To była kompromitacja, a nie teatr. Ci co tu zachwalają albo nie wiedzą na czym polega teatr, albo mają gusta na poziomie oglądaczy telewizyjnych tok-szołów i zjadaczy popcornu, albo w ogóle nie byli. Nazywanie tego kiczu i bezguścia teatrami ulicznymi to jest obraza dla jeleniogórskich teatrów ulicznych i całej ich tradycji!
~Antoni 14-07-2014 0:21
"Rufi Rafi" - jakiś umalowany klown jeżdżący w kółko na rowerku. "Es Polyamide Sisters" - to było kilka panienek fikających fikołki. "Corazon de Angeles" - baloniki i fajerwerki puszczane przez dziwnie umalowane postacie. "ShazZa" - to właściwie zaledwie mini koncert, na dodatek w fatalnym wykonaniu. I to ma być teatr uliczny? Ludzie... To była kompromitacja, a nie teatr. Ci co tu zachwalają albo nie wiedzą na czym polega teatr, albo mają gusta na poziomie oglądaczy telewizyjnych tok-szołów i zjadaczy popcornu, albo w ogóle nie byli. Nazywanie tego kiczu i bezguścia teatrami ulicznymi to jest obraza dla jeleniogórskich teatrów ulicznych i całej ich tradycji!
~figofako 14-07-2014 1:20
a to teatry już się zaczęły ? ja myślałem, że to cyrk przyjechał albo jakiś jarmark był...
~ 14-07-2014 7:49
Festiwal na ulicach WSPANIAŁY, festiwal ujadania na jelonce ŻENUJĄCY. Piszesz, że byłeś a ja myślę, że ktoś ci płaci za hejt trollu!
~ 14-07-2014 16:44
gprs516828.centertel.pl (31.61.*.*), nie spamuj teatralny burku. Co ty możesz wiedzieć o festiwalu, skoro cały weekend przesiedziałeś przed kompem i produkowałeś pijarowy spam na zlecenie teatru?
~ 14-07-2014 16:49
Festiwal, tak jak tu napisało większość osób, w tym roku był beznadziejny. Poziom artystyczny to dno, o jakiej sztuce można mówić w przypadku przebierańców i kuglarzy wywijających fikołki czy wyciągających umalowaną kurę zza pazuchy? Takie coś może spodoba się dzieciarni, ale na pewno nie doświadczonym widzom, oczekującym SZTUKI, jakiegoś przekazu i interesującej historii, popartych dobrym wykonaniem. Organizator tegorocznego festiwalu powinien złożyć dymisję i trzymać się na przyszłość jak najdalej od festiwalu, czego najlepszym potwierdzeniem mogą być miażdżące opinie jeleniogórzan na temat tego, co zaprezentowano w tym roku.
~zxc 14-07-2014 17:43
syf, kiła i mogiła a nie teatr uliczny. pełna kompromitacja i żenada że reklamuje się coś takiego.
~ 14-07-2014 20:02
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,52723 ten sam troll z adsl
~ 14-07-2014 20:11
Ten sam troll z dialog.net.pl (78.8.*.*). Człowieku, nie kompromituj się - adsl to jest neostrada, którą ma pół Polski. Za to ciebie już tu wszyscy znają, teatralny spamerze. Popatrz lepiej na opinie - u 90% krytyka festiwalu jest miażdżąca! Ale to przecież spisek - głównie u tych, co sami mają nie tak jak powinno być pod kopułą.
~ 14-07-2014 22:19
jeszcze "burek" i "ujada" zapomniałeś a to takie kulturalne perełki w twoich wypowiedziach... wszystkich.
~ 14-07-2014 22:22
a opinie są w 90% twoje ;D
~do dialog 14-07-2014 22:44
Tia... Normalnie spisek! Nie dało się zaszczekać krytyki? Mnożysz się jak dżuma pod różnymi nickami i z różnych adresów IP spamerku i taki wysiłek na nic? Idź się lepiej leczyć, jak nabijesz jeszcze z 1000 pochlebnych komentarzy to może zarobisz na dobrego psychiatrę.
~ 15-07-2014 9:10
Spamerku, burku jadasz znowu?
~Ewa 15-07-2014 18:15
Ale to przecież ty ujadasz, dialog.net.pl (78.8.*.*). Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to siedź cicho. Twoje kompulsje nikogo tu nie interesują.
~ 15-07-2014 18:55
burku ujadasz jak nic siedź cicho spamerku burku trolu z adslu :D
~do wyżej 15-07-2014 20:30
A ty normalny jesteś człowieku? Idź się leczyć, dobrze ci radzę.
~ 15-07-2014 23:44
Spokojnie, to tylko dialog.net.pl (78.8.*.*) - nasz pocieszny spamer z teatru z mózgiem wielkości pestki od dyni, któremu szajba już całkiem odbiła :-))
~ 16-07-2014 0:29
Jak sam ze sobą gadasz jest najzabawniej. Spamerku burku hejterze ujadaczu wyrzucony z teatru. Nie będę psuł zabawy. Zamieniaj adresy i teraz jako 4 różne osoby napisz jak bardzo jesteś wkurzony na teatr.
~ 16-07-2014 1:45
To właśnie ty gadasz sam ze sobą, co doskonale widać po adresach IP. A tak w ogóle polecam jakiegoś dobrego psychiatrę - wyraźnie widać, że masz nie tak pod kopułą. I te ciągłe wietrzenie spisków, że krytyczne opinie o MFTU piszą sami wyrzuceni z pracy w teatrze... Kabaret :-))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group